Zaczynam od pytanie o e30

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam i na wstępie chciałem sie zapytać urzytkowników bmw e-30 324d o zbiornik paliwa.
A mianowicie chodzi mi o to czy da sie spuścić wezykiem przez wlew paliwo ze zbiornika i czy wszystko zejdzie
z góry dzięki
i POZDRAWIAM FORUMOWICZÓW
  
 
nie da sie
  
 
kiedys pojechalem na stacje zalalem za wspaniale 10 zl 3 litry paliwa ( a bylo jeszcze jakies 3l ) - po pojechaniu do domu cos sie zjebalo - auto nie chcialo odpalic, iskra na swiecach wygladala beznadziejnie pomyslalem na poczatek ze paliwo trefne z woda jakies, wymienilem swiece (a tak naprawde doszedlem pozniej ze cewka siadla) no i zaczelem sciagac paliwo, wylecialo jakies 0.5litra mysle sobie co jest wyjelem kanape tylnia i zdjelem denko przykrywajace otwor zeby zobaczyc czy jest tam paliwo - nie bylo , same resztki zaczelem sie zastanawiac gdzie te ok 6 litrow dlugo sie zastanawialem i nie znalazlem odpowiedzi

Jakis czas temu na forum pojawil sie watek o tym jak funkcjonuje bak z 2 komorami... pomyslalem dopiero wtedy ze to chyba to, ze w tej drugiej komorze byla reszta paliwa... albo sie myle ?
Ale to raczej nie jest szczegolowa odpowiedzia dlaczego w E30 324 nie da sie sciagnac paliwa wezykiem ale skoro hz10 mowi ze tak jest to mu wierze
  
 
dzięki za pomoc
  
 
za to z e34 pieknie schodzi
  
 
Cytat:
2006-02-15 08:25:59, draiwer5 pisze:
za to z e34 pieknie schodzi



A czy czasem w e30 nie ma dwóch baków ?


pozdr
Mariusz
e34 520 24v
  
 
W E30 jest jeden zbiornik ale ma przetłoczenie nad wałem napędowym. więc jak jest mało paliwa to mogą byc problemiki. W starszych modelach E30 te dwie połowy na dole były dodatkowo połączone stalową rurką przez co poziom paliwa był równy w całym zbiorniku.
  
 
w e36 mego Ojca jest tak samo nie mozna nic spuscić


[ wiadomość edytowana przez: draiwer5 dnia 2006-02-15 09:53:35 ]
  
 
hmm, a w mojej E30 jest korek spustowy.
  
 
gdzie?