Hak holowniczy - podłączenie????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby mi podać rozpiske podłączenia gniazda haka holowniczego do instalacji samochodowej???

z góry dzięki.....
  
 
z uwagi na słaby wzrok nie podejmę się, ale z racji, że posiadam takowy fabryczny jestem w stanie zezwolić na podpatrzenie w naturze
  
 
Czy o to Ci chodzilo?
  
 
Wporzo tylko to jest wtyczka wiec wszystko trzeba dla gniazdka odwrucic wokul osi symetri pionowej czyli 3 jest tam gdzie 5 i tak dalej
  
 
no i jeszcze jest ten greps, jak zrobić, żeby się nie wyświetlaly głupie komunikaty na kompie pokładowym
  
 
janusz a od czego sie maja wyswietlacz komunikaty na kompie? pytam z ciekawosci. pozdr
  
 
Wyczytałem, albo usłyszałem, że do podłączenia gniazda przyczepy w autach z kompami są specjalnie dedykowane wiązki z układem obniżającym natężenie, czy coś w tym guście. Bez tego, w momencie wpięcia przyczepy wyświetlacz pokładowy alarmuje o braku świateł stop, pozycyjnych.
U mnie po zapięciu przyczepy nic się nie dzieje, ale jak pisałem mam hak fabryczny, albo montowany u helmutow w serwisie
  
 
Cytat:
2005-07-13 23:09:15, JanuszGnitecki pisze:
Wyczytałem, albo usłyszałem, że do podłączenia gniazda przyczepy w autach z kompami są specjalnie dedykowane wiązki z układem obniżającym natężenie, czy coś w tym guście. Bez tego, w momencie wpięcia przyczepy wyświetlacz pokładowy alarmuje o braku świateł stop, pozycyjnych. U mnie po zapięciu przyczepy nic się nie dzieje, ale jak pisałem mam hak fabryczny, albo montowany u helmutow w serwisie


Do układu CC jest specjalny "przekaźnik" do ubsługi oświetlenia przyczepy. Jego popularność jest powalająca, pytając w 3 ASO w żadnym nie mieli pojęcia o co chodzi, a system magazynowy twierdził, że nigdy nie mieli na stanie .

Wyzwala cośtam przy sprawdzaniu świateł STOP. Kowale dają w jego miejsce zworkę, a domorośli kowale zapewne szukają zasilania stopu "na krótko", bo "w tej wiązce to panie nie było. ale zrobilim"

pozdr. Robert
  
 
Witam Grono
Widzę że są osoby dobrze zorientowane w tej kwestii. Własnie kupiłem oryginalny hak do omegi A sedan (wypinany) łacznie z gniazdem i wiązką.
W bagażniku jak się dowiedziałem przy lewej lampie powinno być gniazdo pod hak i faktycznie jest. Po założeniu i podłączniu wiązki mam wszystko poza światłem STOP. Dodam że wiązke sprawdziłem i wszystko gra, mierząc nie mam napięcia na przewodzie odpowiadającym za STOP.
Proszę o radę gdzie mam szukać przyczyny lub tego przekaźnika CC lub gdzie założyć zworkę, bo nie chce robić nic na krótko. Mam TIS i nic nie moge znaleźć na temat podłączenia haka.

Alex_a
  
 
Cytat:
2005-08-05 13:12:50, alex_a pisze:
Witam Grono Widzę że są osoby dobrze zorientowane w tej kwestii.


Na LOBie to norma raczej
Cytat:
Proszę o radę gdzie mam szukać przyczyny lub tego przekaźnika CC lub gdzie założyć zworkę, bo nie chce robić nic na krótko. Mam TIS i nic nie moge znaleźć na temat podłączenia haka.


Szukanie w TISie to sztuka.
Spróbuj np. tak: Repair ... / R Accessories / Trailer hitch
Art. KTA-1709 00004805 (to jest dla B, dla A już mi się nie chce).

Uwaga: w B może też być w innym miejscu, u mnie jest w cokole zamontowanym przy kolumnie kierownicy. W karawanie A znajduje się we wnęce przy lewej tylnej lampie. Sedan - nie wiem.

Zworę "profesjonalnie" zrobisz z dowolnego przekaźnika. Do zwarcia tylko 2 styki.

pozdr, Robert
  
 
Dzięki za pomoc, znalazłem odpowiedni dokument w TIS-e. W sedanie też jest gniazdo na ten przekaźnik obok lewej tylnej lampy za tapicerką. Niestety mam tylko gniazdo a przekaźnika nie .
Na początku zrobię zworę, a przekaźnika poszukam powoli. MOże gdzieś używkę dostanę

Pozdro.
Alex_a
  
 
Cytat:
2005-08-05 13:12:50, alex_a pisze:
.. W bagażniku jak się dowiedziałem przy lewej lampie powinno być gniazdo pod hak i faktycznie jest. Po założeniu i podłączniu wiązki mam wszystko poza światłem STOP. ...



No widzisz alex, czyli się nie myliłem, że masz kostkę obok lewej lampy.
Jeśli chodzi o stopy, to u mnie też nie było za kostką a przed kostką owszem. W związku z tym wpiąłem się w kabel przed kostką. Jeździłem tak chyba ze 2 lata i nigdy nie było problemów z kompem. Jak się przepaliła żarówka stopu to wyskakiwał komunikat, jak były całe to był spokój.
Co do wiązki haka z oryginalną kostką, to nie posiadałem takowej ale wykorzystałem taką od przełącznika sterowania lustrkami elektrycznymi. Pasowała idealnie (to dla tych, którzy nie chcą oryginalnej instalacji z kostką kupować).
  
 
A jak zrobić aby na desce mrugała kontrolka od haka ? Czy to jest też sprawa tego brakującego przekaźnika ?
  
 
Czy ktoś z Was dysponuje schematem podłączenia do kostki wyprowadzonej do bagażnika dla przyczepy. Chodzi mi o podłączenie wiązki przewodów od haka do instalacji samochodowej. Metoda na czuja nie za bardzo wychodzi.

imersion
  
 
Cytat:
2007-11-19 10:25:51, imersion pisze:
Czy ktoś z Was dysponuje schematem podłączenia do kostki wyprowadzonej do bagażnika dla przyczepy.


Schemat na stronie klubowej to zawiera, łącznie z opisami pinów kostki.

Robert
  
 
Cytat:
2007-11-19 21:27:00, Nixon pisze:
Schemat na stronie klubowej to zawiera, łącznie z opisami pinów kostki. Robert



Dzięki!
  
 
Witajcie!

Powiedzcie mi po co tak kombinujecie?
Przecież taka wtyczka/przejściówka kosztuje na Allegro 20zł !
Warto się tak babrać?
No, chyba, że ktoś lubi

--
Pozdrawiam
Ryszard
  
 
Cytat:
2007-11-20 11:44:11, X20XEV pisze:
Witajcie! Powiedzcie mi po co tak kombinujecie? Przecież taka wtyczka/przejściówka kosztuje na Allegro 20zł ! Warto się tak babrać? No, chyba, że ktoś lubi -- Pozdrawiam Ryszard



No właśnie nie chodzi o przejściówkę.
Chodzi o podłączenie gniazda haka do instalacji elektrycznej samochodu po zamontowaniu haka.

imersion
  
 
ja montowalem hak sam , i nie widze zadnych problemow w tym , przeciez jest juz w instalacji kosta w ktora sie trzeba wpiac i po krzyku , nic sie nie wyswietla tzn blad , oczywiscie jak ktos sie wetnie w instalacje to wtedy bledy sie moga pojawic
  
 
panowie, mam dopinany hak i zapytam , nie mam kluczyka do niego , czy spec od zamków bedzie w stanie dorobić kluczyk i ile to może kosztować?