Sprężyny z Nivy do 2107 ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam taki problem.Siadło mi trochę sprężyny z tyłu(a mam już między nimi gumy).Jako,że mam 60l. butlę w bagażniku,która jest w dodatku za tylną osią (nie mój wymysł!!!),jest trochę ciężko.
Chcę żeby tył był trochę twardszy i wyższy.Słyszałem w sklepie,że pasują sprężyny z Nivy do mojej 2107,ale nie jestem do końca przekonany.Czy ktoś coś o tym wie???
  
 
Hmm,moim zdaniem jak spręzyny to amorki tez trzeba by wstawić od Nivy,wtedy takie coś wyadawałoby sie realne:)
  
 
a nie będą za długie ???
OT/czy to prawda że w 2107 amory z przodu są takie same jak z tyłu ????
  
 
Witam

cytat:
OT/czy to prawda że w 2107 amory z przodu są takie same jak z tyłu ????

nie, są inne z przodu maja ucho i gwint u góry, a z tyłu tylko dwa ucha..
a sprezynki to wiem, że od kombiaka są trwadsze, jesli jeszce udałoby się amorki gazowe dostać, to byłoby całkiem niezle,
tylko ten zbiornik za osia, to mi się nie podoba, nie mozesz przesunąc go na wnekę, nad mostem?...
łada, jest czuła na przeciążenie bagaznika, tylnie podłuznice się wypracowuja szybciej, jak chcesz wozić duże cięzary to na tylnej kanapie i za fotelami...
Pozdr Mirek Jankowski
  
 

2003-03-03 18:59:47, sheriffnt pisze:
a sprezynki to wiem, że od kombiaka są trwadsze, jesli jeszce udałoby się amorki gazowe dostać, to byłoby całkiem niezle,
tylko ten zbiornik za osia, to mi się nie podoba, nie mozesz przesunąc go na wnekę, nad mostem?...


Mnie też się to nie podoba umieszczenie tego zbiornika i to bardzo,ale niestety jest on za szeroki i nie może się zmieścić głębiej.Na upartego można spróbować go wcisnąć,wtedy MOŻLIWE jest,że wejdzie,ale na styk i nie będzie dojścia do butli i przewodów.

A tak w ogóle,to nie wiesz jaki byłby koszt takich amorków i sprężyn?
  
 
Cytat:
a sprezynki to wiem, że od kombiaka są trwadsze



czy ktoś mi może 100%-owo powiedzieć, że tylne sprężyny od kombi wejdą na przód do 7 ???????????



Cytat:
A tak w ogóle,to nie wiesz jaki byłby koszt takich amorków i sprężyn?



zapraszam do sklepu na klubowej (Skorpion z Krakowa):
amorki ok. 30 zł (brutto) za sztukę
sprężynki w podobnej cenie
4x amorki + 4x sprężynki = 240 zł.


Cytat:
jest on za szeroki i nie może się zmieścić głębiej.Na upartego można spróbować go wcisnąć,wtedy MOŻLIWE jest,że wejdzie,ale na styk i nie będzie dojścia do butli i przewodów.



Może warto zmienić butlę ??? Ja mam na "półce" 45 litrów.
  
 
Ja na półce mam butlę 50 litrów,weszła elegancko.
Amorki na tył,delphi( z Krosna)olejowe kupowałem po 50 zł za sztukę.
Robal:nie mam pojęcia jak taka kombinajca ze spręzynami może wypaśc:Dale moim zdaniem to troche niebezpieczne,bo 2107 z natury jest mięciutka a z takim czymś to grom go wie co może sie stać:)Chyba żeby troche uciąc,ale ja nic więcej nie powiem bo sie nie znam:)
Pzdr Grzesiek
  
 
A propos podbicia zawieszenia. Widziałem w Czeladzi w komisie na piaskach ładzinkę, która z tyłu "wysoko stała" i jest na gaz. Popytam gościa i dam Ci znać. Jak zawieszenie? Pozdro...!!!
  
 
Jol- wlasnie zakupilem sprezyny od kombi do mojej ladzianki(2107), oraz na przod.
Z tego co widze(bo leza wlasnie kolo mnie) to tylne od kombi nie spasuja na przod, bez przerobek.
Tylne sprezyny maja wieksza srednice zwoju, niz przednie.
Gosc w sklepie powiedzial mi ze PRZEDNIE sprezyny od kombi i sedana to to samo!
Jesli chcecie podniesc przod, to proponuje zapytac kogos w sklepie o nowe sprezyny- z tym ze o ile dobrze pamietam trzeba kupic polskie zamienniki, bo sa twardsze, badz najzupelniej w swiecie oddac do hartowania, wtedy efekty beda zadowalajace.
Hartowanie przechodzilem pare dobrych lat temu w 2103.

Ale uwaga byly opinie ze reszta zawieszenia w nowych ladach(2105, 2107) jest zbyt miekka aby stosowac utwardzane sprezyny- cos sie tam mialo urywac czy cos.
Ja sie tym nie przejmuje i wkladam do swojej sprezyny od kombi, ale uzywane!
Wychodze z zalozenia ze jednak moja lada to wytrzyma i nic sie nie urwie.
Co do sprezyn od niwy, to nie mam zielonego pojecia- kiedys pytalem w sklepie, ale wychodzi ze sie wcale nie nadaja(ani przod, ani tyl)- moge sie mylic!
  
 
JUZ WIEM!!!
Sprezyny od Nivy podchodza.Sa takiej samej wysokosci i srednicy,tylko drut jest grubszy i dlatego sa twardsze.Jak bede mial kase i bede zakladal,to jeszcze dokladnie je porownam.

Od kombiaka tez pasuja na tyl.

Aha,podobno z powodzeniem do sprezyn Nivz mozna zalozyc standardwe amorki z siodemki.Koszt sprezyn Nivy ok.60zl za szt,amorki ok.45 za szt.

Jak zaloze,to napisze jak to wyszlo.

A tak a propo mniejszej butli,to wiem, ze jedna butla jest przypisana na jedno auto i nie mozna jej przekladac.a koszt nowej butli to jakies 300zl.
  
 
Bylem dzis w sklepie Ladowskim i pani sprzedawczyni powiedziala mi ze sprezyny z kombiaka sa dluzsze o jeden zwoj.A propos amorkow to jest obok sklepu Lady sklep 3D i tam mozna kupic amorki gazowe do 2107 i samarki po ok.100 zl (Monroe ) powiedzieli ze jakby co moga sprowadzic bo nie bylo w chwili obecnej.Pozdrawiam
  
 
Czy moze mi ktoś tak naprawde napisać czy spręzyny od niwy podejdą do 2107......chodzi mi zarówno o tył jak i przód......
i co z amorkami - mogą być standardowe czy moze tez od niwy????
Paweł i inni zainteresowani - prosze o odpowiedz bo przeszukałem archiwum i zdania są różne..
pozdrawiam
  
 
podejda zax na bank na tył a ze chyba sa dłuzsze wiec amorki tez by pasowało wkomponowac ale...to juz bedzie tanczyło na wybojach bo bedzie cholernie sztywne...

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-03-22 22:06:28, zax pisze:
Czy moze mi ktoś tak naprawde napisać czy spręzyny od niwy podejdą do 2107......chodzi mi zarówno o tył jak i przód...... i co z amorkami - mogą być standardowe czy moze tez od niwy???? Paweł i inni zainteresowani - prosze o odpowiedz bo przeszukałem archiwum i zdania są różne.. pozdrawiam



Pare miechow temu wsadzilem na tyl i przod amorki od Niwy.
Wchodza od strzala tylko straszliwie kazda dziure czuc
 
 
ja miałem z tyłu od nivy sprężyny, ale standardowe amorki od 2107...
auto zachowywało się super tylko, że ja w bagażniku miałem 60l butlę. polecam to rozwiązanie, jeśli ktoś ma dociążony tył
  
 
ZAX - a dlaczego nie chcesz zakładać porządnych nowych sprężyn i amorków dedykowanych do 2107? Ja bym za bardzo nie kombinował.
  
 
bo nawet na krosniakach z tyłu autko jest "pływajace" i nie ma co sie oszukiwac trzeba sie meczyc na szybkich łukach a niedaj Bog jak łuki sa na wzniesieniach i nierownosciach teraz po roztoczu smigam wiec wiem co to znaczy
  
 
mam kupilem! amorki od niwy ale wlasnie mordowalem sie godzine z wyjeciem starego amora!!i nie dalem rady wybic dolnej szpilki!!!!
  
 
Co się tyczy sprężyn do niwy to sa one dość rozmaite. Mają różną jakość , twardość, wytrzymałośc itd. Sprężyna spręzynie nie równa w Nivie. Można trafić na rozmaite - różnych producentów, z wielorakich żródeł. Także zachowanie ich w po montaży w osobowych Ładach może być różne.
  
 
Z tego co pamiętam (a wymieniłem kiedyś spręzyny w swojej Niwce; no nie sam oczywiście, bo to zbyt skomplikowana operacja, jak na prostą Mariusznię ), to u producenta też są od razu do wyboru 2 wersje sprężyn do Niwy -> twardsze i ... jak to będzie po polskiem ... noo... "miękciejsze" (znaczy się mniej twardsze, czyli bardziej miękkkkkkie).