Chciałbym żebyśmy się poznali trochę bliżej... - Strona 44

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witamy na swietnie zadbana ladzianka
  
 
Witamy na forumce. Podkarpacie rośnie w siłę.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Witam,
Mam na imię Tomek, mieszkam w Krakowie, forum przeglądam od kilku miesięcy ponieważ ... szukam Łady.
Zainteresowania klasycznymi autami zaczęły się jakieś 10 lat temu a moim pierwszym starym autem był Rover Mini z 1990 z silnikiem 1000 cm3.
Aktualnie posiadam Austin Mini Mk1 i Fiata 126p ST. Od jakiegoś czasu rozglądam się za trochę większym klasykiem - rodzina się powiększy, a chciałbym czasami pojechać na jakiś rajd turystyczny w większym komforcie i z bagażnikiem.
Ponieważ budżet nie jest z gumy to myśli naturalnie szły w kierunku znanych i nostalgicznych aut typu Fiat 125.
Trochę dzięki rozmowom z kolegami zacząłem myśleć o Ładzie świetne auto, lepsze od Fiata a jednocześnie nie tak częste w Polsce i trochę tańsze (ceny Fiatów poszły w górę).

Szukam auta w dobrym lub bardzo dobrym stanie (dwa duże remonty mam już za sobą i teraz wolałbym coś do dopieszczania i jeśli perspektywa remontu to za kilka lat) - skierowałem się w kierunku 2103/2106 => jest bardzo ciekawa Łada 2106 w Zakopanem - nie remontowana, w oryginalnym stanie, w stylu Łady 2106 LS i pomimo pewnych niedociągnięć blacharskich robi niesamowite wrażenie;
ale później poszukiwania skierowały się na 2101(niesamowity klimat lat 70-tych) i znalazłem piękną Ładę na Śląsku.

Oba samochody są w dobrym / bardzo dobrym stanie mechanicznym a 2101 jest po dobrze zrobionej odbudowie.

Koniec końców jestem blisko kupienia 2101 więc mam nadzieję, w przyszłym tygodniu pochwalić się już jako właściciel.
  
 
Cześć Tomku,

Co do Łady z Zakopanego pytaj kolegę Rafako, on chyba jako jedyny od roku ją oglądał i może co nie co na jej temat powiedzieć. Tu masz filmik z tą Ładą:

2106

Szkoda że jednak nie przyjechałeś obejrzeć mojej żółtej, w razie zakupu pozostałaby przynajmniej na forum, a tak wyemigrowała.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2016-11-11 23:17:21, matesz123 pisze:
Cześć Tomku, Co do Łady z Zakopanego pytaj kolegę Rafako, on chyba jako jedyny od roku ją oglądał i może co nie co na jej temat powiedzieć. Tu masz filmik z tą Ładą: 2106 Szkoda że jednak nie przyjechałeś obejrzeć mojej żółtej, w razie zakupu pozostałaby przynajmniej na forum, a tak wyemigrowała. Pozdrawiam



ja tą z Zakopanego widziałem, okazało się zresztą że sprzedaje kolega kolegi (świat jest mały),
ostatecznie poszukiwania poszły w kierunku 2101, którą mam już zaklepaną
  
 
Cześć!
Niniejszy post piszę jako "testowy" - na motonewsie jestem zupełny "świeżak", a trafiłem tu z z powodu obecności ładowego forum. Trochę z potrzeby chwili, trochę z ciekawości, zostałem właśnie właścicielem Samary 2109. Rozglądam się, czytam tematy - ale już wiem, że kilka drobnych pytań w najbliższym czasie będę do Was miał.

Pozdrawiam serdecznie!
  
 
witamy na forum
  
 
witamy
  
 
Siemanko,

Witam wszystkich klubowiczów. Cierpie na wirus Łady, który skutecznie realizuje od zesz łego już roku...

W posiadaniu z krwi i kosci węgierski potwór VFTS + skrzynia sekwencyjna oraz cywil 2107 1,7 5-bieg na glebie do lansu + 2107 w trakcie budowy

zapraszan na fb:
https://www.facebook.com/BiegunOlejniczak/

pozdrowienia
Paweł
  
 
czołem Paweł
No w końcu się ujawniłeś
to teraz zakładaj swój wątek Łady i napisz mi w końcu co to za skrzynia ta czerwona na dzwonie od Łady
  
 
Witaj kolego. Czekam na pokaz twoich perełek.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Z ciekawości zerknąłem na twój fan-page:



Nie no, więcej takich ludzi w Polsce.

PS Kibicuję mocno każdej załodze rajdowej Łady w Polsce.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Witam, osobnik lat 38 z okolic Krakowa. Rodzina na swoim. Zamiłowanie do Ładnych mam od roku 2004 jednakże trzeba było dojrzeć sporo aby w tym roku zacząć coś myśleć o materialnych rzeczach w tym temacie, bo ile można walić gruchę oglądając dyliżanse kolegów, zdjęcia czy filmiki a zwłaszcza Węgierskie rajdy. Mam nadzieje ze nasze relacje będą układać nam się pomyślnie.
  
 
Witamy, to na początek zapraszamy na zlot wrześniowy w Sulejowie.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Jestem tu od dzisiaj, ale parę dni temu zostałem szczęśliwym posiadaczem 2107 1,5 z 1990roku. Stan bardzo fajny super historia od samego zakupu w PL, wszystkie umowy, ksera itp. Jestem 4 właścicielem i mam nadzieję że jej stan będzie się tylko poprawiał. Wczoraj zawiozłem ją do warsztatu, który specjalizuje się w naprawie Łady w Krakowie i na początek zleciłem najważniejsze prace, wymianę kpl. sprzęgła na luk-a,(w innych moich autach również stosowałem Luk-a i było super), hamulce przód oraz korektę luzu kierownicy. Z tych wymienionych już nic prawie nie działało. Gość prowadzi mały warsztat chyba od czasu PRL-u, w rozmowie jest bardzo konkretny i wygląda na to że nie chce naciągać na wymuszone naprawy innych podzespołów. Po zrobieniu pierwszej fazy mechaniki podzielę się spostrzeżeniami, a przed następnymi etapami robót będę potrzebował waszych rad bo ja w temacie jestem zielony. Jeszcze raz witam i pozdrawiam wszystkich klubowiczów.
  
 
W Krakowie i okolicy masz 2 warsztaty gdzie ogarniają naprawdę Łady:

- Autolada Modlnica (naprzeciwko Nico) - inż Jan Czech
- Władysław Gazda, Bibice ( tutaj akurat sam szef jest oblatany w Ładach)

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Jestem, żyję.. może ktoś pamięta
  
 
Pamiętamy 😃

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Niestety pamiętamy
  
 
Hmmm...