Jak podłączyć wzmacniacz do radia....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jestem zypełnym laikiem w tych sprawach dlatego proszę o rade kogoś doświadczonego. Chodzi mi o to jak podłączyć wzmacniacz do radia( chodzi tu o zasilanie i sygnał radiowy) jaki kabel gdzie podłączyć i skąd wziąść zasilanie:
Wzmacniacz do jakiego odnosi sie powyższy post to :
http://allegro.pl/show_item.php?item=69680284
A jeżeli chodzi o radio to jest to:
http://allegro.pl/show_item.php?item=70314234

Proszę o odpowiedź, a raczej o instrukcję podłączenia na tym konkretnym przykładzie(po co jest wyjście na wzmacniacz w radiu? Czy zasila wzmacniacz, czy tylko daje sygnał do wzmacniacza, lub czy może tylko steruje wzmacniaczem? Skąd wziąśc zasilanie do wzmacniacza? Gdzie należy podłączyć poszczególne kable z radia do wzmacniacza w przypadku wyżej podanych podzespołów.
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam szyty
  
 
Elo.
Sprawa jest bardzo prosta, musisz zacząć od zakupienia zestawu do podłączenia wzmacniacza; tj. w takim zestawie znajduje się kabel zasilający wzmacniacz "+" (zazwyczaj czerwony), kabel do zasilania masa "-" (czarny), bezpiecznik do "+" , jednożyłowy kabel do sterowania wzmacniaczem (zazwyczaj niebieski), oczywiście sygnałówka czyli kabelek podwójna chincha i zapewne będą różnego rodzaju końcówki do zarobienia tych kabli.
Montaż wzmaka zalecam w bagażniku.
Zasilanie "+" dajesz na bezpieczniku bezpośrednio od akumulatora (bezpiecznik jak najbliżej akumulatora), masa "-" możliwie najkrótszym przewodem do masy samochodu (najlepiej do karoseri). Przewód zasilający poprowadz jedną stroną samochodu, a samo podłączenie "+" zostaw sobie na sam koniec.
Po drugiej stronie samochodu oczywiście pod dywanikami poprowadz kabel sterujący (niebieski) oraz chinche.
Sprawdz w instrukcji radia, ale zapewne kabel niebieski w radiu to właśnie sterowanie, połącz go z niebieskim poprowadzonym do wzmacniacza, a ten z kolei podepnij we wzmaku do wejścia "REM", następnie masa (czarny) do wejścia "GND" we wzmacniaczu i pozostaje jeszcze zasilanie "+" (jeszcze nie podłączone do akumulatora, jak pisałem wcześniej to podłącz na sam koniec) do wejścia "B+". Teraz zostało tylko podpiąć sygnał czyli chinche, dwie wtyczki podłączasz do radia i dwie na drugim końcu kabli do wzmacniacza (LOW IN). GOTOWE
Podłączenie głośników i samo wyregulowanie wzmacniacza to już inna bajka. Napisz ile głośników chcesz podłączyć, jak zauważyłem jest to piec 1/2/3 kanałowy, więc możesz podpiąć dwa głośniki, dwa plus suba lub tylko sam subwoofer.
Pozdrawiam
  
 
Bardzo dziękuje za odpowiedź...Hmm,a co do głośników to będzie to sam subwoofer, ponieważ z przodu są dwa głośniki Sony Xplod po 150-200Wat, nie wiem dokładnie bo zostały zamontowane tam oryginalnie za mała dopłatą, a samo radio ze swoim wzmacniaczem 4*50 spokojnie sobie z nimi radzi więc wzmiaciacz będzie ciągał tylko woofer.
Sugerujesz ażeby zainstalować wzmacniacz w bagażniku? W moim przypadku nie będzie to bagażnik(jest to samochód o przeznaczeniu dostawczym), natomiast zamontuje go w schowku pod nogami pasażera z tyłu(ma on 7,5L więc spokojnie się zmieści)
A co do wzmacniacza to chciałbym zamonotwać jeszcze zwrotnice, która to dawała by mi tylko niskie tony, lecz nie wiem czy podłączyć ją przed wzmacniaczem czy za wzmacniaczem?
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam szyty
  
 
Jeżeli podłączysz również przednie głośniki dzwięk napewno będzie lepszy. Do pdłączenia suba wykorzystaj "L-" i "P+" to będzie mostek. Nie potrzebujesz zwrotnicy, we wzmaku jest wbudowany crossover, ustaw go na pozycje LPF.
Pozdrawiam
  
 
Jeżeli podłączysz również przednie głośniki dzwięk napewno będzie lepszy. Do pdłączenia suba wykorzystaj "L-" i "P+" to będzie mostek. Nie potrzebujesz zwrotnicy, we wzmaku jest wbudowany crossover, ustaw go na pozycje LPF.
Pozdrawiam
  
 
Witam, ja podobnie jak kiedyś Szyty również dopiero zaczynam pierwsze kroki w montazu nagłośnienia itp w samochodzie. Wczoraj kupiłem,wg mnie jak na początek wystarczający, wzmacniacz alpine mrh-t305 i od tego momentu szuklam wszelkiego rodzaju info na temat jego podłączenia. BeeMWe praktycznie wszystko ładnie opisał dokładnie to o co mi chodziło nie rozumie tylko jednej małej głupotki mianowicie tego: "...następnie masa (czarny) do wejścia "GND" we wzmacniaczu...", czy chodzi o ten sam kabelek co tutaj: "...masa "-" możliwie najkrótszym przewodem do masy samochodu..."? masa od wzmacniacza krótkim kabelkiem np. do karoserii, w tych dwóch cześciach chodzi o jeden kabelek masy tak ?A moze o jedną mase od akumulatora, a drugą od wzmacniacza ? :/
Mam zamiar podłączyć do wzmacniacza jedynie tube, czyli tak jak juz wspomniałes pod oba kanały podłączyc jednym słowem zmostkowac(to tez zajazyłem ). Może jesli by sie wam chciało to doradzicie jaki zestaw kabli kupic, powiem tylko ze mam limit jakies 40zł na to wiec jedynie tani szajs wiem. Jutro cos zamowie na allegro, napewno uwage zwróce aby miało ten bezpiecznik do "+" bo z tego co mi tłumaczył kolo to jest cholernie wazne. Ok chyba tyla, pozdro