Nie działa TPS na gazie.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem. Byłem na regulacji, bo strasznie mułowate ostatnio sie zrobiło moje Puntko 1100 no i strzelał. Centralka Autronic AL 700.
I okazało sie, ze czujnik TPS (otwarcie przepustnicy) pokazuje cokolwiek dopiero na wysyokich obrotach. Gdy dodaje gazu z niskich na troche wyzsze to nie reaguje. Na benzynie TPS działa OK, widac, ze reaguje od razu. Facet mi cos tam poregulował i na jezdzie probnej okazało sie ze muł do kwadratu, chyba nawet malucha bym nie wyprzedził. Wiec facet wyłączył mi TPS i samochod wyzdrowiał. Chodzi w miare przyzwoicie, ale to jeszcze nie to co bym chciał (kiedys, kiedys chodziło to duzo lepiej). Aaa, uprzedzam pytania, filtry, przewody, swiece, wszystko wymienione.
Pytanie. Mozna jezdzic na wyłączonym TPSie? Co to oznacza dla kierowcy? Spadek mocy, wyzsze spalanie?
Co zrobic, zeby uzyskac lepsze przyspieszanie zakładając, ze na włączonym TPSie jest kicha? No i czemu na benzynie TPS działa a na gazie nie? Tylko nie odsyłajcie mnie do wróżki Joanny.
  
 
Witam, generalnie sygnał z TPS powoduje (ale to zależy od ustawień) nieco szybsze i chwilowe otwarcie krokowego w chwili gwałtownego depnięcia w gaz, to powoduje wzbogacenie mieszanki niezależnie od wskazań sondy lambda. Trwa to dosłownie chwilę. Dzięki temu podczas przyśpieszania samochód nie ma momentu zawachania i ciągnie od razu. Ale podkreślam zależy to od pozostałych ustawień kompa gazowego.
Natomiast dlaczego teraz Ci TPS nie reaguje na gazie? A wiesz na pewno, że po założeniu reagował? Może od początku tak było, tylko miałeś świeże membrany w parowniku i parownik lepiej reagował na "pedał".
Inna sprawa, to prawidłowość podpięcia TPS'a i ustawień w kompie gazowym. Niestety nie wiem jaki Masz tam TPS i jaką on ma charakterystykę.
  
 
Szczerze mowiac nie zwrocilem uwagi czy po montazu TPS działal poprawnie. Ale jak juz pisałem TPS nie działa od razu tylko jak wejde na wysokie obroty dopiero wtedy widac, ze pasek sie zapełnia i pokazuje wzrost napiecia.
Ale faktem jest, ze jak depnę to ma moment zawachania.
Dzieki bardzo za odpowiedz.