Onboardy z auta - mocowanie kamery. how to?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
do tych co kreca onboardy, jak macie rozwiazane mocowanie kamery w aucie? jakies sprawdzone patenty?
  
 
Widziałem już różne różniste;] Jednakże najczęsciej spotykane to skręcenie delikatnie kamery albo po bokach lub tez zgóry i z dołu za pomocą płaskowników. Oczywistym jest, że pomiędzy płaskowniki a kamerę wsadzony jest jakiś materiał tłumiący....
  
 
podstawke pod kamere moge sobie jakos wyobrazic, cos na zasadzie glowicy statywu, a co z mocowaniem do klatki (przekatny palak z tylu wchodzi w gre). jakie patenty?
  
 
3zeR przypial na srs-ie aparat do klatki zipami
  
 
co jest zoltar wielki rajdowiec i nie wie?
masz spwarke? przyspawujesz do palaka podstawke
najlepiej zeby kamera byla cyfrowa bo zwykla nie bedzie dawac ostrego obrazu
opatulasz kamere pianka np taka jaka kladzie sie pod panele albo taka do rur co i np elastycznymi sciagaczami przywiazujesz ja do tej podstawy w rajdowej astrze zawsze to skutkowalo i onbordy calkiem niezle wychodzily
powodzenia
  
 
Ja widzialem jeszcze kamere zamoconowana do zaglowka seryjnego fotela

[ wiadomość edytowana przez: pawu81 dnia 2005-08-16 12:56:56 ]
  
 
Cytat:
2005-08-16 12:48:00, forti pisze:
najlepiej zeby kamera byla cyfrowa bo zwykla nie bedzie dawac ostrego obrazu


Najlepiej żeby kamera miała możliwość ręcznego ustawienia ostrości - na automacie może gubić ostrość zależnie od tego co będzie w kadrze. Nie musi być cyfra.
  
 
Cytat:
2005-08-16 12:48:00, forti pisze:
co jest zoltar wielki rajdowiec i nie wie? masz spwarke? przyspawujesz do palaka podstawke najlepiej zeby kamera byla cyfrowa bo zwykla nie bedzie dawac ostrego obrazu opatulasz kamere pianka np taka jaka kladzie sie pod panele albo taka do rur co i np elastycznymi sciagaczami przywiazujesz ja do tej podstawy w rajdowej astrze zawsze to skutkowalo i onbordy calkiem niezle wychodzily powodzenia



no widzisz taki ze mnie rajdowiec ze nie wiem akurat tego tematu nie zglebialem. widzialem tez gdzies patent z obejmami (takimi od tlumikow) do palaka klatki zamiast spawania. ok dzieki cos bede modzil
  
 
no mysmy na srsie mieli dobry patent, polecam. Zero drgan przenoszonych co zreszta widac na moim klipie. Motyw byl taki ze aparat byl przyklejony powertapem od dolu poprzecznego zastrzalu miedzy siedzeniami i dodatkowo wzmocnione to zipem na okrętke. siedzialo super i dzialalo tez super.
  
 
Cytat:
2005-08-16 19:21:27, 3zeR_MDS pisze:
no mysmy na srsie mieli dobry patent, polecam. Zero drgan przenoszonych co zreszta widac na moim klipie. Motyw byl taki ze aparat byl przyklejony powertapem od dolu poprzecznego zastrzalu miedzy siedzeniami i dodatkowo wzmocnione to zipem na okrętke. siedzialo super i dzialalo tez super.



a to byl aparat czy kamera? bo ja mam analoga panasloika vhs-c i do letkich niestety nie nalezy
  
 
Zoltar...a ze sie tak wtrace...jak zgrywasz material z analoga do kompa? bo ja tez mam analoga...i nie wiem jakby to zgrywac na kompa? karta telewizyjna?...bo tez bym jakiegos filma chetnie skleil ;] thx!
  
 
moze byc tuner tv albo karta stricte do przechwytywania video.

jakby ktos mial foto mocowania kameruna w aucie bylbym dzwieczny.
  
 
a drogie takie sprzety?
  
 
bez o/t. jak cos kcesz priv
  
 
nie wiem jak u ciebie wygląda klatka, ale można wykorzystać nagwintowane dziury, do których normalnie montuje się zapięcia do pasów pasażerów (pod tylną kanapą, na środku auta)
  
 
A jakiej firmy posiadacie kamery ,sam jestem ciekawy bo ostatnioo mam zamiar kupić ale niestety kompletnie się na tym nie zanm .
  
 
Wiele osób bardzo sobie chwali wideorejestratory niemieckiej firmy która obecnie powróciła na nasz polski rynek .Zerknij sobie tutaj *** byc moze zdecydujesz sie na którąś , na pewno są bardzo nowoczesne i bedziesz z nich zadowolony .

[ wiadomość edytowana przez: pavlus dnia 2014-06-25 18:18:17 ]
[ powód edycji: Reklama ]
  
 
w przypadku Gopro masz możliwość zamontowania na przyssawkę do szyby lub innej płaskiej powierzchni lub na przykład obejmą do klatki (jeżeli taka jest w aucie).
Generalnie gopro daje mnóstwo możliwości.

PS już myślałem, że Zoltar wątek na forum założył =D
  
 
Kolega Krzysztof specjalnie zarejestrował się żeby zareklamować "pewną niemiecką firmę" zresztą dość uporczywie bo jeden taki wpis już usunąłem i raczy nie czytać privów. Podejrzewam też że kolega Maciek również, aby"przypadkiem" odkopać wątek o kamerach z przed 9 lat. Jeśli się mylę to zapraszam do odpowiednich tematów przedstawić się i zaprezentować nam swojego starego Fiata w którym będzie to montował.
  
 
Trzeba tez chlopakow pochwalic zadali sobie trudu i wyszukali temat o kamerach i podpieli sie do niego zamiast tworzyc nowy watek