Układ wydechowy - ile kosztuje?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !

Urwalem dzis wydech i zamierzam wstawic kolektor gsi i dalej caly wydech od poldka. Mam prozbe jezeli mozecie to napiszcie ile kosztuje caly taki wydech(kolektor tlumiki rura podkladki) i ile chajsu za jaka czesc. Wogole co musze kupic zeby wstawic kompletny wydech od poldka poczawszy od kolektora GSI. Z gory dzieki.

Pozdro.
  
 
Zadzwoń jutro do "Lempolu" - namiary w dziale "Nasi partnerzy" i spytaj. - A jakbyś miał to wszystko kupować nie u nich tylko w sklepie to sobie dodaj 30-50%.
  
 
Cytat:
2005-07-03 22:25:48, adams4lta pisze:
Witam ! Urwalem dzis wydech i zamierzam wstawic kolektor gsi i dalej caly wydech od poldka. (...)



tylko wez pod uwagę fakt że po założeniu tego wydechu do fiata , pierwszy tłumik będziesz miał bardzo blisko drogi...
  
 
nie mowi sie i nie pisze chajs tylko hajc.
  
 
Przepraszam Panie Prezesie za błąd w sztuce.
Nomad aktualnie rura od fiatowskiego wydechu bardzo nisko wisi i dlatego chcialem odrazu caly wydech zmieniac. Znaczy ze bedzie jeszcze nizej??? Jak inaczej wrzucic kolektor i potem zrobic rure tak zeby praktycznie dotykala podwozia a nie szurala o glebe???
  
 
Cytat:
2005-07-04 08:24:57, Nomad pisze:
tylko wez pod uwagę fakt że po założeniu tego wydechu do fiata , pierwszy tłumik będziesz miał bardzo blisko drogi...




eee nie przesadzajmy... ja mam tak zrobione
  
 
Cytat:
2005-07-03 23:15:01, Grzech pisze:
Zadzwoń jutro do "Lempolu" - namiary w dziale "Nasi partnerzy" i spytaj. - A jakbyś miał to wszystko kupować nie u nich tylko w sklepie to sobie dodaj 30-50%.



dodaj do tego fakt że za rok,może 1,5 roku, robisz to samo jeszcze raz


[ wiadomość edytowana przez: Jojo dnia 2005-07-04 12:49:37 ]
  
 
a jak mieszkasz gdzieś w okolicach ul Popularnej to podjedź tam dosklepu moto (taki po schodkach) i tam mają w dobrych cenach części a wydechy sa dobrej jakości.
Ostatni tłumik (caro) chyba niecałe 120 zł, rura i środkowy chyba 60zł, ceny pierwszego nie znam
wydech wykonany dobrze, nanim zrobiłem już ponad 50 tyś km 2 zimy
  
 
hmmm Adams - wysokosć rury bedzie w miare podobna, ale w poldku jest tam pierwszy tlumik a on ma wieksza srednice niz rura i automatycznie krawedz bedzie nizej...

Life - kwestia wysokosci zawieszenia (na twoich fotkach auto stoi dosc wysoko) u mnie po założeniu tego tłumika zostało ok 3,5 cm do asfaltu)

Ja ostatecznie mam to rozwiązane tak:

-gsi
-z pierwszego tlumika poldka (a wlasciwie z katalizatora) odciety odcinek rury od kolektora do tlumika
-tam gdzie bylby tlumik dospawana prosta rura odpowiedniej srednicy, (tam gdzie byla orginalnie dwururka)
-reszta ukladu seryjna (od dlugiej rury, poprzez pierwszy tlumik, az do koncowego)

w ten sposob kolektor z kolankiem od tlumika sa laczone orginalnymi obejmami ze sprezynami a reszta nie jest nizej niz seria, a nawet ciut wyzej...

Edit: Jakbyś bardzo chciał to mogę porobić fotki..


[ wiadomość edytowana przez: Nomad dnia 2005-07-04 12:52:07 ]
  
 
aha.... W takim razie widze ze ta przerobka nie ma sensu. Zaloze narazie koncowy seryjny. Pozniej kupie kolektor i bede chcial przyspawac taka rurke do tej seryjnej rury zeby polaczyc to z GSI do kupy. Czy zancie jakis warsztacik w Warszawie ktory polaczy mi to za jakies przyzwoite piniendze ???
  
 
Cytat:
2005-07-04 12:41:43, Jojo pisze:
dodaj do tego fakt że za rok,może 1,5 roku, robisz to samo jeszcze raz [ wiadomość edytowana przez: Jojo dnia 2005-07-04 12:49:37 ]


Dlaczego jeszcze raz? Jak poprosisz o fabryczne części, a nie "te tanie", to będziesz miał na długo spokój.
  
 
Cytat:
2005-07-04 17:21:48, adams4lta pisze:
aha.... W takim razie widze ze ta przerobka nie ma sensu. Zaloze narazie koncowy seryjny. Pozniej kupie kolektor i bede chcial przyspawac taka rurke do tej seryjnej rury zeby polaczyc to z GSI do kupy. Czy zancie jakis warsztacik w Warszawie ktory polaczy mi to za jakies przyzwoite piniendze ???


Ja znam tylko w Legionowie.
  
 
Cytat:
2005-07-03 22:25:48, adams4lta pisze:
Witam ! Urwalem dzis wydech i zamierzam wstawic kolektor gsi i dalej caly wydech od poldka. Mam prozbe jezeli mozecie to napiszcie ile kosztuje caly taki wydech(kolektor tlumiki rura podkladki) i ile chajsu za jaka czesc. Wogole co musze kupic zeby wstawic kompletny wydech od poldka poczawszy od kolektora GSI. Z gory dzieki. Pozdro.



Przejedź się do Słomczyna na giełdę. Tam powinieneś kupić kolektor od gsi za grosze. 1,5 roku temu kupiłem tam ten kolektor za 20PLN z sondą lambda
  
 
Cytat:
2005-07-06 12:38:45, Oskar666 pisze:
Przejedź się do Słomczyna na giełdę. Tam powinieneś kupić kolektor od gsi za grosze. 1,5 roku temu kupiłem tam ten kolektor za 20PLN z sondą lambda


Trzeba tylko wziąć pod uwagę to, że to będzie kolektor z ukradzionego Poloneza pociętego na cześci.
  
 
Cytat:
2005-07-06 13:19:44, Grzech pisze:
Trzeba tylko wziąć pod uwagę to, że to będzie kolektor z ukradzionego Poloneza pociętego na cześci.


Niestety masz rację Grzechu, jednak ten argument obawiam się że nie wpływa w żadnym stopniu na decyzje większości o zakupie danej części bądź odstąpieniu od zakupu.
  
 
Cytat:
2005-07-06 13:19:44, Grzech pisze:
Trzeba tylko wziąć pod uwagę to, że to będzie kolektor z ukradzionego Poloneza pociętego na cześci.



Nie koniecznie. Ja kupowałem u kolesia który zawsze jest na giełdzie i ma dosyć duże stoisko. Miał około 10-20 tych kolektorów, kilka silników i nawet nówkę silnik fabryczny 1.6GSI (nigdy nie montowany w samochodzie) + parę gratów do poldka. Myślę, że jest tam (Słomczyn) jakaś kontrola na pochodzenie części. Koleś przez tyle lat by handlował kradzionymi częściami? Chyba by go już dopadli?
  
 
Cytat:
2005-07-06 13:30:56, Oskar666 pisze:
Nie koniecznie. Ja kupowałem u kolesia który zawsze jest na giełdzie i ma dosyć duże stoisko. Miał około 10-20 tych kolektorów, kilka silników i nawet nówkę silnik fabryczny 1.6GSI (nigdy nie montowany w samochodzie) + parę gratów do poldka. Myślę, że jest tam (Słomczyn) jakaś kontrola na pochodzenie części. Koleś przez tyle lat by handlował kradzionymi częściami? Chyba by go już dopadli?


Co oznacza, że to był posiadacz dużej ilości pociętych samochodów niestety. A skąd myślisz miał te wszystkie części? Przecież Plusy to najnowsza seria Poldka - myślisz, że aż tak się rozsypują? To niemożliwe żeby w najbliższym sąsiedztwie tego gościa trzeba było złomować 20 Plusów. Poza tym na pochodzenie wskazuje cena - 20zł kosztuje bo sprzedawca nie dał za niego ani grosza.
A dlaczego mieli by go złapać? Nikt nie jest tym zainteresowany. W statystykach policyjnych wychodzi to tak sobie, a ludzie na niego nie doniosą bokażdy chce coś tanio kupić nie myśląc o tym, że kiedyś jemu auto ukradną i potną.
  
 
Niestety taka jest smutna prawda.... Ja nie mam złudzeń, że więcej niż 70% tych części na Żeraniu czy Słomczynie pochodzi z nielegalnego źródła
Podobnie jest z radiootwarzaczami samochodowymi, czy telefonami komórkowymi na Wolumenie....
  
 
Cytat:
2005-07-06 16:06:39, Makaveli pisze:
Niestety taka jest smutna prawda.... Ja nie mam złudzeń, że więcej niż 70% tych części na Żeraniu czy Słomczynie pochodzi z nielegalnego źródła Podobnie jest z radiootwarzaczami samochodowymi, czy telefonami komórkowymi na Wolumenie....


optymista... co do samochodów to może bardziej 95-99%,

o radiach nie wspomnę - kto chciałby sprzedać legalnie kupione radio za 30-40% jego ceny sklepowej???
 
 
Dlatego ja tam nigdy nie jeżdżę i nie kupuję takich rzeczy. Jedyne co mam z giełdy to nowe lampy uniwersalne, które kosztują tam nieco taniej niż w sklepie i klucze. Wolę zapłacić za części drożej, ale za to mieć miłą memu sercu świadomość, że to legalny towar.