Lakierowanie - F.S.O. ZASTAVA 1100P - POMOCY!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć!

Chciałem prosić was o poradę w sprawie lakierowania Chciałem sie dowiedzieć, jakie ilości lakieru są mo potrzebne do ZASTAVY 1100p.

Zdjęcia są z wakacji. teraz wóz, jes pospawany, zaszpachlowany i wyszlifowany. Czeka na podkład akrylowy. Chcę pomalować całe nadwozie wraz z wnętrzm i komorą silnika. Ile warstw i litrów podkłatu proponujecie do takiego nadwozia

Z góry dzięki.
Pozdrawiam.
Piotrek











[ wiadomość edytowana przez: taxi1313 dnia 2005-11-17 09:53:53 ]
  
 
Podkład z reguły nanosi się jedną warstwą. Na takie nadwozie możesz potrzebować około 2 litrów podkładu jeśli go rozcieńczysz w proporcjach 1:2 to będziesz miał 3 litry a to spokojnie wystarczy. Inna sprawa, to sposób w jaki zareaguje ta minia z podkładem Żeby się nie okazało, że podkład będzie położony OK a jak położysz lakier, to wszystko się zacznie ważyć
  
 
Minia będzie zdarta wóz jes teraz zabezpieczoyny na zimę, aby nie pojawiały się nowe plamki rdzy Na wiosnę wszystko zostanie zdarte,. teraz wóz jest cały "czerwony", bo moje autko stoi w garażu "blaszaku" i cieknie trochę z dachu, bo para sie skrapla i z łączeń na dachu mi kapie:] W dużym garażu drewnianym niestety nie mogłem postawić wóżka, bo jest zajęty przez Forda Couriera i Poldka Więc został mi nieszczęsny blaszak Ale lepsze takie coś niz miałby wóz stać "pod chmurką" A podkład mam kupić w spray-u, czy w puszce i do pistoletu??

Pozdrawiam.
Piotrek
  
 
Na sprayach zbankrutujesz. Tylko podkład do natrysku i lecisz z pistoletu. Do malowania podkładem nie musisz się tak przykładać jeśli chodzi o równomierność pokrycia i jakość pistoletu czy też odpowiednie ciśnienie-podkład ma to do siebie, że nakłada się inaczej niż lakier, dużo lepiej kryje a po wyschnięciu i tak to się szlifuje więc luzik Poza tym podkład można zrobić gęstrzy niż normalnie robi się lakier-lepiej pokryje i dodatkowo wypełni jakieś drobne ryski po szlifowaniu szpachli
  
 
A jaki kolorek bedzie miała ta zasatava ?

ps ja też mam żółtą zastave
  
 
Niestety nic nie wyjdzie z tego wozu bo gnije przy podłużnicach mimi iż ma zrobione wzmocnienia:/ Wóz nadaje sie do kasacji. Teraz mam dobrą okazję na ZASTAVĘ Mediteran, czyli 3 drzwiową. Tylko jest jeden haczyk. Wyposażenie jest do skompletowania, ale mam jeszczę kupę czasu do prawka, więc zdążę spokojnie. Wracając do wozu, to miało być ciemno-granatowe, ale niestety nic z tego nie wyjdzie. A Mediteran będzie Czerwony, bo będzie stylizowany na Fiata 128 Rally

Pozdrawiam.
Piotrek
  
 
Czyli częsci z tej zastavy na dawce?