Dystanse - uwagi +/-

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

szukałem w wyszukiwarce ale kupe(gówno) zanalazłem.

Mianowicie, dziś kupuje 4 dystanse do Fiacika, 2.4cm jeden. Dystanse przykręcane do piasty a potem do nich koło. No i tutaj pytanka:

1.Czy koło nie będa wystawały poza reperaturki? Czy nie będzie obcierało na wybojach o nadkola przy jakimś obciązeniu? Nie pamietam jakie moje felgi mają ET ale są to zwykłe 14" z Tipo.
2.Czy istnieją jakieś zagrożenia? urwanie koła i takie tam. Trzeba jezdzic ostrozniej? uważać na dziury i tak dalej?
3.Czy bardzo zwiekszy sie promień zawracania?(bo chyba coś takiego bedzie mialo miejsce)
4.No i jak to zniosą łożyska?

narazie nie mam wiecej pytań, jesli oczymś zapomniałem, a wam sie przypomniało to piszcie.

Dzięki!


[ wiadomość edytowana przez: Chrostek dnia 2005-06-18 07:38:22 ]

[ wiadomość edytowana przez: Chrostek dnia 2005-06-18 07:39:52 ]
  
 
łożyska na pewno dostaną bardziej w dupe niż jakby dystansów nie było.. ale nie czarujmy sie 30 zł za łożysko to nie majątek więc da sie zniesć- co nie zmienia faktu że lepiej uważać na dziury..co do urwania koła znam takich którym zdażyło sie to nie raz (POZDRO ALAN )

czy bedzie ocierać.. hmm przypuszczam że możesz mieć z tym małe problemy jak to jest po 2,4cm na strone.. ale może jesteś szczęściarz i problemów nie bedzie..

promień zawracania.. szczerze to sie nad tym w życiu nie zastanawiałem..

na plus to obniżysz środek ciężkości.. czyli na dach go bedzie trudniej postawić wg mnie tak czy inaczej warto!!

a teraz sie jeszcze pohwal za ile je wyrwałeś
  
 
narazie załozyłem tylko na tył

wrażenia: na zakrętach auto tak jakby troche lepiej sie trzymało,aczkolwiek boje sie jeszcze jezdzić ostrzej, staram sie jezdzic jak najspokojniej, jeszcze sie nie przekonałem

dystanse kupiłem za 80 zł, dystanse kupione przez poprzedniego właściciela w sklepie, takze żadne samoróbki,

na przód nie załozyłem,narazie nie starczyło śrub, moze w tygodniu podskocze na szrot i dokupie
  
 
witam!!!

Kiedyś czytałem że bezpieczna granica dystansu w poldku a to jest to samo czyli 125p jest 17mm na stronę , a twoje 24mm to trochę chyba przesada


POZDRO
  
 
Witam. Troszke mnie tu nie bylo Co do dystansow to tez mialem zamiar kiedys sobie je zapodac. Jak wrazenia wizualne?