Rajdowe polonezy - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ma ktos informacje na temat tego czy w polonezach grII stosowano klapy (maske i tylnia klape bagaznika) z laminatu?
Bo blotniki przednie to raczej napewno byly laminatowe
  
 
Efesowiec mam ale nie dam bo sa w galerii klubowej(FSO SPORT) wiec musisz tam poszukac i wtedy sam tez bedziesz mial te zdjecia.
Poldki gr II z lusterkami czarnymi tez sa tam na zdjeciach.
Trzeba uwaznie przegladac kazde zdjecie
  
 
Zgadza się Są i te z czerwonymi poszerzeniami
  
 
Zapomnialem jednej waznej rzeczy napisac.
Deske rozdzielcza zmieniono juz w polonezie gr IV, kiedys wrzucalem skan artykulu o 39 rajdzie polskim i polonez na tym zdjeciu posiadl juz zmieniona deske.
  
 
Fakt Kształt przypomina mi trochę deski z innych B grup: Audi Quattro i Lancii 037, S4.
  
 
Cytat:
2005-12-13 22:33:24, eFeSOwiec pisze:
Fakt Kształt przypomina mi trochę deski z innych B grup: Audi Quattro i Lancii 037, S4.


Pokarzcie obywatelu tą deskę.
  
 


Może jestem ślepy i się nie znam, ale kształtem przypomina takie rozwiązanie. Audi zegarów, przełączników i innych pierdołek ma oczywiście multum
  
 


Cały wątek z forum F&F...
  
 
Cytat:
2005-12-14 09:47:52, eFeSOwiec pisze:
Może jestem ślepy i się nie znam, ale kształtem przypomina takie rozwiązanie. Audi zegarów, przełączników i innych pierdołek ma oczywiście multum


PODOBA MI SIE! wakuometr ma?
  
 
W tym właśnie problem, że chyba nie ma Olo musiałbyś się dopatrzeć:
  
 
Ostatnio natknalem sie na zdjeica poloneza z 26 rajdu acropolis byl to rok 1979 wiec jeszcze startowal tam polonez gr IV. Posiadal on bardzo niewielkie poszerzenia blotnikow. Niedlugo postaram sie wrzucic skan tej fotki.
  
 
Orzech a jakie barwy tego Poldka granat-czerwień?
  
 
Bialo czerwony, ale z tego co pamietam to kiedy widzialem takie zdjecie z polonezem z takimi samymi poszerzeniami tylko ze w kolorze granatowo czerwonym, ale byl to chyba juz prywatny polonez a nie fabryczny.
  
 
Mam pare pytań

1. kiedy FSO wycofało się z sportu ( a dokładniej kiedy przestały jeżdzić rajdowe poldki) ??

2. Na wszelkich fotach z rajdowymi polonezami znajduje tylko borewicze i coupe .......czy sicagały się jakieś akwaria lub caro ??

3. Rajdowe coupety miały przód borewicza ...dlaczego ??

4 Czy ktoś wie coś o tym białym caro z silnikiem rovera ??
  
 
2. chyba nie
3. bo byl lzejszy i przod borewicza pozwala na chwycenie duzo wiekszej ilosci powietrza do chlodnicy, jak to ktos kierdys madrze wytlumaczyl
  
 
1. Rajdowe polonezy fabryczne przstały startiować chyba na przełomie lat 80 tych i 90-tych (dokładnie daty nie znam, ale to jest do sprawdzenia, trzeba by przewertować roczniki motorów z lat 89, 90)
2. Innych Polonezów niż Borewicz i Coupe najprawdopodobniej nie było.
3. Jak napisał Julo_
4. Kiedyś w programie 4x4 prezentowano ten samochód, może w jakiś czasopismach coś by się znalazło na jego temat.
  
 
1.FSO SPORT rozwiązano na przełomie lat 90/91. Ostatnimi fabrycznymi kierowcami byli Marek Sadowski i Krzysztof Hołowczyc.
2.Rajdowe akwarium widziłem na Rajdzie Wisły w 95 roku i był to ostatni start Poldka w Mistrzostwach Polski bo w tym roku zakończyła się homologacja. Carówką pomykał Walezy w Puhcarze PZM.
3.Przód borewicza zapewnia najlepszą wentylację komory silnika jest najkrótszy i najlżejszy.
4.Były dwa takie egzemplarze. Jeden był w Holandii i tam uległ mocnemu rozbiciu na jakimś rajdzie. Drugi przywieziono do Polski i jego zdjęcia były w ATM. Co się z nim stało nie wiem.
  
 
Enes to rajdowe akwarium to była jakaś prywatna rajdówka?
  
 
Cytat:
2005-12-18 17:32:06, enes pisze:
1.FSO SPORT rozwiązano na przełomie lat 90/91.




Jeszcze w 1992 roku w trakcie mojego krótkiego epizodu w FSO widywałem często Nysę z FSO Sport. Ciekawie wyglądała, z niższymi oponami, poszerzonymi troszkę felgami i nie dzieloną szyba przednią


Pozdrawiam
Rafał

[ wiadomość edytowana przez: rafikx dnia 2005-12-18 18:16:46 ]
  
 
Cytat:
Były dwa takie egzemplarze. Jeden był w Holandii i tam uległ mocnemu rozbiciu na jakimś rajdzie

nie wiem czy to o to rozbicie chodzi ale pewnie tak bardzo fajne dynamiczne zdjecie