Kara za nie zaplacenie podatku od kupna samochodu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Może ktoś z was przerabial juz ten temat. Jaka jest kara za nie zlozenie deklaracji PCC1 w terminie ? Czy to są jakieś odsetki za kazdy dzień zwłoki czy moze jakas stała opłata ?
  
 
sa odsetki. niepamietam jakie ale sa.
  
 
No wlasnie ale jakie. Bo kwota samego podatku jaki musze zaplacic to 50zł ale zastanawiam sie ile bedzie kosztowala kara za pare miesiecy zwłoki.
  
 
Najlepiej siedź cicho, mój kolega zgłosił się, poprosił o nie karanie (ponieważ najzwyczajniej w świecie zapomniał, a kwota trans. była 1400 zł) i dostał 150 zł mandatu.Co do odsetek, to zapytaj google o "odsetki ustawowe" i będziesz wiedział.
  
 
Kare dostaniesz, a wysokość bedzie zależała od humoru karnego skarbowego, przerabiałem to z Almera auto kupiłem w listopadzie a pcc opłaciłem w styczniu i dostałem 100pln mandatu
  
 
Ja 6 dni się spóźniłem i 80zł mandatu

  
 
olej kare i urzedasow a na umowie wpisz 999 zl i podatek cie nie obejmie
  
 
150zł czy 200zł a nawet 300zł moge zapłacic, balem sie ze bedzie to taka kara jak za brak OC.
Co do zmiany kwoty to juz nad tym myslalem, ale ex wlasciciel juz pewnie zglosil do urzedu ze sprzedal auto a na umowie jest 2,5tys.
  
 
I po co ja natknalem sie na ten topic...teraz znow przypomnialo mi sie to,ze i ja niemam pozalatwianych spraw urzedowych z autami...
  
 
ale niektorzy mnie rozpierdalaja.....widac ch..zescie zlatawiali. jak mozna napisac ze "powiedz urzedasowi ze kosztowalo 999zl" skoro oni k....sprawdzaja wg SWOICH i tak zawyzonych notowan!!. wiec niepiepszcie glupot!!

co do odsetek - nalicza ci wg. ich stawki. niebylo to duzo - kilka procent. ale dokladnie ci niepowiem.
  
 
a jaka jest kara za nieprzerejestrowanie auta w terminie 30tu dni po kupnie?

A z tym podatkiem to wg mnie jest to do załatwienia, dogadujesz sie z właścicielem, spisujesz że skorodowany, albo silnik do remontu i nie dasz sobie wcisnąć w US ze jest warty więcej

[ wiadomość edytowana przez: Baran dnia 2005-11-06 10:22:44 ]
  
 
za nie przerejstrowanie w terminie 30 dni niby może kara być ale praktycznienic Ci nie zrobią, ja zwlekałem ponad pół roku i poszło bez problemów,
a co do US to tu nie ma zasady ale ogólnie kary sa i jak dobrze pamiętam to coś około 12-14% w skali roku od wartości na umowie, i tak jak liczyłem to sa to sprawy groszowe jeżeli kwota jest w granicach 1000-2000zł i spóźniłes się pare dni, a co do ceny na umowie to wpisac sobie możecie i 1zł a ich to i tak gówno obchodzi i policzą wg swoich stawek bardzo bardzo zawyżonych a to że wpiszesz w umowie że jest skorodowany czy inny badziew to zalezy tylko od tego z kim będziesz to załatwiał czy akurat weźmiena to poprawkę , co do ceny poniżej 1000zł na umowie to spotkałem się juz z takimi WK że nie wymagają pieczątki z US na umowie w takim przypadku, no i jest jeszcze jedno wyjście kupic samochód któego nie ma u nich w katalogach i wtedy możesz wpisac nawet 1gr i nic im do tego :d np. Fiat 132
ale to wszystko juz było na forum opisane dokładnie więc wyszukiwarke wypadałoby odkurzyć
  
 
Cytat:
2005-11-06 10:19:51, Baran pisze:
A z tym podatkiem to wg mnie jest to do załatwienia, dogadujesz sie z właścicielem, spisujesz że skorodowany, albo silnik do remontu i nie dasz sobie wcisnąć w US ze jest warty więcej [ wiadomość edytowana przez: Baran dnia 2005-11-06 10:22:44 ]



Można nawymyślać tyle że to szok, kumpel zrobił tak że kupił BMW juz nie pamiętam jakie ale dał cos ok 9tyś a w umowie miał 900zł, poszukał zdjeć zmasakrowanych autek podrukował i wycenili mu na 2tyś z jakimś tam groszem wiec opłaca sie kabinować
  
 
Trzeba kombinowac bo inaczej urzedasy beda mieli wiecej w korycie a my zubozejemy i na nowe furki niebedzie nikogo stac
  
 
Witam. Mam takie pytanie. Spóźniłem sie z opłatą skarbową za samochód 22 dni ale zapłaciłem wtedy pcc3 . I jestem ciekaw czy zostanie nałożona na mnie jakaś kara za tą zwłokę ? Proszę o dokładną odpowiedź . Z góry wielkie dzięki
  
 
Składasz deklarację PCC-3, jeśli robisz to po terminie to dodajesz dokument, w którym wrażasz tzw. czynny żal (art. 16 kodeksu karnego skarbowego). Piszesz tam też jakie to ważne sprawy przeszkodziły w terminowym zapłaceniu, w ostateczności napisz, że nie wiedziałeś, że trzeba płacić. Po takim zabiegu nie dostajesz mandatu. Oczywiście ten numer jest na jeden raz...tyle w temacie
  
 
Wczoraj to przerabiałem z 126 73 rok. 5 lat temu zakupiony, nie opłacone pcc-3. cena 1600 - czyli 32 zł podatku. odsetek 21 zł . czynny żal. koniec