Spadek napięcia!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Gdzie szukać przyczyny spadku napięcia? Z akumulatora wychodzi mi 12,6 Volt, a do świec żarowych dociera tylko 10! Czy jakiś Auto-elektryko-mechanior może mi służyć pomocą?
Drugie pytanie: Gdzie w dieslu szukac bezpiecznika do świec? Z góry dzięki!
  
 
ponawiam pytanko...
  
 
Farow a jakiego masz Dieselka ..i jaki rocznik bo jak cos to lece do siebie sprawdzic

Sprawdziłem u mnie z aku wychodzi 12,8V a na swiecach tylko 11V ale nie wiem czy tak ma być....szukaj moze przekaznik świec zle styka....


[ wiadomość edytowana przez: bochendaro dnia 2005-09-01 17:14:36 ]
  
 
Dzieki za pomoc, A możesz mi powiedzieć gdzie szukać przekaźnika i bezpiecznika do świec? Bo ja jestem zielony z tego
A mam zwykłego 1,8 D 91 rok
  
 
Może bedzie na nadkolu od strony kierowcy ? Taka czarna kostka. (znaczy w komorze silnika na nadkolu). Przeczyśc jeszcze styki (świece połączone są szeregowo czerwonym kabelkiem- odkeć go i przeczyść a potem w miare mocno dokręc).
  
 
Świece są nóweczki wsadzone, i myśle że mechanik zadbał o dobre styki! A autko dalej nie chce odpalac na nich! Pali gorzej niż na tych starych! Pare razy zapalił ok i dalej nie chciał juz! Musze go okrutnie długo kręcić, nawet czasem kilka razy! jakieś pomysły?
  
 
A nie kupiłes czasem jakiś nówek boshowskich?? Bo sa takie jednego rodzaju do których trzeba tez wymienić odpowiedni przekaznik! A druga sprawa spróbuj odpalic bo zgasnieciu przekaznika....nie jak kontrolka tylko jak usłyszysz taki trzask to oznaczy ze wtedy wyłacza sie przekaznik swiec...i wtedy odrazu odpal.....powiedz co dało to