[Częsci] - złomowiska czyli szroty - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wyciągnę temat...
Jest jeden taki szrot, na ktorym stoi df z czerwoną tapicerką (MR75! Czyli raczej unikatowa, nie?). Fotele przód, boczki (z kieszeniami), i tylna kanapa. Całkiem ładne (kieszenie niepowyrywane, fotele były w pokrowcach)...
Tyle że jest typowy na złomach problem... Kretyn zawołał za _same_ _boczki_ 100zł...
Gdyby nie to, już dawno byłyby zbunkrowane u mnie pod łóżkiem...
  
 
ponieważ poprzedni temat chwilowo znikł, lecz za radą Pagana przywracam go
prosze tutaj wpisywać namiary na ciekawe szroty w okolicy Katowic, Sosnowca.
podobny wątek był tu, lecz tyczył się głównie sprawy 3d i coupe
z niego pozwalam sobie wkleić teksty:
Cytat:
2005-12-14 22:46:28, sova pisze:
ja znam 3 w dąbrowie, jeden widoczny tuz przy trasie katowice-olkusz zaraz za salonem SUZUKI, drógi oddalony o jakiś kilometr, znajduje się za halą sportową, a trzeci który znam jest po drodze na ząbkowice, widziałem tam rok temu 3 syrenki , 2 warszawy i jakieś tam zachodnie 40 letnie starocie



Cytat:
2005-12-14 23:26:21, Ziaro pisze:
Fajny szrot jest koło "Doriana" hali sportowej w Sosnowcu,można samemu częśći wykręcać.Jedziesz od Zagórza w kierunku DG i przed Dorianem w lewo po takich dziurach.Przed Salonem Skody w Gołonogu jest mały szrot,a podobno najfajniejszy jest koło "Huty Katowice" w Dąbrowie Górniczej,pełno samochodów i śmieszne ceny.



Ziaro czy ten koło "HK" to jest przy drodze prowadzącej do głównej bramy huty ( bo to duzy zakład jest)??

dwa są w Wojkowicach Komornych, jadąc od Będzina za pierwszym kościołem w prawo, potem odchodzi brukowana droga w lewo, jest tu nawet znak że "900m w lewo auto-złom", a kolejny to nie skręcając w lewo jakieś 500m dalej przy drodze
  
 
Ten kolo Huty jesli to ten o ktorym mysle jest zlokalizowany nastepujaco - jedziesz ta droga w strone Huty , mijasz pp prawej Salon Skody , jedziesz jeszcze kawalek i to jest po lewej stronie , powinienes zobaczyc go z glownej drogi. Pozdrawiam.
  
 
Bardzo dobry szrot, posiadający częsci chyba do wszystkich typów starszych samochodów znajduje się w Wilkowicach /k. Bielska, ul Rolnicza 2.
Jednym słowem praktycznie wszystko tam znajdziesz, sam nieraz kupowałem tam części, nawet do Warszawy.
  
 
hej.a wie ktos cos o szrotach w okolicach wroclawia?
pzdr/
  
 
Cytat:
2005-12-15 16:24:20, michur pisze:
hej.a wie ktos cos o szrotach w okolicach wroclawia? pzdr/


Wprawdzie nie Wrocław ale nieopodal - Cieśle koło Oleśnicy, szrot przy głównej trasie naprzeciw stacji BP (może już pod inną marką). 2 hektary terenu, sporo samochodów (w tym i zabytki w stylu Peugeota 404, VW 411 itp.) a do tego w miarę przystępne ceny. W ubiegłym roku leżał tam na przykład komplet błotników i innych nowych blach do Borewicza.
  
 
ja znam pare szrotów na śląsku ale nic tam ciekawego nie ma(3d i coupe) a jak kogoś coś innego interesuje tro prosze pytać chętnie odpowiem
  
 
już raz pisałem o tym w innym wątku, ale ponieważ autko jest z tych rejonów, przypominam sprawę znalezionego przeze mnie puick-upa:
auto z zewnątrz zadbane( ciężko znaleźć rdzę),
sprawia wrażenie całego
kolorek:zielonawo-niebieski (jednolity, nie wiem jak go nazwać)
wersja krótka
zabudowa z tyłu z długimi prostokątnymi oknami
niewiem jak pod spodem i podłoga
wada: padnięty silnik
jeśli ktoś wie jak go wyrwać z roli wsadu do pieca (obawiam się że jest wyrejestrowany), albo w najgorszym przypadku "chce całego wziąść na części"( wiadomo o co chodzi)
to jest w Wojkowicach (Komornych) na szrocie,
dojazd: z drogi łaczącej Będzin z Piekarami Śl. po wjeździe do Wojkowic pierwsza w lewo zaraz za kościołem. po jakiś 150m będzie odchodziła droga w lewo i znak " auto złom 900m"

autko jest na terenie Zagłębia Dąbrowskiego
  
 
i znów zycie zmusiło mnie do odwiedzin tych cmentarzy.
opisywany przezemnie pikus dalej sobie stoi, lecz juz troszke go ubyło-tapicerka i lampki kierunkowskazów,ale reszta, w tym elementy typowo pikusowe są całe. (nawet specjalnie nie pognity, i ma całą nadbudoę ze sprawną tylną klapą)-może ktoś szuka cżęśći?
obok zaparkowała biała warszawa sedan, sprawna i na gazie-jedyne ale: jest do kupienia za 10 tys zł, a najlepsze to , że mój rozmówca upierał się iż to orginał z 56 r, i dlatego taka cena. fakt ładnie wygląda, i nawet 0 rdzy ,ale coś nie ten tego z rocznikiem-troszkę głupią mine miał miał jak go punktowałem czemu to nie ten rok. nawet podobno właściciel się starał o żółte blachy, ale rzeczoznawca stwierdził iż dach jest NIEORGINALNY ( chyba razem z całą budą)).
  
 
Cytat:
2005-12-22 19:57:12, maku pisze:
już raz pisałem o tym w innym wątku, ale ponieważ autko jest z tych rejonów, przypominam sprawę znalezionego przeze mnie puick-upa: auto z zewnątrz zadbane( ciężko znaleźć rdzę), sprawia wrażenie całego kolorek:zielonawo-niebieski (jednolity, nie wiem jak go nazwać) wersja krótka zabudowa z tyłu z długimi prostokątnymi oknami niewiem jak pod spodem i podłoga wada: padnięty silnik jeśli ktoś wie jak go wyrwać z roli wsadu do pieca (obawiam się że jest wyrejestrowany), albo w najgorszym przypadku "chce całego wziąść na części"( wiadomo o co chodzi) to jest w Wojkowicach (Komornych) na szrocie, dojazd: z drogi łaczącej Będzin z Piekarami Śl. po wjeździe do Wojkowic pierwsza w lewo zaraz za kościołem. po jakiś 150m będzie odchodziła droga w lewo i znak " auto złom 900m" autko jest na terenie Zagłębia Dąbrowskiego



A dużo samochodów w Wojkowicach stoi? Jak z wejściem na teren? Mozna sobie pochodzić i pooglądać? Czasem tamtędy przejeżdżam, więc chętnie zajadę.
  
 
autek jest trochę-ale większość mocne roztegowane, lub rozbite.
poogladac i można ale faceci sa jacyś tacy-zawsze jak coś szukam to albo mają wersje złom, lub brak. ale może tylko ja mam takie dziwaczne potrzeby.
teraz i tak wszystko przykrywa snieg
mówię o tym szrocie w Wojkowicach ale nie tym przy drodze na Strzyzowice.


  
 
Odświeżam temat, by wkleić adres do "centrali złomowisk w Polsce" - firma się nazywa AMBIT i oferuje sprzedaż wysyłkową.
  
 
W serwisie szroty.pl są aktualne dane do wielu auto złomów i można tam również zapytać o daną część.
  
 
No teraz już pochodzić po szrocie i poszperać ciężko, a i daleko trzeba jeździć ja już wolę kupić używkę np w takim sklepie http://www.auto24parts.com mniejsze koszty i towar pewny.
  
 
ja chciałbym polecić Auto szrot Kapral-Car w okolicach Bydgoszczy/Torunia. Moim zdaniem to jedno z najlepszych miejsc tego typu - mają zarówno używane części samochodowe jak i całe samochody na sprzedaż, a do tego można u nich oddać auto do kasacji..... I wszystko w rozsądnych cenach- mogę polecić.