Zimno mu i piszczy ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Tak jak napisałem w temacie, mój paseczek klinowy coś ostatnio piszczy. Samochód stoi pod chmurką więc rozumie że może być mu zimno i wilgotno i to dlatego. Nawet jak się rozgrzeje to przy zmianie biegów i puszczaniu sprzęgła piszczy.
Jak się tego fanta pozbyć. Posmarować czymś krańce? słyszałem że nie można używać smaru i oleju bo to zabojstwo dla paska. Slkyszalem ze moze nasaczyc go woda ale to sie mija z celem bo teraz to zamarznie

Wszystkie opinie mile widziane
  
 
Generalnie polecam mydło (zwykłe) Przyłożyć do paska jak pracuje silnik i powinno załatwić temat. 2 metoda lekko naciągnąć, ale na zimę to chyba nie jest dobry pomysł, ale sprawdzić naciąg nie zaszkodzi.

Pozdrawiam
  
 
Wytrzyj pasek i koła do sucha i odtłuść powierzchnie. Kiedyś smarowałem taki coś a'la mydem (jak pisze mleko) ale to raczej nie było mydło...poszukam, to coś napiszę.
  
 
ale tam amma suchutko nawet zeszlem popatrzyc pasek tez jest ladnie naciagniety ;(
w niedziel jak bylo cieplej to nic nie piszczalo
co zrobic bo juz mnie wpienia doslownie to
  
 
Tak jak pisałem zwykłe, suche (nie zmoczone) mydło i masz spokój
  
 
sorki ale co z nim
mam rzucic , schylic sie [bo ja tak nie chce] czy co?
  
 
Jak już ci spadnie to lepiej przykucnij i podnieś ... tak jest bezpieczniej (nie tylko dla kręgosłupa)

A tak na poważnie to odpalasz silnika i do "obracającego" się paska przykładasz mydło, tak aby "przesmarować" nim pasek (od wewnętrznej strony oczywiście). Sposób stary i prymitywny, ale chyba najtańszy i skuteczny


[ wiadomość edytowana przez: mleko dnia 2005-11-30 12:02:54 ]
  
 
postaram sie nie upusic mydla zobaczymyu
tzn boki tez posmarowac tak samoi jak i gorna czesc?
  
 
Tą część co współpracuje z kołem pasowym tylko.

Daj znać czy pomogło
  
 
Cytat:
2005-11-30 12:04:09, mleko pisze:
Tą część co współpracuje z kołem pasowym tylko.



jasniej - moze jakis schemacik pogladowy bo cosa dzis nie jaze
  
 
Posmaruj cały pasek ze wszystkich stron, tak będzie najprościej
  
 
A jestes pewien ze to pasek piszczy przy zmianie biegów..

U mnie też coś wydaje taki krótki pisk(świst) jak biegi zmieniam. Turbo napewno to nie jest , ale wydaj mi się ze to wina sprzęgła...

ps. jak rano odpalam autko i sią wkręca na obroty to wydaje taki nieprzyjemny pisk (no i to chyba będzie własnie ten pasek) ale potem tego już nie ma...
  
 
Cytat:
2005-11-30 12:20:38, MasterCheat pisze:
A jestes pewien ze to pasek piszczy przy zmianie biegów.. U mnie też coś wydaje taki krótki pisk(świst) jak biegi zmieniam. Turbo napewno to nie jest , ale wydaj mi się ze to wina sprzęgła... ps. jak rano odpalam autko i sią wkręca na obroty to wydaje taki nieprzyjemny pisk (no i to chyba będzie własnie ten pasek) ale potem tego już nie ma...



nie sadze zeby to bylo sprzeglo bo nie jest to przy kazdym biegu a powinno byc wiec to bedzie druga wersja
zaraz zejde i posmaruje mydelkiem i zobaczymy
  
 
mi też piszczało ale to nie był pasek tyko poma wodna!!!! a jeśli to ona to niewiele jej życia zostało!
  
 
W każdym razie co do paska to jak już ktoś chce smarować to cześć wewnętrzną tak jak pisałem wcześniej. Poniżej rysunek (sorki za jakość)



[ wiadomość edytowana przez: mleko dnia 2005-11-30 12:37:08 ]
  
 
Cytat:
2005-11-30 12:35:25, mleko pisze:
W każdym razie co do paska to jak już ktoś chce smarować to cześć wewnętrzną tak jak pisałem wcześniej. Poniżej rysunek (sorki za jakość) [ wiadomość edytowana przez: mleko dnia 2005-11-30 12:37:08 ]



to idziemy smarowac
  
 
ale Ty lukas_s masz chyba trochę inny pasek??!!
  
 
Cytat:
2005-11-30 12:46:09, Bzik4 pisze:
ale Ty lukas_s masz chyba trochę inny pasek??!!



inny nie inny wiadomo co posmarowac
  
 
no i uzylem mydla [bez skojarzen prosze ]
pomoglo choc czasem piszczy
ktos ma jeszcze jakies sugestie?