Serwis Toyoty ale nie ASO w Krakowie,gdzie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Poszukuję serwisu, warsztatu, zakładu mechaniki pojazdowej gdzie naprawiają japończyki na terenie Krakowa. Bardzo proszę o wskazanie fachowców, którzy się na tym znają i wiedzą jak sie za naprawę zabrać. Poprostu są dobrzy.
Pozdrawiam.
  
 
sprawdz tu: http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=31006&c=18&f=23&orderby=asc&start=0

W małopolsce polecają serwis sikory pod Tarnowem (www.sikoraserwis.pl)
  
 

No wlasnie moze mi ktos powie
Cytat:
gdzie naprawiają japończyki na terenie Krakowa. Bardzo proszę o wskazanie fachowców, którzy się na tym znają i wiedzą jak sie za naprawę zabrać. Poprostu są dobrzy.



Bo ja do tej pory nie znalazlem takiego warsztatu, na razie prubuje jeden na wiosne jak potwierdza ze sa dobrzy to o nich napisze

Cytat:
W małopolsce polecają serwis sikory pod Tarnowem (www.sikoraserwis.pl)



Ci ktorzy sa zadowoleni niech tam jezdzą
  
 

No wlasnie moze mi ktos powie
Cytat:
gdzie naprawiają japończyki na terenie Krakowa. Bardzo proszę o wskazanie fachowców, którzy się na tym znają i wiedzą jak sie za naprawę zabrać. Poprostu są dobrzy.



Bo ja do tej pory nie znalazlem takiego warsztatu, na razie prubuje jeden na wiosne jak potwierdza ze sa dobrzy to o nich napisze

Cytat:
W małopolsce polecają serwis sikory pod Tarnowem (www.sikoraserwis.pl)



Ci ktorzy sa zadowoleni niech tam jezdzą

Wlanie tak mi przyszlo na mysl ze kurde balans nie wiem jeszcze gdzie jechac w razie ubytkow mojego oszklenia, moze ktos zna taki punkt gdzie serwuisuja elementy oszklenia w Krakowie ?
  
 
Cytat:
2006-02-01 21:13:38, cesar pisze:
Poszukuję serwisu, warsztatu, zakładu mechaniki pojazdowej gdzie naprawiają japończyki na terenie Krakowa. Bardzo proszę o wskazanie fachowców, którzy się na tym znają i wiedzą jak sie za naprawę zabrać. Poprostu są dobrzy. Pozdrawiam.


Nie dziwi cię ta mała ilość wpisów .
Najlepszy w Krakowie jest Sikora w Tarnowie . Podobno.
Jak znajdziesz daj znać.
W Krakowie najlepiej dla Toyot żeby się nie psuły.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2006-02-02 11:50:25, Cromm pisze:
moze ktos zna taki punkt gdzie serwuisuja elementy oszklenia w Krakowie ?


Na Zakopiańskiej jakieś 200m za wiaduktem w Opatkowicach w stronę Krakowa po prawej jest tanio ( prawie naprzeciw Nowaka ).
Marco Polo na Przewóz zdaje się. Tam przewaznie drożej.
Pozdrawiam
  
 
Jesli tak Ci zalezy na tym, zeby to było w samym Krakowie to sprawdz sobie warsztat na ul. Klasztornej 12 (huta). Na potwierdzenie:
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=31006&c=18&f=23&orderby=asc&start=40
  
 
Cytat:
2006-02-05 10:07:11, kaindox pisze:
Jesli tak Ci zalezy na tym, zeby to było w samym Krakowie to sprawdz sobie warsztat na ul. Klasztornej 12 (huta). Na potwierdzenie: http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=31006&c=18&f=23&orderby=asc&start=40



Z tego co słyszałem, przenieśli się z Klasztornej na Heltmana, ale nie mam pojecia w którym miejscu.
Pozdro.
  
 
Co do klasztornej to nie slyszalem dobrego zdania...niestety..


Tak sie zastanawiam jakie pytanie, krotki tescik zadac komus komu trzeba zostawic toyote w celu zweryfikowania jego wiedzy praktycznej przed powiezeniem jakiejs roboty z autkiem ...


A moze ktos przerabial GLADYSK-a na bora komorowskiego, kiedys handlowali czesciami do mazdy i chyba serwisowali te auta o ile mnie pamiec nie myli moze tam by sie cos znali ?
  
 
Witam,
Zależy jak wiekowe jest twoje autko. Ja od 3 lat prawie robie wszystkie naprawy u znajomego mechanika , który że tak powiem obsługuje wszystko co ma cztery kółka. Ważne jest żeby był uczciwy i nie robił nas w balona no i znał się na mechanice. Typowe sprawy typu rozrząd, hamulce, przekładnie , rozruszniki, alternatory, zawieszenie - no w każdym razie sporo tego było. Wszystko zrobione na cacy jak w ASO z tym że w ASO niektórych rzeczy po prostu nie są w stanie naprawić (tylko wymienić na nowe oczywiście).
Pewnych rzeczy na pewno nie zrobi typu sprawy silnikowe poważne czy zwiazane z jakąś zaawansowaną elektroniką , ale jak nie zrobi to ci powie wprost.
Stawianie sprawy w ten sposób że szukamy serwisu tylko od " japończyków" jest bez sensu i naraża nas na dodatkowe koszty, po prostu trzeba szukać mechanika z prawdziwego zdarzenia , a nie "cycków" po szkole co będą się szkolić na naszym samochodzie.
Namiary moge podać na 012 4231934 na ul . Garbarskiej . Pozdrawiam.
  
 
Najlepiej zadzwonic do jakiegos serwisu i zapytac czy ustawiaja zawory ew. czy trzeba to robic na cieplym czy zimnym silniku, mozna sie dowiedziec wiele przekomicznych rzeczy wogole nie zwiazancyh z instrukcja serwisowania toyoty.

Dobra moze ktos powie z krakusow gdzie albo czy wogole regulowal zawory
  
 
Cytat:
Dobra moze ktos powie z krakusow gdzie albo czy wogole regulowal zawory


Kiedyś w zamierzchłej przeszłości (ok. 6 lat temu, zaraz po zakupie) - u Sowiera. Na razie nie wymagają regulacji.
I chwała Bogu !
Cytat:
A moze ktos przerabial GLADYSK-a na bora komorowskiego, kiedys handlowali czesciami do mazdy i chyba serwisowali te auta o ile mnie pamiec nie myli moze tam by sie cos znali ?



Gładyska przerabialiśmy swego czasu po zukupie Rovera. Chcieliśmy mu zrobić przegląd instalalacji elektrycznej przed zimą, a ponieważ w Roverze prawie cała tzw. "elektryka" jest od Boscha, a Gładysek jest ASO Boscha - pojechaliśmy do niego. Skończyło sie to niestety fatalnie: spalili alternator i zap...li bezpiecznik.
I to był koniec korzystania z ich usług.
Cytat:
Z tego co słyszałem, przenieśli się z Klasztornej na Heltmana, ale nie mam pojecia w którym miejscu


Chyba rzeczywiści już nie ma na Klasztornej warsztatu. Jutro będę tamtędy jechała, to sprawdzę.

Jak już o warsztatach mowa, odkryłam przez przypadek i całkiem niedaleko fimę pt: "Centrum samochodów francuskich, japońskich i koreańskich", ul.Makuszyńskiego 5, tel.: 644-94-56.
Ja na razie nie muszę tam jechać, ale jak ktoś jest w potrzebie, to może warto spróbować ? A może już ktoś tam był i coś wie ?
Pozdrowienia
  
 
Dowiedzialem sie wczoraj ze na kosciuszkowcow (to jest gdzies na przeciwko cerfura na zakopiance) jest firma ktora zajmuje sie skrzyniami glownie amerykanskimi i japonskimi, wyjecie-rozebranie na kawalki i zalozenie skrzyni 500zl

Podwoziowke, hamulce, sprzegla polosie daja rade chlopaki z PIMAG-u nie drogo i w sumie w porzadku i tam mozna do nich jechac

Gorzej z jakimis silnikowcami tu to puste pole moze ktos cos wniesie w ten obszar ?

Tam na klasztornej jest jakis punkt regeneracji czesci jak babciu bedziesz przejezdzac luknij na numerki tel. to jest zaraz przed tym rondkiem po prawej strony jadac od huty.
  
 
Mi znajomy polecił firme AutoServic, Kraków ul.Fiołkowa 21. Tel. 411-09-42. Naprawiaja tam wszystkie samochody, również amerykańskie i japońskie. Robią silniki, skrzynie - wszystko. Mechanicy podchodzą z sercem do każdego naprawianago pojazdu.
Ja jeszcze nic tam nie naprawiałem ale z pewnością gdy nadejdzie czas skorzystam bo ceny w ASO mnie przerażają.
  
 
Cytat:
Tam na klasztornej jest jakis punkt regeneracji czesci jak babciu bedziesz przejezdzac luknij na numerki tel. to jest zaraz przed tym rondkiem po prawej strony jadac od huty.


Niestety nie jechałam dzisiaj Kasztorną, bo Tośce wczoraj wieczorem poważnie naruszyli kuper (właśnie na tym p...m rondku)i miałam rano inne sprawy do załatwienia.
  
 
Ja bym dal nobla projektantowi tego rondka jak i rondka w niepolomicach przy wjezdzie, ystarczy zobaczyc co sie dzieje z naczepami i ciagnikami siodlowymi ktore robia manewry na tym czyms
Poza tym widze ze zaczynaja juz latac kawalki asfaltu, chyba z roku na rok jest coraz gorzej...

Ale do rzeczy pozwolilem sobie zadzwonic do serwisu na makuszynskiego i powiem ze odnioslem pozytywne wrazenie, przynajmniej od razu mi powiedzieli ze w moim silniku zawory reguluje sie na zimnym silniku i z plytkami ew. tez nie ma problemu
a nie jak to bywa "a tam panie sa hydrauliczne...albo ...to nie ma znaczenia wazne jakie sa luzy..."
Mam na wiosne do roboty sitenblocki i uszczelnienie michy olejowej, moze podjade do nich.

Poza tym korzystaja z najlepszych szligierzy w Krakowie czyli z Auto-szlifu u Sikorskich.
  
 
Cytat:
Ja bym dal nobla projektantowi tego rondka jak i rondka w niepolomicach przy wjezdzie


Rondko w Niepołomicach tubylcy nazywają "Rondem Kracika". Dla niewtajemniczonych - Kracik Stanisław jest burmistrzem.
  
 
Cytat:
2006-02-07 12:20:26, Cromm pisze:
[...]Dobra moze ktos powie z krakusow gdzie albo czy wogole regulowal zawory



Regulował.
Nawet ze 2 razy
Pozdro.
  
 
Dowiedziałem się na czacie,że w Krakowie na ul.Rakowickiej 9 jest zakład mechaniki pojazdowej specjalizujący sie w naprawie Toyoty.

Z uwagi na powyższe zaczełem grzebać w internecie i wszyszło, że specjalizują się i naprawiają wszystkie samochody? Czy oni są dobrzy? Servis nazywa się Q-SERVICE.

Jeśli ktoś tam był ze swoją Toyotką proszę o relację i pozdrawiam.

  
 
Cytat:
2006-02-11 23:04:48, Perzan pisze:
Regulował. Nawet ze 2 razy Pozdro.



sam jak smiem twierdzic ?