MotoNews.pl

Toyota Land Cruiser samochodem terenowym roku 2017

środa, 08 lutego 2017

« poprzedni | news | następny »
Kategoria | Inne
Marka, model | ,
Toyota-Land-Cruiser 3

Po przebiegających w atmosferze zaciętej rywalizacji testach na bezdrożach i drogach antypodów, złożone z ekspertów jury najważniejszego na australijskim rynku off-road magazynu 4×4 Australia przyznało tytuł 2017 4×4 of the Year modelowi Toyota Land Cruiser 79 Double Cab GXL.

Praktyczne testy przed podjęciem decyzji

Próby pojazdów kandydujących do tytułu samochodu terenowego roku przeprowadzono na poligonie Rob Emmins’ 4×4 Training and Proving Ground koło Melbourne oraz w trudnym i zróżnicowanym terenie w górach stanu Wiktoria w południowo-wschodniej części kontynentu.

Następnie ośmiu doświadczonych sędziów przeanalizowało cechy zakwalifikowanych do finału samochodów pod kątem szeregu kryteriów. Należały do nich: wartość w stosunku do ceny, nowe rozwiązania i funkcje, jakość projektu i wykonania, praktyczność w warunkach australijskich (w tym dostępność dodatkowych akcesoriów) oraz dzielność terenowa i funkcjonalność.

Jakie modele pokonała Toyota Land Cruiser?

Wśród modeli, które pokonała Toyota Land Cruiser 79 Double Cab GXL były Volkswagen Amarok V6, Mitsubishi Pajero Sport, Mercedes-Benz G300, Holden Colorado, Holden Trailblazer (Holden to australijska marka General Motors) i Haval H9 (pierwszy w historii chiński kandydat do nagrody). Ponieważ w konkursie mogą brać udział tylko nowe modele lub auta, które w ciągu minionego roku przeszły istotną modernizację, nie uwzględniono w nim bardzo popularnej w Australii Toyoty Hilux.

Toyota Land Cruiser 79 Double Cab GXL to bardzo praktyczny – szczególnie w australijskich warunkach – pięcioosobowy pickup z napędem na cztery koła. Samochód wyposażony jest w turbodoładowany, wysokoprężny silnik V8 o pojemności skokowej 4,5 l i mocy 151 kW (205 KM) przy 3400 obr./min oraz maksymalnym momencie obrotowym 430 Nm przy 1200 obr./min, współpracujący z pięciostopniową, manualną skrzynią biegów.

Zdjęcia: Toyota

Waszym zdaniem:

  1. aldik:
    12 lutego 2017 o godz. 17:30

    Tym modelem akurat nie miałem okazji jeździć, ale mam doświadczenie, jeśli chodzi o hiluxa. Mieszkam na wsi pod lasem i szukałem czegoś mocnego, czym zawsze wyjadę do miasta. No i rzeczywiście, jakby nie zawiało drogi, zawsze dam radę przejechać, a nawet sąsiadów zdarza mi się wyciągać, bo hak sporo udźwignie.

Dodaj komentarz