Rozrusznik good ale nie kręci po przekręceniu kluczyka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, nie mogłem znaleść albo nie zrozumiałem konkretnie oto co mi chodzi. Po przekręceniu kluczyka kontrolka ładowania nie świeci(przewody sprawdzone od alternatora) i próbie uruchamiania silnika nie kręci rozrusznik,na krótko( połączyłem dwie śróby na rozruszniku razem i rozrusznik kręci i furka odpala), prubuje kluczykiem to kontrolki delikatnie przygasają ale ani drgnie i nic nie słychać aby pykało.Prosze o szybką odpowiedź. z góry dziękuje.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Może to sie wyda dziwne ale mój kumpel miał podobnie i winą tego wszytskiego nie był samochód ale kluczyk. Spróbuj uruchomic samochód innym kluczykiem, bo zakładam że masz zapasowy. Bardzo często te klucze w fordach się wyrabiają, zazwyczaj objawem jest to że ciężko się otwiera zamki, z czasem wogóle ich nie da się otworzyć a u niektórych przejawia się to brakiem reakcji po przekręceniu stacyjki.
Ja bym zaczą od takich banałów jak kluczyk, stacyjka.
  
 
sprawdż kostkę stacyjki.
  
 
i ten ból u mnie nastał. Kluczyka zapasowego nie mam. A stacyjke jak mam sprawdzić, stan kabli, styków czy może zapadki?(nigdy nie rozkręcałem) dodam że wcześniej czasami sie to zdarzało. Kilka razy pokręciłem i za którymś razem zaskoczył.A brak świecenia kontrolki alternatora ma jakiś wpływ na to, zdarzyło mi sie to w równym czasie.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
A zamek w drzwiach możesz otworzyć bez problemu, czy musisz przekręcić kluczyk mocniej lub do samego końca??? A jak nie masz apasy to podjedźdo jakiegoś zakładu gdzie dorabiają klucze, jak człowiek tam będzie się znał na kluczach samochodowych to jak mu tylko powiesz że masz problem z odpaleniem lub drzwiami to on odrazu będzie wiedzial że o forda chodzi i możliwe że poprawi Ci ten klucz co masz albo dorobni nowy lepszy, a Ty podestujesz czy działa. Nowy klucz nie jest taki drogi kosztuje to z 10-15zł a zapas czasem się przydaje, szczególnie w fordach gdzie jak wszytsko co z metalu to i to w fordach szybko się wyrabia.
Jest śmieszna rzecz z zamkami fordowskimi, zauważcie że jednym kluczem można zamknąć każdego forda zresztą i śrubokrętem można to też zrobić, zobaczcie jaką on ma konstrukcje, zero ząbków czy wyżłobień.
  
 
zamek w drzwiach kierowcy czasami sie blokuje i trzeba poruszać góra dół żeby otworzył i dodatkowo trzeba do samego końca przekręcić. Koleś mi zaśpiewał za zapas 40 zeta.Dzięki i pozdrawiam.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
W zwiazku z tym ja na 90% stawiam na kluczyk
  
 
jutro kluczyk zrobie drugi a zaraz ide grzebać w stacyjce. Może tam coś sie dzieje>Dziękuje wszystkim za pomoc.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
rozebrałem stacyjke i wyciągnołem taką kostke(okrągła) która jest po przeciwnej stronie od stacyjki, włożyłem śrubokręt, przekręciłem i także nie działa, poruszałem kablami które wychodzą z tej okrągłej kostki(4 grube) i wszystkie kontrolki przygasły a koło skrzynki bezpieczników zaczeło coś cichutko brzęczeć.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
jako że nikt nie odpowiedział znów powędrowałem do garażu i odlutowałem tą kostke okrągłą, postukałem w nią i coś w środku stukało. rozebrałem i lipa, malutkie części i niewiem co do czego, połączyłem dwa kable z tej kostki(czarno-niebieski z czerwonym) i rozrusznik kręcił.Wychodzi że coś z tą kostką było nie tak, czy można ją kupić, ile kosztuje i co o niej wiecie.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
up...jak tą kostke nazwać, może już było omawiane to znajde w archiwum

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach