Jakie głośniki?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Jak w tytule. Muszę wymienić w swojej Omie głośniki pod przednią szybą i te z boku, bo mi zaczynają trzeszczeć i rzęzić. Tył mam dobry.
Dziś w sklepie sprawdzałem. Są 16-tki Bloupunkt (zestaw, bez tyłu) - 239zł.
Czy może mi ktoś doradzić w tym temacie? Może jakieś tańsze? Lubię gdy muzyka gra mi ładnie i głośno, ale nie słucham techno ani drum'nbase.
PS
W postach nie wiele znalazłem na ten temat

[ wiadomość edytowana przez: yvo dnia 2005-10-04 18:57:58 ]
  
 
To poczytaj tutaj O głośnikach...
przyjemnej lektury
  
 
muciosV6 dzięki!
  
 
polecam zestaw bose montowany do omegi , czasem można spotkać na alegro w dobrej cenie a na pewno zagra lepiej niz większośc sredniej klasy głosników które możesz kupić np w media co do głosników jak chcesz mieć fajny dźwięk bez wzmacniacza średniej klasy głośników dobrego wytłumienia kabiny i dobrej instalacji się nieobejdzie

nie kupuj głośników nowych za 300 zł szkoda kasy poszukaj na alegro może znajdziesz okazje w wyzszej klasie czasem maniacy zmieniają sprzęt i można dostać coś dobrego np zestaw focal utopia był ostatnio w super cenie zawsze trzeba oczywiście odsłuchać no chyba że stac cie na nowy


wybieraj raczej sprzęt takich firm jak: focal, dls, infinity, hertz, mb , morel wszystko zależy od rodzaju dzwięku jaki lubisz

wszystko zależy od ilości kasy - tu można wpakować ilość nieograniczoną

ale nie ma jak to zajebisty dźwięk bo fura do tego się nadaje jak mało która

Pozdr

Robert
  
 
Cytat:
wybieraj raczej sprzęt takich firm jak: focal, dls, infinity, hertz, mb , morel wszystko zależy od rodzaju dzwięku jaki lubisz



jeśli masz bardzo dużo kasy to inwestuj w taki sprzęt


ja osobiście stawiał bym na głośniki przeznaczone pierwotnie do domowego sprzętu audio (tyle że w wersji 4 Ohm), w szczególności polskie Tonsilu, może być też Tesli lub STX`a, bez problemu można je dostć na allegro za bardzo przyzwoite pieniądze


stosunek cena/jakośc wielokrotnie korzystniejszy niż np: w przypadku głośników Sony, Kenwood, Panasonic, Boschman itp. dziadostwa

Cytat:
Lubię gdy muzyka gra mi ładnie i głośno, ale nie słucham techno ani drum'nbase.



ogólnie podstawą dobrego dźwięku jest zastosowanie oddzielnie głośnika wysokotonowego i bezwzględnie zwrotnicy


[ wiadomość edytowana przez: Krzysiu1981 dnia 2005-10-04 22:56:16 ]
  
 
Ja mam omegę B i pod przednią szybą nie mam głośników tylko w drzwiach na dole bas na wysokości lusterka wstecznego sopran, czy są inne fabryczne mozliwości. Mam orginalne głośbiki opla i brzmią nieźle (ładny bas), przydało by się tylko wytłumić drzwi i będzie super.
  
 
A czy moze mi ktos powiedziec ile glosnikow i gdzie bylo montownych w omedze B mv6 z 95 roku? mnie sie wydaje ze dwa wyskotonowe w slupkach szyby przedniej i dwa basowe w przednich drzwiach i dwa basowe w tylnych drzwiach, czy moze ktos skorygowac lub potwierdzic moje przypuszczenia? I czy moze ktos wie jakie sa rozmiary tych glosnikow, bochcialbym wiedziec czy sie kierowac przy zakupie, juz mam dosc harczenia z gory wielkie dzieki i pozdrawiam wszystkich
  
 
Cytat:
2007-10-19 14:05:20, facet_ pisze:
mnie sie wydaje ze dwa wyskotonowe w slupkach szyby przedniej i dwa basowe w przednich drzwiach i dwa basowe w tylnych drzwiach,



jeszcze były spore w tylnej półce, przynajmniej u mnie.
  
 
Witam chciałbym odświeżyć ten post.. mianowicie właśnie zakupiłem nowe radio JVC do Omci mam tez zamontowany sobwoofer ze wzmacniaczem (Pioneer 800W) czas na wymianę głośników seryjnych na nieco lepsze Od razu chcę zaznaczyć, że nie będę się bawił w wygłuszanie auta bo mi się najzwyczajniej nie chcę. Szukam głośników, które ze spokojem uciągnie moje radio (moc wyj. 4x50W) bez dodawania wzmacniacza. Jeśli macie jakieś propozycje lub np moglibyście podać przykładowe linki do strony np allegro byłbym wdzięczny.. a i co ważne na cały sprzęt chcę wydać nie więcej jak 500zł więc sami widzicie, że dyskoteki nie robię pozdrawiam
  
 
Cytat:
2008-12-02 22:27:33, speed_pn pisze:
Witam chciałbym odświeżyć ten post.. mianowicie właśnie zakupiłem nowe radio JVC do Omci mam tez zamontowany sobwoofer ze wzmacniaczem (Pioneer 800W) czas na wymianę głośników seryjnych na nieco lepsze Od razu chcę zaznaczyć, że nie będę się bawił w wygłuszanie auta bo mi się najzwyczajniej nie chcę. Szukam głośników, które ze spokojem uciągnie moje radio (moc wyj. 4x50W) bez dodawania wzmacniacza. Jeśli macie jakieś propozycje lub np moglibyście podać przykładowe linki do strony np allegro byłbym wdzięczny.. a i co ważne na cały sprzęt chcę wydać nie więcej jak 500zł więc sami widzicie, że dyskoteki nie robię pozdrawiam




jak pod samo radio to HELIX
  
 
jeny,ktos wspomnial o domowych STX'ach? hmm, zawodowo i hobbystycznie wykonalem w zyciu pare naglosnien domowych, wiekszych pomieszczen, biur itd. Stosowalem rozne glosniki. STX'y popierwsze maja odbiegajace parametry od podanych przez producenta, z drugiej strony to z najnowszej lini charakteryzuja sie jedynie dobra wytrzymalascia mocowa, a jesli chodzi o rozkoszowanie sie dzwiekiem, lokalizowaniem zrodla,gdzie gra fortepian, a gdzie jeczy Steczkowska to daleko im do tego. Wiem, przemawia cena. Do samochodu glownie ,podczas montazu u roznych klientow,zawsze zaczynalem od...JBL GTO...GTI Hmm, sa szybkie,nisko zejda, i co podoba mi sie najbardziej,ze jak klienta nie stac na dodatkowa koncowke mocy,to te glosniki dzieki perfekcyjnie wykonanemu ukladowi napedowemu, maja wysoka skutecznosc, potrafia zagrac "glosniej" jak nie jeden kiepski zestaw pod wzmacniaczem. U siebie porzezbilem troche w drzwiach i zmiescilem w nich Jaja 6x9 cali JBL GTO podpiete pod wydajnego pradowo Pionka z DSP....poprostu lawina,niczym ogien z dupy


[ wiadomość edytowana przez: Mariusz_P dnia 2008-12-03 14:17:51 ]
  
 
Cytat:
2007-10-19 14:05:20, facet_ pisze:
A czy moze mi ktos powiedziec ile glosnikow i gdzie bylo montownych w omedze B mv6 z 95 roku? mnie sie wydaje ze dwa wyskotonowe w slupkach szyby przedniej i dwa basowe w przednich drzwiach i dwa basowe w tylnych drzwiach, czy moze ktos skorygowac lub potwierdzic moje przypuszczenia? I czy moze ktos wie jakie sa rozmiary tych glosnikow, bochcialbym wiedziec czy sie kierowac przy zakupie, juz mam dosc harczenia z gory wielkie dzieki i pozdrawiam wszystkich



Umnie jest 8, dwa wysokie w przednich słupkach, 2 średnie w drzwiach przednich, 2 srednie w drzwiach tylnych i 2 słabosilne w tylnej półce, wszystko podłączone fabrycznie pod niby wzmacniacz.
Niedługo idą na zamiankę - brak mocy a niby to bose