Dziwne zachowanie ABS"u w e34 POMOCY!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam problem z moją benią. Podczas hamowania ABS odbija mi pedal (kola nie sa w poslizgu - caly czas sie toczą). Przy wolniejszej jeźdie wydaje mi sie ze odbija co jeden obrót koła. Problemem jest prawdopodobnie przednie lewe koło. Kontrolka ABS'u nie wskazuje żadnych błedów(zapala się po przekręceniu kluczyka i gaśnie po odpaleniu auta.

Czy ktoś wie co może być przyczyną? Boje się wizyt w warsztatch bo mam nie mile wspomnienia - więc wolę najpierw wiedzieć jaka jest prawdopodobna usterka - zanim udam się do mechanika.

Wszystkim z góry dziękuję za pomoc!!!

Pozdrawiam!
Robert S

  
 
Cytat:
2005-11-19 21:30:12, robycomp pisze:
Witam. Mam problem z moją benią. Podczas hamowania ABS odbija mi pedal (kola nie sa w poslizgu - caly czas sie toczą).




to ze kola nie sa w poslizgu to akurat dobrze bo po to wlasnie jest abs zeby nie bylo poslizgu!!!! to ze pedal odbija to tez norma
  
 
to Twoje pierwsze auto z ABS-em ?? Przeciez to musi odbijac pedal!! Po to jest kompresor ABS-u dziala przeciwnie do cisnienia uzyskanego nacosnieniciem pedala, czyli wali cisnienie w druga manke zeby hamowac przerwyanie. Chyba ze masz tak krzywe tarcze ze ci pedal jakos pulsuje.....
  
 
Wiem na czym polega ABS - dlatego tez napisalem ze kola sie toczą. ABS odbija mi pedal nawet wtedy gdy hamuje delikatnie a przyczepność jest świetna - nie jest to spowodowane poslizgiem koła .
  
 
Racja,ja też nie wiedziałem oco w tym chodzi,ale tak sie zachowuje abs.. to super sprawa,ale w zime musisz sie przyzwyczaić..ALe nigdy nie ufaj absowi do końca.Pozdro,też mam e34 ;D
  
 
Aha to zmienia postac rzeczy. ABS nie powinien odbijac jak jest dobra przyczepnosc i kola sie nie blokuja, przy malym przychamowaniu nie powinien sie zalaczac... moze cos z czujnikami ???
  
 
kurcze u siebie w e30 też mam podobnie ze nawet na suchej nawierzchni odbija mi pedał, i chyba wymienię czujniki od ABS, cały układ już czyściłem i zębatki i czujniki i szlag mmnie trafia z taka jazda z abs, a co jest najfajniejsze to ze czasami sie wył. abs i swieci mi sie kontrolka
  
 
To faktycznie cos nie tak,pedał powinien odbijać tylko w przypadku wpadania w poslizg,przy mocnym hamowaniu.
  
 
...a co jest najfajniejsze to ze czasami sie wył. abs i swieci mi sie kontrolka...

Ja mam takei same objawy podczas dłuższej jazdy poprostu ABS przestaje działać tyle że u mnie się nie zapala kontrolka.

Mam nadziej że ktoś wie co jest nie tak.

Pozdro!

  
 
Cytat:
2005-11-19 22:02:23, robycomp pisze:
...a co jest najfajniejsze to ze czasami sie wył. abs i swieci mi sie kontrolka... Ja mam takei same objawy podczas dłuższej jazdy poprostu ABS przestaje działać tyle że u mnie się nie zapala kontrolka. Mam nadziej że ktoś wie co jest nie tak. Pozdro!



Masz walnięty komputer od ABS-u,czujniki nie powodują takich objawów o których piszesz.Jak którykolwiek czujnik padnie to ABS przestaje działać.
  
 
Acha, zapomnialem dodac ze po odlaczeniu czujnika ABS nie działa, moze to ma jakies znaczenie.
  
 
uszkodzona jest któraś z tarcz (zębatek) przy czujniku polega to na tym że nie wszystkie odległości sa równe
  
 
to co radzisz hz w moim przypadku
  
 
noo jest troche roboty bo tżeba dostać sie do pierścieni na piastach i dokładnie kazda obejrzeć wystarczy że któraś bedzie peknieta i bedzie pozamiatane często pekaja od rdzy która pęcznieje i rozsadza pierścień