Czym rozcieńczać szpachlówke natryskową

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam - mam pytanie jak w temacie na szpachli pisze - poliester
Choc naprawde to nie chodzi moze o tyle czym rozcienczac bo jakos daje rade nalozyc (choc przydaloby sie ją rozcienczyc) ale nie wiem czym myc narzędzia -
do tej pory pod reka mialem tylko roztwor glikolu ( i to mylo nawet nawet -stary plyn do chlodnicy) i rozcieńczalnik ekstakcyjny - absolutnie do bani i nie rozpuszcza szpachli a tylko ją waży i jest jeszcze wiekszy problem usunąć ten syf
Forum przejrzałem i nie znalazlem odpowiedzi
  
 
N_I_T_R_O
  
 
Cytat:
2006-02-05 19:40:30, -SerU- pisze:
N_I_T_R_O


nitro dobre na wszystko
  
 
wielkie dzięki - obejrzałem puchę z każdej strony i ni kuta nie bylo napisane jakiego rozpuszczalnika uzywać
a w sklepie na moje pytanie czym to rozrzedic to koles powiedzial ze tego sie nie rozrzedza
- kladzenie tej szpachlowki przypominało mi troszke zabawe sztucznym sniegiem uzywanym do dekoracji -takie jakby wiorki sie kladly a potem to sie zlewalo - mam nadzieje ze bedzie to OK
  
 
Cytat:
2006-02-05 23:11:59, PG pisze:
nitro dobre na wszystko




sa specjalne rozcieńczalniki do szpachli natryskowej, inne rozpuchole powoduja że natryskowa sie zwazy
  
 
Natryskówka przy nitro się nie waży..i szybciej schnie
  
 
Cytat:
2006-02-11 00:24:34, _Arti_ pisze:
sa specjalne rozcieńczalniki do szpachli natryskowej, inne rozpuchole powoduja że natryskowa sie zwazy



Zgadza się, 0,5 litra ok 9 zł

Cytat:
Natryskówka przy nitro się nie waży..i szybciej schnie



To że szybciej schnie to akurat nie jest zaletą. Za szybko parujący rospuszczalnik może spowodować w nie dalekiej przyszłości siadanie szpachli.
  
 
ja rozcienczam szpryc kit tylko nitrem, bo szybciej odparowuje i jest tanie. podklad tez mozna nitrem.