7,5 przy 160-170km/h

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
no własnie jechałem teraz w trase i starałem sie jechac ze stałą predkoscia 150km/h. Jednak koles nowa laguna mnie podpuscił i zaczałem przekraczac ta predkosc. w szczycie było przez moment ponad 180. ale srednio tak 160-170. miałem zalane po korek i po przejechaniu 103 km zalałem i weszło 7,51l.
To dobry wynik jak na 1,8 ??????
  
 
Pb czy LPG???

jak Pb to ci nie powiem jak LPG to niesamowity wynik wręcz......
  
 
Tankowałeś tym samym dystrybutorem co przy pierwszym tankowaniu???

Moim zdaniem, to mało wiarygodny wynik, przy tych prędkosciach to nawet 1,5 więcej palą
  
 
beznynki benzynki
na orlenie a pozniej na shellu
tez sie załamałem
liczyłem koło 9 litrow
dodam ze vectra 1,6 75km przy 140/150 spaliła koledze 7 litrow
  
 
Cytat:
2005-07-08 19:33:30, hard-drive pisze:
beznynki benzynki na orlenie a pozniej na shellu tez sie załamałem liczyłem koło 9 litrow dodam ze vectra 1,6 75km przy 140/150 spaliła koledze 7 litrow



Istotniejszy niz predkosc jest styl jazdy. Jak jedziesz plynnie
140-160 spalisz mniej niz szalejac z predkoscia 120.

W maju bylem w Chorwacji - w dwie osoby i pelny
bagaznik gratow spalilem 8l/100km. Wracajac na terenie
Austrii mialem srednia ponad 130km/h (na autostradach i drogasz szybkiego ruchu), a wogole okolo 110km/h. Silnik 1.5

q
  
 
tez tak sadze ja jechałem sam z panna na pusto ale zdarzyła sie momenty ze na 4 doginałem do 150.
zima go sprawdzałem przy 100 to mi 7,2 wciagnał
  
 
Pamiętam jak miałem Ładę. Zatankowałem pod korek i przejechałem spokojnie około 100 km i znowu zatankowałem do oporu. Wyszło, że kukuruźnik spalił 5 litrów Wyjeździłem wszystko do końca i po obliczeniach okazało się że od ostatniego tankowania spalił jakoś.... dużo...
Tankując znowu do pełna po przejechaniu tak krótkiego dystansu zbiornik może nie odpowietrzać się do końca i może dlatego wchodzi mniej paliwa niż powinno
Ale to tylko moja teoria.
  
 
utrzymujac stala predkosc to realny wynik..mi na autobahnie w niemczech przy predkosciach z przedzialu 140-180 spalil 8.5L lpg..jesli jedziesz ze stala predkoscia to jaknajbardziej mozliwe..natomiast juz jezdzac w trase w polsce spala mi okolo 9L i predkosci sa duzo mniejsze..po prostu przyspieszanie kosztuje
  
 
Cytat:
srednio tak 160-170



To średnia większa niż rekord toru Monte Carlo w Formule1, nie mówiąc już o rajdach WRC. Wcale się nie dziwię że w Polsce na sport motorowy przychodzi tak mało kibiców (z wyjątkiem żużla)-przecież zawodnicy jeżdzą wolniej niż zwyczajni użytkownicy dróg
  
 
NIe wiem czy ten sam systrybutor robi różnice, ale po przejechaniu 100km i zalaniu mamy taki wynik spalania w przybliżeniu bym powiedział bo mi przy stałej jeździe wyszły cztery różne wyniki (8,7l 7,5l 9,2l 9,8l ) najlepiej to wygląda wyjeżdżając cały zbiornik, najlepiej jak zrobić tak ze trzy razy i wyszło mi 8,8l gazu na 100km, chyba dobrze. Spalanie jak juz koledzy zauważyli zależy głównie nie od pędkości, chociaż też sporo bo to w końcu obroty, ale od dynamiki jazdy, obciążenie i pogody. A i pewnie od ogólnego stanu technicznego pojazdu (przebieg, opony, zainstalowane pierdołki, zawieszenie i zależy kto nim jeździła na dotarciu.) Ale oczywiście to tylko moje skormniutkie zdanie.
  
 
Cytat:
To średnia większa niż rekord toru Monte Carlo w Formule1



srednie bedzie mniejsza
zreszta wiecie o co chodzi- było szybko, ale płynnie
  
 
Wczoraj byłem na trasie...... 9,6 L na 100 km. Espero 1,8 CD z LPG.... mocno cisniety, sporo wyprzedzania, 183 ( około ) kmh wyciągniente w drodze z Czestochowy do Łodzi. Na pokładzie były 4 osoby ( 3 kobiety i Ja ) no i pełny bagaznik.

Pojawił sie tylko mały kłopot.... i odrazu prosze o odp. Przy wcisnieciu sprzegła gdy jade na 5 biegu ( szybko ) samochód gas...... obroty gwałtownie spadały i kicha Gdzie z tym isc ? Co to moze byc ?

  
 
Cytat:
2005-07-10 13:03:17, pawellewinski pisze:
Wczoraj byłem na trasie...... 9,6 L na 100 km. Espero 1,8 CD z LPG.... mocno cisniety, sporo wyprzedzania, 183 ( około ) kmh wyciągniente w drodze z Czestochowy do Łodzi. Na pokładzie były 4 osoby ( 3 kobiety i Ja ) no i pełny bagaznik. Pojawił sie tylko mały kłopot.... i odrazu prosze o odp. Przy wcisnieciu sprzegła gdy jade na 5 biegu ( szybko ) samochód gas...... obroty gwałtownie spadały i kicha Gdzie z tym isc ? Co to moze byc ?



strasznie niebezpieczna sprawa - unikaj tego poki nie naprawisz, moim zdaniem klopoty z parownikiem lpg, ale gasniecie samochodu pozbawia hamulcow co przy 180km/h jest zabojcze.
  
 
Ja jeszcze w czasach przed LPG na trasie Kraków-Narbonne (ok. 2200 km) miałem średnie spalanie 6,5 l, prędkości ok 120 do miejscami 160. Liczyłem dokładnie, bo rozliczaliśmy koszty.
Dobre drogi i niechrzczone paliwko robią swoje.
  
 
No to ja mam chyba problem,
bo przy jezdzie 120 - 160 km/h spala mi 13/14 litrow lpg, fakt ze gaz prawie cały czas do dechy i non stop na ciągu. A jak na zlość mam jeszcze instalke archaiczna bo z kranikiem
Co tu zrobić?
Pozdr
  
 
Noras, 6,5 litra LPG to ja bym między bajki wlożył, no chyba że jechałeś 90 km/h.

Na trasie Krynica Morska - Wawka, dość dużo wyprzedzania, prędkość 120 - 160, wył. klima (późny wieczór) Corolla 1,6 spaliła 6,4 Pb.

Chcesz mi powiedzieć że cięższe Espero, z silnikiem starszej generacji (wtrysk full-group, brak zmiennych faz rozrządu) spalił 6,5 litra i to ---LPG---
  
 
Cytat:
2005-07-11 10:18:56, -JACO- pisze:
że cięższe Espero,



Espero chyba jednak jest lżejsze od Corollki.....
  
 
Cytat:
2005-07-11 10:28:37, DeeJay pisze:
Espero chyba jednak jest lżejsze od Corollki.....



Sprawdziłem w homologacji Toyki: 1155 kg.

Masa Espero 1,5 - 1103 do 1156 kg. (w zależności od wyposażenia).

Czyli podobnie....
  
 
Cytat:
2005-07-11 10:18:56, -JACO- pisze:
Noras, 6,5 litra LPG to ja bym między bajki wlożył, no chyba że jechałeś 90 km/h. Na trasie Krynica Morska - Wawka, dość dużo wyprzedzania, prędkość 120 - 160, wył. klima (późny wieczór) Corolla 1,6 spaliła 6,4 Pb. Chcesz mi powiedzieć że cięższe Espero, z silnikiem starszej generacji (wtrysk full-group, brak zmiennych faz rozrządu) spalił 6,5 litra i to ---LPG---


Przecież napisałem, że było to w czasach PRZED LPG.
TJ. JECHAŁEM WYŁĄCZNIE NA BENZYNIE. Samochód NIE MIAŁ instalacji gazowej.
  
 
aaaa sorka, nie zauważyłem....


Na Pb to inna historia...

Choć nadal 6,5 wydaje mi się mocno podejrzane

Sporo zależy od prędkości, jeśli było równe 120km/h nonstop to jestem w stanie uwierzyć, ale ...

Trzeba pamietać ,że każdy dystrybutor inaczej odbija i potem wychodzą wyniki jak w DeeJay'a Ładzie...