Olej do skrzyni biegow

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Sie powoli wybieram na wymiane oleju filtrow itp. I tak mnie przyszlo na mysl zeby wymienic olej w skrzyni biegow. W sumie nie wiem czy byl kiedykolwiek wymieniany. I z zwiazku z tym mam pytanie. Ile wchodzi oleju do skrzyni w pugu 106 i jaki jest koszt takiego oleju? Czy sa rozne rodzaje olejow? (tak jak silnikowych?)
  
 
Też jest sporo rodzaji, nie wiem ile wchodzi, najpierw siedowiedz, czy producent w ogólę przewiduje wymianę oleju, bo może się okazać, że nie. Możesz to sprawdzić sam, zobacz czy są jakiekolwiek śruby robiące za korki w skrzyni, jak nie to nic nie zrobisz, chyba że Ci się skrzynka rozsypie i przy okazji remontu trzeba będzie zalać świeżym, czego nie życzę
  
 
sam zagladac nie bede (brak warunkow) jak pojade na wymiane zwyklego oleju to popatrze jak bedzie na podnosniku. i przy okazji zapytam sie mechanika Myslalem ze moze ktos sie bedzie orientowal
  
 
w skrzyni jest taki korek kontrolny, jak go odkrecisz to bedziesz mogl sprawdzic stan oleju w skrzyni - powinno go byc tyle zeby sie nie wylewal przez otwor.. ja mam u siebie olej 80W - mechanik powiedzial ze wymiana dopiero kolo 140tys.

pozdrawiam
  
 
mam 70 tysi. Autko ma 8 lat, wiec nie patrze na przebieg a na wiek. Poza tym zbliza sie zima, a w czasie poprzedniej zimy zaobserowalem ze rano jak autko jest zmarzniete biegi wchodza ciezko i glosno. Jak sie rozgrzeje jest w porzadku. I wogole dla spokoju wymienie chyba ten olej.
  
 
Ja mam 206 i tu producent niby nie przewiduje wymiany oleju przekładniowego, ale ja i tak go wymieniłem i tobie też polecam. U mnie w 206 wchodzi równo 2 litry oleju. Wogóle teraz mało która firma zaleca wymianę oleju przekładniowego.
  
 
a odczules jakies zmiany po wymianie oleju?
Ile kosztuje litr takiego oleju?


[ wiadomość edytowana przez: Focus dnia 2005-10-10 20:55:57 ]
  
 
mój pug ma tez cos kolo 8 latek i 98kkm; w ubieglym tygodniu zawiozlem go do znajomego mechanika m.in na wymiane oleju w skrzyni.. czlowiek sprawdzil co i jak, i stwierdzil, ze jezeli mam za duzo pieniedzy to on ten olej wymieni.... ale poki co to do 140kkm moge na nim spokojnie jezdzic... ciekawe co by powiedzieli w A$O ?

pozdrawiam


  
 
Cytat:
2005-10-10 21:57:04, krzys_ka pisze:
zawiozlem go do znajomego mechanika



moja 106 sama jezdzi do mechanika
  
 
dobre, dobre.... moja zaba jeszcze mnie nie zawiodla

mowie:zawiozlem, bo mechanik jest 60 km od mojego miejsca zamieszkania, ale warto bo dobry jest..solidny i niedrogi(oplaca mi sie wydac kaske na paliwo +powrot by PKP..). wczesniej jego ojciec naprawial mojemu ojcu syrenke a do A$O mam 5min...

a tak na powaznie to w instrukcji niem, ktora dostalem razem z moja zaba stoi: ESSO GEAR OIL BV 7580W...troche drogo jak na nasze warunki, sprobuj moze znajdziesz tanszy ( i lepszy) odpowiednik

pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: krzys_ka dnia 2005-10-10 22:28:18 ]
  
 
ja tez dojezdzam do mechanike pod wawe a do ASO tez mam 5 minut (moze nawet nie cale)
106 to twarde bestie, latwo sie nie daja Oczywiscie jesli sie o nie dba ::
Wlasnie musze sprawdzic w instrukcji co tam pisza o oleju w skrzyni.
W mojej ksiazce pisza to samo. Tyz mam zalewac Esso Gear oil 75W 80W


[ wiadomość edytowana przez: Focus dnia 2005-10-11 10:15:44 ]
  
 
Ja i paru moich znajomych jeździmy na oleju przekładniowym TITANIS z Rafinerii Gdańskiej. NIe ma problemu zimą i jest niedrogi. U mnie w Lublinie góra 10PLN za litr.
  
 
ooo ladnie ladnie popatrze jak tam ceny w wawie
  
 
ten temat nasunął mi pytanko .... jak to jest w 405 z tym olejem?
  
 
Cytat:
2005-10-12 20:58:07, keisim pisze:
ten temat nasunął mi pytanko .... jak to jest w 405 z tym olejem?



O ile się nie mylę to w 405 wymiana co 40 kkm, a pojemność chyba 1,8 l (75W/80)
  
 
Cytat:
2005-10-15 14:04:23, looqasch pisze:
O ile się nie mylę to w 405 wymiana co 40 kkm, a pojemność chyba 1,8 l (75W/80)



.... ok .. to idę zaraz kupić ... IDĘ
  
 
Bierij to Esso BV 75W80 (specjalny wynalazek do francuzow)... roznica w kulturze pracy skrzyni WIELKA ja wymienilem i nie zaluje.

PS. Wchodzi 2l (2.5l jak przeguby ruszasz)



[ wiadomość edytowana przez: brak dnia 2005-10-24 18:03:08 ]