Rodzaje bendixu w e36

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
mam problemo z rozrusznikiem konkretnei z bendixem
wszystko zdiagnozowane...zeby nie tracic czasu zajechalem do sklepu zeby zamowic nowy bendix i koles mi pokazuje cala strone a4 numerow rozrusznikow w katalogu i pyta sie ktory jesty moj

ile w rzecywistosci jest rodzaji rozrusznikow do e36 z silnikiem 1.6 bo nie chce mi isie wierzyc ze okolo 20stu?!!!

moze z dwa lub 3 rozniace sie iloscia zebow
pomozcie bo nie chce extra po raz kolejny wyciagac rozrusznika w celu zczytania numeru.
  
 
Dziwne, bo z tego co wiem to bendiks pasuje nawet z m40 do m43. Wejdz na realoem i sprawdz, bedziesz mial z glowy
  
 
Cytat:
2006-11-29 21:11:47, miciak pisze:
witam mam problemo z rozrusznikiem konkretnei z bendixem wszystko zdiagnozowane...zeby nie tracic czasu zajechalem do sklepu zeby zamowic nowy bendix i koles mi pokazuje cala strone a4 numerow rozrusznikow w katalogu i pyta sie ktory jesty moj ile w rzecywistosci jest rodzaji rozrusznikow do e36 z silnikiem 1.6 bo nie chce mi isie wierzyc ze okolo 20stu?!!! moze z dwa lub 3 rozniace sie iloscia zebow pomozcie bo nie chce extra po raz kolejny wyciagac rozrusznika w celu zczytania numeru.





HEH, LOL no ja tez mialem klopot z bendixem, to troche wstydu mi narobil, bo nieraz chce krecic a tu KRYYYYYYYYY ale sprawa nastepujaco wyglada: w e36 sa 2 rozdzaje rozrusznikow, MAGNETI MARELLI oraz BOSCH, jak masz ten 1 to masz lipe do niego nie mozna dokupic samego bendixu trzeba kupic caly rozrusznik, jak masz ten 2 to nie ma klopotu bedzie pasowal kazdy w pudelku BOSCHA, czyli od M43 albo e46.

PS: Ja mialem klopot z wymiana i rozkreceniem na 1 czesci tego rozrusznika a juz nie wspomne o dostaniu sie do niego. Jak czesto odzywa sie bendix u Ciebie??
  
 
Mi jakieś 2 miesiące temu zaczą siadać rozrusznik, mam Boscha, pojechałem do ludzi którzy się tym zajmują i za wymianę bendixu i regeneracje reszy zapłaciłem 200zł ze wszystkim i działa jak nowy.
  
 
Jeśli masz Boscha to jego nr fabryczny to : 12411735524
a jeśli MARELLI to nr : 12411738604
  
 
niestety magneti marelli
dzisiaj bede wiedzial czy dostane bendix
  
 
jak ktos ma rzozrusznikm magneti marelli u siebie niech sie go pozbywa dostepnosc czesci niewesola, pozatym na zamowienie.

wolalbym dostac dzisiaj uzywke boscha caly rzoruch niz ten bendix ale ostatecznie bendix namierzylem nowy za 90 zl WOW koles mnie dziabnol jak za zboze.

Coz zaplacilem za to ze go ktokolwiek mial

usterka usunieta jak palcem odjol
  
 
Cytat:
2006-12-01 18:51:30, miciak pisze:
jak ktos ma rzozrusznikm magneti marelli u siebie niech sie go pozbywa dostepnosc czesci niewesola, pozatym na zamowienie. wolalbym dostac dzisiaj uzywke boscha caly rzoruch niz ten bendix ale ostatecznie bendix namierzylem nowy za 90 zl WOW koles mnie dziabnol jak za zboze. Coz zaplacilem za to ze go ktokolwiek mial usterka usunieta jak palcem odjol




Ja mialem m marelli ot go wywalilem bo nie mogelm dostac bendixa, kupilem uzywke boscha i gra, sam wymieniales rozrusznik czy ktos grzebal , droga taka wymiana??
  
 
wszystko sam robilem

najgorsze jest wyciagniecie tego hama spod tego mocowania w ksztalcie V ktore jest przykrecone do kolektora

o srubach ktore mocuja rozrusznik nie wspomne-masakra z ta jedna na gorze to musialem miec dwa przeguby zeby ja odkrecic
ake jak sie ma narzedzia to jest git

  
 
Cytat:
2006-12-02 14:48:22, miciak pisze:
wszystko sam robilem najgorsze jest wyciagniecie tego hama spod tego mocowania w ksztalcie V ktore jest przykrecone do kolektora o srubach ktore mocuja rozrusznik nie wspomne-masakra z ta jedna na gorze to musialem miec dwa przeguby zeby ja odkrecic ake jak sie ma narzedzia to jest git




a z rozkreceniem rozrusznika jak tam?? dales rade?? sruby sa zapieczone jak zawsze wiec mnie to nie dziwi. JAk jak swoj wzielem w rece to masakra nie wiedzialem co zrobic
  
 
z roskreceniem nie bylo problemu bo go pol roku temu wytargalem zeby sie upewnic ze to bendix, zatem sam demontaz poszedl gladko