Mycie silnika.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W obu autach silniki są brudne i przez to nie mogę domyślić się gdzie mam w malcu wyciek. Chodzi mi o to, jakie sposoby mycia silnika polecacie?? Słyszałem, że świetnie myję się ropą, lub płynem pakowanym w takie butelki, jak płyn do mycia szyb. Może jakieś dobre rady. Wiem, że Stoki ma pięknie czyste silniki Hehehhe i mu pozazdrościłem.
  
 
Na Karchera z nim
  
 
Jak dobrze pamiętam, to Stoki niczego nie stosuje - wystarczyło mu przecierać silnik suchą szmatką i tyle
A ja stosuje taki w dozowniku którym psika się na silnik i niby trzeba niby po tym spłukać wodą pod ciśnieniem, ale i tak jak jest bez tej wody, to też ładnie schodzi
  
 
W Ladnej kiedyś tak robiłem, ale w malcu może zejść farba.
  
 
Cytat:
2005-07-06 12:32:25, mwarchalowski pisze:
W obu autach silniki są brudne i przez to nie mogę domyślić się gdzie mam w malcu wyciek. Chodzi mi o to, jakie sposoby mycia silnika polecacie?? Słyszałem, że świetnie myję się ropą, lub płynem pakowanym w takie butelki, jak płyn do mycia szyb. Może jakieś dobre rady. Wiem, że Stoki ma pięknie czyste silniki Hehehhe i mu pozazdrościłem.


Ropy, olejów napędowych, oleju opałowego nie polecam bo zostaje na metalowych cześciach frakcja nie lotna i na niej znowu będzie osadzał się bród, poprostu wiąże kurz. Ja myje bęzyną ekstrakcyjną i .....sztoteczką do zębów. Dzięki temu możesz umyć dokładnie każdą część. I nie zajmuje to brew pozorą aż tak wiele czasu. Benzyna ładnie odparowuje nie zostaje nic tylko suchy metal. Tworzyw sztucznych nie uszkadza bo te są dobierane tak aby ich benzyna nie niszczyła Myjki ciśnieniowe nie należy stosować tam gdzie jest elektronika - już widziałem auta na lawecje po takiej higienie. Co do tych preparatów w atomizerach nie stosowałem ale widziałem efekty- bardzo dobre - i nie potrzeba było tego wiele. W maluchu skrzynie musisz umyć Karcheram ale uważaj na odpowiecznik jest na górze korpusu.
Pozdrawiam
  
 
To kupie benzyme bo jeste tania i skuteczna.
  
 
Dexter mały OT
Na HODZE jest do kupienia poziomy gaźnik Solex c 40 i głowica do malca
Gość jest z Dolnego Śląska
TUTAJ



pzdr
CHIO
  
 
Wielkie dzięki, poszło zapytanie do kolesia. Mimo to ja szukam 32 bo według wzytkich znaków na ziemie i niebie takie są najlepsze do malca. Szukam, czegoś takiego np. -dwugardzielowy gaźnik Solex PHH9 32mm z Fiata 1100R

A z silnika chciał bym coś takiego wydłubać.
Abrth

Jeszce raz wielkie dzieki.
  
 
I znow OT sie szerzy ...
  
 
Docent wiecej tolerancji
  
 
Co do mycia silnika to mialbym pewne obiekcje
Ostatnio w Poldku szwagier umyl silnik i spod myjni musialem go sciagnac ok 6km do domu Ladzina
 
 
Sa ludzie ktorzy twierdza ze nie powinno sie myc silnika i chyba cos w tym jest, bo niektore myjnie w Lodzi zycza sobie zeby przed myciem podpisac papier ze robi sie to na wlasne ryzyko i ze oni nie odpowiadaja za ewentualne komplikacje. Ja w kazdym razie w Samarze mylem silnik i nic sie zlego nie dzialo. Wczesniej jak w Sierrce umylem to odpalalem z 5 min, ale ruszla Skastad z Lodzi mi polecil srodek "detersil" i ja tez go polecam. Dostaniesz w wiekszosci sklepow motoryzacyjnych i w jakims markecie tez widzialem. Detersil kupisz w szklanych flaszkach i w metalowych puszkach. To tylko kwestia opakowania. Musisz nasaczyc brud na silniku tym plynem, potem po kilku minutach najlepiej pedzlem zetrzec syf i resztki splukac ciepla woda. Powodzenia
  
 
ja w ładzie pare razy myłem

latem i zimą
nie było potem żadnych problemów

uzywalem płynu z macro, w atomizerze
spryskujesz,czekasz, i potem delikatnym strumeniem spłukać
nie lac po całym silniku na raz, tylko delikatnym strumieniem punktowo

karchera to mozna uzyc ale przy silniku w ciagniku rolniczym, i to jakiegos starszego typu.


aha, jak myłem latem to wyjałem aku, zdjąłem przewody, kopulkę zakryłem folia, to samo zrobiłem z reszta elementów elektrycznych.

pzdr
  
 
rOWNIEZ MYLEM SILNIK PREPARATEM ZAKUPIONYM NA CPNie ZAPLACILEM 14 ZL. AKUMULATOR WYJELEM A NA ALTERNATOR WALNELEM TOREBKE FOLIOWA. SPSIUKALEM ODCZEKALEM KILKA MINUT I OPOROWO SZLAUFEM PO CALYM SILNIKU!NIC MU SIE NIE STANIE!
JAK MI SIE DOBRZE PAMIETA TO SILNIK PRZED PSIUKANIEM NA NIEGO POWINIEN BYC LEGKO CIEPLY!
W PROFILU MAM ZDJECIE PO UMYCIU SILNICZKA!
TYLKO PLASTIK MI ZŻARLO OD BESPIECZNIKOW! ALE TO SZCZEGÓŁ
POZDRAWIAM! igiers
  
 
Cytat:
2005-07-06 12:32:25, mwarchalowski pisze:
W obu autach silniki są brudne i przez to nie mogę domyślić się gdzie mam w malcu wyciek. Chodzi mi o to, jakie sposoby mycia silnika polecacie?? Słyszałem, że świetnie myję się ropą, lub płynem pakowanym w takie butelki, jak płyn do mycia szyb. Może jakieś dobre rady. Wiem, że Stoki ma pięknie czyste silniki Hehehhe i mu pozazdrościłem.



Witam.

Najlepszym sposobem na umycie silnika jest mobilna myjnia parowa. Zwyczajną myjką pod ciśnieniem możesz uszkodzić silnik, bo łatwo można go zalać, dlatego zdecydowanie odradzam takiego sposobu! Natomiast używając mobilnej myjni parowej nie musimy się oto obawiać, ponieważ czyścimy gorącą para, a nie wodą pod ciśnieniem. Wykorzystanie gorącej pary pod ciśnieniem sięgającym 8 barów jesteśmy w stanie usunąć najtrwalsze zabrudzenia. Co istotne można to uczynić nie korzystając z chemii!
Wejdź na zamowmycie.pl i umów się na usługę.

Pozdrawiam