903 tuning-czyli jak wzmocnić silnik 903ccm - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-12-18 20:59:09, toki pisze:
tak sie składa ze sam miałem takie coś, odelzaną klawiaturke i skzlanki. nic to nie dawało, a przynajmniej nic zauwazalnego. skad wziales informacje ze dawalo to duzy przyrsot mocy niby? czemu takie farmazony wypisujesz?


A czy ja napisalem przyrost mocy??Bo ja z tego co wiem napisalem przyrost ale nie mocy,chodzilo mi o Nm,a czy to jest/byla prawda tego niewiem bo ja niesprawdzalem ani nie testowalem tego silnika.Powtorzylem tylko to co bylo napisane wiec nienajezdzac odrazu na mnie!! Zreszta chyba nienadaremno robili takie cus w OBR....
  
 
Odchudza sie rozrzad po to zeby silnik mogl bezpiecznie pracowac na wysokich obrotach i po to zeby mozna bylo zastosowac walek o wiekszym wzniosie - przy takim walku przyspieszenia czesci rozrzadu sa wieksze wiec im wszystko lzejsze tym np. laski popychaczy mniej dostaja w tylek. Obejrzyjcie sobie na scuderiatopolino.com.
  
 
  
 
a ile tokosztuje?
  
 
Grzesiek75
Przeciez wklejony przez ciebie rozrzad,,to do 126p...
A nie 903
Czy mnie juz wzrok zawodzi??
K L I K
Zakładałem takie cos koledze do bobka....
Dosyał za free od swojego dziadak..Ponoc na poczatki 80 lat do dostania w kazdym sklepiej motoryzacyjnym(ajk wogóle było cos do dostania w tamych czasach)...
A co do przyrostu osiagów...znikoma Za to rozrzad na tych kołach "dwiżdże"

Wzrost osiagów..niezauwazalny

Z tego co wiem dostanie takiego rozrzadu do 903 cm..jest poprostu wykonanie go samemu...


[ wiadomość edytowana przez: Buczek21 dnia 2005-12-19 00:09:36 ]
  
 
Cytat:
2005-12-19 00:03:26, Buczek21 pisze:
A co do przyrostu osiagów...znikoma Za to rozrzad na tych kołach "dwiżdże" Wzrost osiagów..niezauwazalny


ale jaki laaans
  
 
Ale jesli odchudzimy nie tylko rozrzad ale zrobimy tak samo z klawiatura i innymi rzeczami ktore mozna odelzac to mysle,ze laczac to razem z lekkim tuningiem silnika da to efekt No i szpan przed qmplami,ze sie takie cus ma
  
 
no taaaaa, lans

evil ma takie coś do swojej krowy.
  
 
No ja wlasnie pisalem o zaworach, konikach, laskach popychaczy itp. Odchudzanie kola rozrzadu daje bardzo male korzysci w porownaniu do pozostalych elementow.
  
 
Cytat:
2005-12-19 15:23:56, yapko pisze:
No ja wlasnie pisalem o zaworach, konikach, laskach popychaczy itp. Odchudzanie kola rozrzadu daje bardzo male korzysci w porownaniu do pozostalych elementow.


Sorki,niedoczytalem To teraz przynajmniej wiem czego nierobic,jesli to niedaje efektu to niema sensu.
  
 
a jak z fazowaniem rozrzadu??gdzies w necie widzialem kolo rozrzadu z nawierconymi otworami o 90stpni chyba....ktos cos wie na ten temat??
  
 
ze jak niby??
  
 
a komu w okolicy katowic warto oddac silniczek?/ chodzi mi o jakis tunerów - zmiana wałeczka itp itd.
  
 
Pat,czyzby juz Ci zwykla 903 niewystarczala Hmmm...po krotkim zastanowieniu sie stwierdzam,ze w naszych stronach ciezko a jakis wyspecjalizowany zaklad,ktory by takie cos robil. We wrocku by sie cos pewnie znalazlo,ale czy w katowicach cos takiego robia to ja niewiem.Ludzie z Katowic powinni sie wypowiedziec
  
 
no ciezko. a ja bymchchial zawiezc auto - pogadac - cos by zaproponowali - na pewno waleczek - i jakieskosmetyki glowicy - do tego zestrojenie. Przyjezdzam za pare dni, odebiram i upalam.
  
 
Ludzie pomozcie bo zara mnie szlag trafi!!!! Sprawa ktora niedaje mi normalnie zyc to dolot powietrza,dokladnie jego czesco potrzebne do montazu stozka.Najpierw napisze co juz mam:
-stożek(kit a nie stozek,ale jest i co zrobie) firmy(jesli ona wogole istnieje) sub zero z allegro za 55zeta(wymiarami pasowalby chyba do tira niz do osobowki)
-rure PVC na ktorej jest stozek o dlugosci 40cm i wewn.srednicy 63mm
-kolanko a raczej czesc prosta jego gdyz jest obecnie to zwykly kawalek rurki PVC o sr.wewn. 53mm.Obecnie ta kilku cm.czesc kolanka jest na gazniku.

I czego niemam-polaczenie stozek-gaznik czyli to kolanka albo zagiecie jak kto woli zeby polaczyc rure na ktorej jest stozek z otworem gaznika.

Niemoge nigdzie ale to naprawde nigdzie dostac czego takiego zeby odpowiadalo moim wymaganiom. Niewiem co teraz robic?? Albo lepiej bedzie kupic stozek z allegro od motocykli z sr.montazu 50-60mm bo wtedy na gaznik bez problemu podejdzie ale niebedzie rury dolotowej tylko zaraz na gazniku go skrecilbym.Sek w tym,ze niema skad wtedy brac zimnego powietrza. Co radzicie,jak by co to moge moj stozek zamienic na motocyklowy jesli to bedzie dobry wybor ?????? HELP me.....
  
 
kup sobie rurke zmieniajaca srednice poprostu, dystans czy jak tam, w norauto chyba 23 zl kosztuje.
  
 
kup se redukcje jacky. ja 15 zeta placilem. (a potem sprzedalem uzywke za 20)
  
 
Moje dumanie na wzmocnienie sinika (właśnie wprowadzam w życie ):

głowica 1.5 mm w dół
wałek 284-ka
kolektor rurowy ze strumieniem na końcu
rozdarty dolot do głowicy i wpakowany weber 40dcoe ze zwężkami 32
kanały na lustro
odchudzone korby
wyważony układ korbowo-tłokowy
może większe zawory, ale się zobaczy. Na pewno te będą miały podtoczone grzybki.
stoczone koło o 1/3

[ wiadomość edytowana przez: SzySzy dnia 2006-02-04 10:17:43 ]
  
 
a te odelzone elementy to nie dla poprawy osiagow chyba tylko paradoksalne dla wzocnienia [rozlozenia miejsc podatnych na odksztalcenia plastyczne] co zaobserwowac mozemy w poscie o tych animacjach i modelach 3d gdzie ktos zanimowal konika zaworowego huh?