Wymiana uszczelki pod głowicą

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Siemka, jaki jest koszt wymiany uszczelki pod głowicą i jakie są objawy że jest ona do wymiany - wielkie dzięki za pomoc (pomijając ubytek płynu chłodniczego ze zbiorniczka)
  
 
a sprawdziles czy plyn ci nie ucieka na jakims przewodzie albo z nagrzewnicy w srodku auta??
Padnieta uszczelka najczesciej sie objawia tym ze jak wyjmiesz bagnet to masz mleka zamiast oleju, moze tez sie obiawic tym ze auto zwlaszcza z rana bardziej kopci na bialo (dzieje sie tak jak plyn dostaje sie do komory spalania i wydostaje sie w postaci pary) zanim wezmiesz sie za zciaganie glowicy dokladnie sprawdz czy napewno plyn nie ucieka w innym miejscu.
  
 
CzEkCzEk dobrze mówi. Czasami wycieki płynu bardzo trudno zlokalizować. U mnie w poniaku wyciek był w górnej części chłodnicy i zanim płyn zdążył zlać się na sam dół to gdzieś zawsze odparował - też myślałem że mam walniętą uszczelkę. W Omedze też podobna sprawa - szukaliśmy z ojcem wycieku i nie szło znaleźć, a płyn znikał. W końcu dzisiaj przypdakiem się doszukaliśmy i jutro jedziemy oddać chłodnicę do spawania - niby wyciek niewielki i niezauważalny, ale koszt naprawy niższy niż auto miałoby kiedyś stanąć na trasie jak będzie potrzebne w firmie.
  
 
Wlasnie w swoim accencie zauwazylem cos takiego ze gdy auto postoi noc w garazu albo i dluzej to zaraz po odpaleniu unosi sie (chyba) bialy dym,pozniej juz nic takiego sie nie dzieje, tylko po postoju np. w nocy. Na to wyglada ze pewnie i u mnie cos sie zaczyna dziac niedobrego, choc nie zauwazylem zeby mi plynu ubylo z chodnicy lub ubywalo oleju silnika. Mam zaczac sie bac? jaki jest koszt wymiany uszczelki w moim przypadku?
Pozdrawiam
  
 
Mortek nie pękaj od razu. To że po nocy leci para z wydechu nie oznacza uszczelki. Po prostu gromadzi się woda w układzie wydechowym i po odpaleniu od nagrzewania się wydobywa się na zewnątrz. Tym bardziej, że nic nie ubywa (woda) i nic nie przybywa (olej). Jak jest uszczelka zwalona to najczęściej nawet po rozgrzaniu auto dymi na biało. Więc głowa do góry i zacznij się martwić później...

Pozdrawiam
  
 
Dzieki Remlen za odpowiedz, uspokoiles mnie, w sumie to teraz wilgoc jest duza wiec moze cos takiego sie dziac. Bede to zjawisko jeszcze obserwowal, dzieki jeszcze raz i pozdrawiam.
  
 
Jeśli płyn chłodniczy dostaje sie do komory spalania przez uszkodzona uszczelke to przy nagrzanym silniku przewód prowadzący do chłodnicy (gdzy silnik pracuje) bedzie bardzo twardy- skutek działania ciśnienia z komory spalania pracującego silnika
  
 
Witam
To jeszzce raz ja, teraz zauwazylem u swojego accencika majonez na korku od oleju i delikatny ubytek plynu w zbiorniczku wyrownawczym, na bagnecie jeszcze nic niepokojacego nie zauwazylem, ale coraz bardziej skladniam sie ku temu ze cos padlo(uszzcelka), wczesniej tego nie mialem. Co do faktu jazdy na krotkich dystansach to owszem zdarza sie jezdzic po pare kilometrow ale i tez robie trasy Rzeszow, Kraków 2-4 razy na dwa tygodnie, juz sam niewiem co by wartalo zrobic w silniku i ile kasy wydac, taki scenariusz wcale mnie nie cieszy
Pozdrawiam
  
 
Mi jak poszla w ponym uszczelka pod glowica mialem w chodnicy plyn w bardzo ladnym stanie ale za to w zbiorniczku wyrownawczym plyn byl brunatny (na skutek wymieszania z olejem). Na bagnecie nei bylo majonezu... Po wymianie tez mam majonez na korku i wcale mnei to nie martwi po dyskusji na tym forum Co do kosztow: znajomy mechanik wzial ode mnei 150 PLN, ale podobno gdyby glowica miala wzery lub byla przegrzana koszty wzroslyby o koszt planowania / wymiany glowicy. Koszt planowania w Kaliszu wynosi od 50 do 100 PLN. Sama uszczelka 35 PLN + przesylka
POZDRAWIAM
  
 
Ok, dzieki wielkie!
Pozdrawiam
Marcin