Regulacja zamka w E36

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ostatnio zauwazylem ze drzwi kierowcy sa slabiej dociagane, po zamknieciu troche odstaja. mozna wyregulowac jakos sile dociagania drzwi?



na rysunku element 6 odpowiada za trzymanie drzwi (jest na slupku), czy jego poluzowanie i lekkie przesuniecie w glab samochodu spowoduje ze drzwi beda bardziej przyciagane? jesli tak to czy nie beda sie ciezej zamykaly? moze zna ktos jakis inny sposob regulacji?






domyslam sie ze tego elementu lepiej nie odkrecac i nie przesuwac?






[ wiadomość edytowana przez: tolo84 dnia 2005-10-25 18:26:54 ]
  
 
nie ma innego sposobu regulacji tylko element nr6
  
 
a jak przesune ten element nr 6 to nie trzeba bedzie drzwiami mocniej pier...nac? ogolnie to pewnie latwo to przestawic tak ze w ogole drzwi mi sie nie zamkna
  
 
Fakt łatwo to spieprzyc przerabiałem temat dosc szeroko w mercedesie 407
Z regóły regulacja jest w 4 płaszczyznach. Jak wpuscisz za głeboko dzrzwi bede sie za głeboko chowały i analogicznie w pozostałych przypadkach..
Pozostaje metoda prób i błedów bądz znajomosc ustawiania /opis/
powodzenia
p.s. wiem ze lepiej zlecic to ludziom którzy sie na tym znają...zrobia to szybko i bezbolesnie.
  
 
Cytat:
2005-10-25 20:47:11, mibhell pisze:
Fakt łatwo to spieprzyc przerabiałem temat dosc szeroko w mercedesie 407 Z regóły regulacja jest w 4 płaszczyznach. Jak wpuscisz za głeboko dzrzwi bede sie za głeboko chowały i analogicznie w pozostałych przypadkach.. Pozostaje metoda prób i błedów bądz znajomosc ustawiania /opis/ powodzenia p.s. wiem ze lepiej zlecic to ludziom którzy sie na tym znają...zrobia to szybko i bezbolesnie.




zaryzykowalem i sam pokombinowalem, nie ma z tym wiekszego problemu. wystarczy poluzowac sruby torxem 40 ale tylko troche zeby ten zaczep nie latal luzno i popukiwac malym mloteczkiem w odpowiednia strone.