Pożeracz paliwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam Omedzie B 2.5TD [130KM ale to chyba kazdy wie ] strasznie mi zjada paliwko :/ ok 15-17 po miescie. wpinałem w serwisie autko do kompa i koles powiedzial ze przeplywka na 99%, wykres pracy przepływomierza byl schodkowy tzn podawal wartosci co jakiś ułamek sekundy, to bylo sprawdzane na biegu jałowym, po odjęciu gazu dane do komputera z przepływomierza przez ok pół sek szły jakby dalej gaz był wciśnięty :/ Powiedzcie jaki macie model przepływomierza (ja mam Pierburga 7.22419.00, na stronie producenta jest inny nr tzn 7.22184.50.0 LMS) czy to rzeczywiście może być wina przepływki? co z sondą lambda? tez może być wadliwa czy cos innego? Proszę o jakieś wskazówki bo kiedyś pójde z torbami ;-( a autka nie zamierzam sprzedawać!!!
  
 
Jeśli gość w serwisie Ci tak powiedział pokazał wykres, który był schodkowy, to myślisz, że nie dysponując takim sprzętem (95 % ludzi w forum na oczy go nie widziała) jesteśmy lepsi i powiemy że to wina flitra powietrza?
Wymień ten przepływomierz.
  
 
hehe chciałem się bardziej dowiedzieć jaki nr przepływki jest dedykowany temu silniczkowi bo nie kupie dwóch modeli tzn za taką kasę :/ to nie cena lizaka
  
 
Sam numer nie jest ważny. np moja była miały zupelnie inny numer niź kolegów, wsadziłem tez o innym numerze i działa dobrze. Mogły byc jakies zmiany na etapie produkcji przepływek, które nie mają znaczenia dla typu silnika. Skup się bardziej na tym do jakiego silnika ma być, konktretne oznaczenie.
Poszukaj używanych jeśłi cena będzie 1/10 tego co za nową to się opłaca.
Wymień przy kupującym odpal auto i sprawdź.
  
 
szukałem używki ale nie ma takiej w gre wchodzi tylko nówka, chyba sie zdecyduje jednak na ten z nr katalogowym bo ten co mam teraz w aucie to nie mogłem go nigdzie znaleźć pod tym nr-em hehe coz ale mam nadzieje ze autko będzie mi paliło wreszcie ok 10 tak jak w katalogu Opla a jak jush z "kopaniem" tyle wyjdzie to bede w niebie
  
 
mi wciaga po miescie okolo 11-12 litersa, mam automatyczna skrzynie wiec pewnie stad te zwiekszone zuzycie
  
 
ja tez mam automata czasami mi pokazuje 11 a czasami 17 to musi byc blad jak wymienie przyplywke to sie okaże wtedy ale czasciej jednak ok 15 jest hehe

[ wiadomość edytowana przez: Trance_Matthew dnia 2005-07-12 17:56:05 ]
  
 
Miałem automat i łoiła 13-14 L. zmieniłem samemu skrzynię i przy pierdołowatej jeżdzie do 90-100 km/h wynik 8 L.!!!! a przy normalnej 9-10 L.
Zaznaczam że robiłem również głowicę z turbinką.

Tak wogóle to nie mam żadnego przepływomierza,moja jest z 95 r.
  
 
Cytat:
2005-07-12 18:20:57, taxikrzysiek pisze:
(...)i przy pierdołowatej jeżdzie do 90-100 km/h wynik 8 L.!(...)



To slabo cos Ja zrobilem 3.0 na benzynie 7.2, pierdolowata jazda 100-110.
  
 
Cytat:
2005-07-12 18:41:07, Vino pisze:
To slabo cos Ja zrobilem 3.0 na benzynie 7.2, pierdolowata jazda 100-110.


chyba na lawecie
  
 
Vino, chyba na autobahnie ruszyłeś i tak jechałeś 500km bez przyspieszania i zwalniania, a to i tak grubymi nićmi szyte, może masz tylko napis z tyłu 3.0
  
 
ale dodatkowo dwóch murzynów popychało autko
  
 
ja nie wiem dzisiaj na pewno nie wsiadam jush za kółko hehe kiedys trzeba będzie się wybrać do serwisu wiem ze różnie mi wskazuje raz 12 a raz 18 lol mysle, że na automacie powinien palic z 10. Mam nadzieje, że w najbliższym czasie ujrze tą "magiczaną" liczbę hehe. Tego posta pisalem 3.39 minuty wybaczcie za blędy jak jakieś są, każdemu coś nagle może wypaść pozdro @ll
  
 
Cytat:
2005-07-12 20:51:14, zabojad pisze:
Vino, chyba na autobahnie ruszyłeś i tak jechałeś 500km bez przyspieszania i zwalniania, a to i tak grubymi nićmi szyte, może masz tylko napis z tyłu 3.0



Trasa Zielona Gora - Lodz. Zadnych autostrad.
Na autostradzie w niemczech jazda 140-160 to jest kolo 8.4 - 8.6.
Gdybym po autobahnie jechal 100-110 to ponizej 7 sie zejdzie i to dosc sporo mysle.

Z tylu nie mam napisu 3.0 - po za tym co ma napis do spalania ?

A jak ktos uwaza ze to nie mozliwe to albo jezdzic nie umie albo ma popsute auto.
  
 
ja ostatnio przejchałem 100 km ze srednia predkoscią 80,0 km/h ze spalaniem 7,7 l/100km
  
 
A jeszcze jako ciekawostke powiem, ze ostatnio testowalem vmaxa i jak lecialem 2XX kmh to przy maks otwartej przepustnicy lykal 32l/100. Co dawalo jakis 1L na kazde 15 sekund.
  
 
jak wracalem z Zakopca to miejscami krecilem od 150 do 190 i pokazywalo mi 10.5 litra na 100km to chyba nie jest zle tak mysle
  
 
Cyba litr na minute Vino...
  
 
Dokladnie.... na 45 sekund litr.
  
 
to juz jak się jedzie to jest zależne tylko od kierowcy chcesz mniej spalić jedziesz wolniej, chcesz dojechać szybciej wiecęj spalisz, to każdego indywidualny wybór no nie zapomnijmy całkiem o stanie polskich dróg... tu wstawiam kropki żeby każdy mógł sobie dokończyć