KOMPUTERY W 324TD

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Sprawa wygląda tak że zachciało mi się chiptuningu w moim autku więc poszukałem gościa w niemczech który mi to załatwi w "rozsądnej' cenie tylko mam mu podać numer komputera sterującego no i tu pojawił się problem - jak wybebeszyłem schowek to okazało się że tam są dwa kompy i bądź tu mądry który to ten właściwy.Obydwa są boscha i na obydwóch jest naklejka diesel i teraz nie wiem do którego ten chip zamówić.Mam jeszcze pytanie o tylne sprężyny dostałem dwa komplety jeden ma tylko biały szeroki pasek a drugi ma dwa wąskie niebieski i czerwony obok siebie i nie wiem które są twardsze.

Tak założyłem intercooler ale muszę to jeszcze dopracować bo brakuje mi jeszcze jedna oryginalna rura więc na razie zrobiłem z rury pcv

[ wiadomość edytowana przez: MOTORASTA dnia 2005-11-17 16:29:04 ]
  
 
Cytat:
2005-11-16 23:12:13, MOTORASTA pisze:
Sprawa wygląda tak że zachciało mi się chiptuningu w moim autku więc poszukałem gościa w niemczech który mi to załatwi w "rozsądnej' cenie tylko mam mu podać numer komputera sterującego no i tu pojawił się problem - jak wybebeszyłem schowek to okazało się że tam są dwa kompy i bądź tu mądry który to ten właściwy.Obydwa są boscha i na obydwóch jest naklejka diesel i teraz nie wiem do którego ten chip zamówić.Mam jeszcze pytanie o tylne sprężyny dostałem dwa komplety jeden ma tylko biały szeroki pasek a drugi ma dwa wąskie niebieski i czerwony obok siebie i nie wiem które są twardsze


ja troszke z innej beczki, założyłeś tam intercooler ?!
  
 
Liczyłem że ktoś mi odpowie choć w sprawie sprężyn
  
 
jak mi sie wydaje to nie maja one wpływu na swoja charakterystykę pracy, paski te występują tylko na seryjnych sprężynach
  
 
Cytat:
2005-11-16 23:12:13, MOTORASTA pisze:
Sprawa wygląda tak że zachciało mi się chiptuningu w moim autku więc poszukałem gościa w niemczech który mi to załatwi w "rozsądnej' cenie tylko mam mu podać numer komputera sterującego no i tu pojawił się problem - jak wybebeszyłem schowek to okazało się że tam są dwa kompy i bądź tu mądry który to ten właściwy.Obydwa są boscha i na obydwóch jest naklejka diesel i teraz nie wiem do którego ten chip zamówić.Mam jeszcze pytanie o tylne sprężyny dostałem dwa komplety jeden ma tylko biały szeroki pasek a drugi ma dwa wąskie niebieski i czerwony obok siebie i nie wiem które są twardsze. Tak założyłem intercooler ale muszę to jeszcze dopracować bo brakuje mi jeszcze jedna oryginalna rura więc na razie zrobiłem z rury pcv [ wiadomość edytowana przez: MOTORASTA dnia 2005-11-17 16:29:04 ]



A ile taki chip i co on daje??
  
 
aldik daj sobie spokój, poważnie
  
 
Cytat:
2005-11-19 17:52:07, baz-e30 pisze:
aldik daj sobie spokój, poważnie



Heheh ja tylko pytam bo jestem ciekaw, niezbyt wierze w takie wynalazki, a po za tym jak fabryka zrobila tak jest dobzie.
  
 
http://www.hs-elektronik.com/datenblatt-e/bmw-e30-324td.html
  
 
nie wierzyć trzeba to nie są chipy na zasadzie blokowania spływających danych do ECU, tylko np sterowanie turbina w dieslach z turbo wygląda to inaczej niż w PB