BMW-bedziesz miał wydatki???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chce was zapytac jaki jest koszt utrzymania auta marki bmw ile to was kosztuje chodzi mi o obalenie lub potwierdzenie mitu o kosztrach zwiazanych z ta marka
piszcie wszystko co zwiazane z pieniedzmi i bmw

ja dodam ze jezdze bmw od 5 lat najpierw mialem 325 e30 bylo to super autko palilo (nie powiem ile bo naraze sie na komentarze ze jestem marzycielem) jedyne co mi walnelo to skrzynia i most ale mysle ze dlatego bo auto bylo oryginalnie 318 (silnik 2,5 171km) koszt skrzyni 250 zł most kupilem razem z walem i calym zawieszeniem za 100zł i jeszcze po stłuczce reflektor (zalozylem zwykly 25zł) maska 70 zł i błotnik 50 zł i szyba 100 zł
terza mam 730 pali od 13 do 20 podczes prawdziwej zimy jak sie jezdzi na do 3 biegu wymienilem chlodnice bo auto zamrozilem koszt 100zł remont zawieszenia 700 zł (koncowki drazkow lacznik stabilizatora gumy wachaczy tył + przod razem z robota) regeneracja amortyzatorow prawie 2 lata a nadal sa git 480 zł paski komplet 120 zł
  
 
Ja miałem przez 8 miesięcy E34 2,5 wymieniłem:
- łożysko prawa piasta przód 340zł
- sinent bloki tylnej belki chyba 60zł szt wymiana 150zl
to były jedyne awarie przez prawie 25000tyś km.
- nabicie klimy 70zł (u kolegi)
- odgrzybienie klimy 50zł a potem sam 36zł i dalej śmierdziało
+ oczywiście płyny eksploatacyjne
- most + skrzynia z wymianą 130zł
- mikrofiltr 60zł
Jak na takie koszta to cudowne auto

Będą Mieli Wydatki te cwaniaki którzy kupują E36 za 7000tyś zł E34 za 5000tyś zł E 38 za 25000tyś zł itd oni kupują tANIO
  
 
ja mam swoje e36 prawie rok i z niespodziewanych wydatkow mialem tylko 120zl na 2 tuleje gumowo metalowe tylnich wahaczy. do tego robota kolo 50 zl i ustawienie geometrii 70 czy 80.

a ze spraw eksploatacyjnych to:
- olej kolo 130zl 5L,
- olej skrzyni biegow ceny nie pamietam,
- plyny (hamulcowy, wspomagania)
- paski kolo 20-30 zl sztuka,
- swiece kolo 20 zl sztuka,
- napelnienie, odgrzybienie i sprawdzenie szczelnosci klimy przedwczoraj za 180zl. (nadal troche czuc ten dziwny zapach)

a tak w ogole to juz byl taki temat chyba

[ wiadomość edytowana przez: tolo84 dnia 2005-06-08 16:27:30 ]
  
 
Ja mam bunie pół roku i póki co nic ale to nic z nieprzewidzianych wydatków tylko sprawy eksploatacyjne olej, filtry itd.
Także zdecydowanie obalam mit Będziesz Miał Wydatki.
  
 
2 miesiące użytkowania:

-olej 5,5 litra z wymianą - 75zł.
-filtr powietrza filtron - 24,40zł.
-filtr oleju filtron - 45zł.
-filtr paliwa Knecht - 55zł.
-podświetlenie środkowej konsoli(u elektryka) - 30zł.
-wywalenie katalizatora i wstawienie rury - 0zł.(zostawiłem im katalizator zapchany)

do zrobienia dosyć pilne:
-6 szt świec żarowych - 20zł sztuka
-prawdopodobnie tuleje gumowo-metalowe tylnich wahaczy- ???
-rozrząd (pasek, napinacze, rolki) - ???? (to na jesień)
- prawdopodobnie docisk(czasami przy ruszaniu szarpie, a czasmi nie) - koszt ???

Mam nadzieję, że to tyle z planowanych kosztów, pzdr
  
 
E36 1.6i
- paski napędowe w silniku + wymiana rolek + robota = 280 PLN
  
 
A wiec tak...
BMW 525 TDS z 93 roku
150 zl uszczelnienie pompy wtrysku ojeju napedowego
130 zl wahacz gorny przedni prawy + 50 zl robocizna
35 zl naprawa szczeki hamulcowej
70 zl dodatkowy pstryczek
pewnie nie dlugo trzeba bedzie wymienic tuleje belki tylnej 60 zl sztuka + 50 zl robocizna
kupno czujnika temperatury nie mam pojecia ile on kosztuje
  
 
ja juz kilkakrotnie opisywałem swoje wydatki. po części nie pamietam już ich kosztu, ale spróbuje sobie przypomnieć.
1. tłumik ostatni bosal, aluminiowany 240pln
2. klocki przód 60pln, tył 55pln
3. wysprzęglik chyba 90pln, ale nie pamietam dokładnie
4. olej lotos 35pln/5litrów, filtr oleju 18pln
5. łączniki stabilizatora 2x50pln
6. tulejka na wodziku lewarka zmiany biegów 30pln z robocizną
7. tuleje tylnej belki 2x60pln
8. manszety (osłony przegubów półosi) 2x40pln
9. sprzęgło wisco z wentylatorem (używka) 130pln
10. dwukrotnie filtr powietrza chyba 23pln za sztukę
11. świece beru chyba 6x29pln
12. termostat 25pln, ale stary okazał sie ok, bo to wisco było winne
13. płyn w układzie chłodzenia około 100pln bo jest go u mnie 12,5 litra
chyba to wszystko. dodam że moje auto jest z 1983 roku, więc teraz ma 22 lata. wszystkie wydatki które wymieniłem poniosłem w okresie użytkowania tego samochodu to jest od kwietnia 2003 roku. przebieg od tamtej pory około 35 tysięcy km.
P.S.
wszystkim którzy twierdzą że Będę Miał Wydatki odpowiadam by sobie poloneza kupili. i wcale ich nie przekonuję do bmw.
pozdrawiam
  
 
ja jak narazie nic nie moge powiedziec na ten temat bo swoja e36 mam dopiero dwa miesiace. Vanos troche nie zgodze sie z toba ja kupilem wlasnie swoja e36 za 8000 zl, cena taka bo kupowalem od znajomego. Prosze zerknac w profil sa zdjecia, nie wiem co miales na mysli ,ze bedziesz mial wydatki mowia ci co kupuja za tyle bmki ?
  
 
Moją bejcę e36 325 mam dopiero 6 m-c przez ten okres było:
filtr powietrza + oleju i paliwa 74 zł
płyn chłodzący 54 zł
olej 10w 40 texaco 7l 150zł
robocizna 40 zł
akumulator centra futura 222zł
tuleje wahacza przód 70zł
świece ngkx6 120 zł
wymiana tuleji 40 zł
no i opony szybko się mielą z tyłu 2szt 225/50/16 250 zł używki
tłumik sportowy 320zł + wycięcie katalizatorów i wspawanie w ich miejsce tłumików przelotowych 120zł
  
 
ja swoja osatnia BMW mam 1.5 roku i juz jezdze na 3 zestawie opon (srednio 750 pln sztuka), olej castrol slx 0w30 x 7 litrow tez troszke kosztuje ... ale za to jak sie milo jezdzi
  
 
ja żeby nie przechwalić przecz prawie rok posiadania beci oprócz oleju i teromsttu koszt 33zł nic nie robiłem
  
 
albo skapisz albo nie jezdzisz ) zart oczywiscie
  
 
Cytat:

Vanos troche nie zgodze sie z toba ja kupilem wlasnie swoja e36 za 8000 zl, cena taka bo kupowalem od znajomego. Prosze zerknac w profil sa zdjecia, nie wiem co miales na mysli ,ze bedziesz mial wydatki mowia ci co kupuja za tyle bmki ?


Nie chodziło mi konkretnie o kwote ok miałem napisać 5000tyś za e36, miałem na myśli tych którzy popatrzą na twoje auto i powiedzą eeeeeeee 8000tyś za E36 ja widziałem do sprzedania za 4500tyś to są palanty co kupują auta patrząc na model i cene a nie na stan techniczny i oni Będą Mieli Wydatki.
Nie chciałem nikogo urazić kto kupił swoją bawarke po okazyjnej cenie w dobrym stanie. Sąsiad kupił mercedesa W140 za 21tyś boshhhe niechcielibyście tego widzieć z bliska ani jechać, zresztą juz się nieda no ale ma S-klasse
  
 
Vanos ale ja sie wcale nie czuje urazony poprostu sie nie zrozumielismy i tyle a takich co patrza na cene nie na jakosc to ja znam wielu
  
 
Ja swojego iS kupiłem w lipcu 2004 roku z przebiegiem 132000 i robiłem:
- termostat 38pln
-świece + przewody wysokiego napięcie 470 pln
- klacki hamulowe komplet 185pln
- paski klinowe 36pln
- amortyzatory (nowe Bilstein) 4 szt. 840pln
I to było na tyle nieplanowanych wydatków. Dodam, że teraz autko ma 178000 km, więc takie rzeczy jak amorki, czy przewody w.napięcia były jeszcze nie wymieniane od nowości.

Jak dla mnie BMW to raczej skrót bardzo mały wóz - chodzi oczywiście o wnętrze...
  
 
Cytat:
lukasz_xyz
Jak dla mnie BMW to raczej skrót bardzo mały wóz - chodzi oczywiście o wnętrze...


lub Będziesz Mógł Wyprzedzać
proponuje siódemke IL
  
 
Bandyta Może Więcej


[ wiadomość edytowana przez: draiwer5 dnia 2005-06-09 08:07:51 ]
  
 
E34 1992 r. stan licznika obecnie 152000 km (przebieg - Bóg raczy wiedzieć) kupiłem ze stanem licznika 131500 km. Poprzedni właściciel obniżył autko (sprężyny + amortyzatory), założył sportowy wydech oraz felgi Fondmetal 16 / 8.5
wymieniłem :
- (ze względu na dresowate dźwięki wydechu) tłumik końcowy i środkowy (łączny koszt 500 pln)
- silentbloki belki tylnej (2x60 pln)
- łączniki stabilizatora FEBI (długie) (2x40 pln)
- łożyska i regulator napięcia w alternatorze (120 pln)
- amortyzatory tył (500 pln) (jeden amorek był słabszy po zaliczeniu straasznej dziury)
- sprężyny tył (2x120 pln) (wymiana nie była konieczna ale jak dla mnie były za twarde)
- oleje, płyn chłodniczy, filtry
- klocki tył 90,00 pln
- serwis klimy (250,00 pln) - uzupełnienie środka chł., odgrzybianie, filtr przeciwpyłkowy
- zagłówki tylne (50,00 pln)
- dywaniki (50,00) pln
Popracować jeszcze muszę nad hamulcem ręcznym (trzyma tylko z jednej strony) oraz wymienić płyn hamulcowy bo zaświeciła mi się Inspekcja.
Zaznaczam, że na pierwszym przeglądzie tech. poprosiłem diagnostę o dokładne sprawdzenie autka. Po kontroli stwierdził że stan jest super. Doczepił się tylko do ręcznego i delikatnych stuków na łącznikach stabilizatora.
  
 
każdy samochód wymaga wiekszych lub mniejszych wkładów finansowych. Częsci do BMW nie są strasznie drogie (mowa o oryginalnych) , ale są też zauważalnie droższe od tych np z GM.

Dziś odebrałem auto:

wymiana amortyzatorów - bilstein, poduszek - oryginał, sprężyny przednie , zawieszenie niestety M-technic wiec droższe .

Do tego szklanki 24szt, kpl uszczelek silnika i robocizna.....całość grubo powyżej 3 tys zł...... ale uważam ze warto było, choć przez najbliższy miesiac nic nie jem