Peil ruite sproeier - CO TO ZNACZY - remlicht control

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam omege B z roku 98 od tygodnia, autko extra tylko pojawiaja mi sie komunikaty ktore nie wiem co oznaczaja w jezyku holenderskim. Jesli ktos sie zna prosze o pomoc co to oznacza.
1. peil ruite sproeier
2. remlicht control

Wystepuje jeszcze ikonka check najczesciej przy uruchomieniu i po minucie moze mniej gasnie check. Chyba muszę pojechać na badanie bo faluja troszke wolne obroty i jezdzac po miescie auto pali bardzo dużo ok 16 L a na trasie tylko 8do9. Trosze za duza roznica... Bede wdzieczny za wszelka pomoc. pozdrawiam
  
 
remlicht control - remlicht - hamulcowe światła. czyli awaria światła hamulca (prawdopodobnie żarówka)
  
 
Dzieki za odpisanie lecz to chyba cos innego bo wszytkie zaroweczki swieca w aucie... Hmmmm ... ale moze ktos sie jeszcze trafi kogo spotkało to samo i moze juz teraz wie )
  
 
a stan płynu hamulcowego sprawdzałes??

co do spalania to dosc ciekawe ale kwestia "nogi" tez wchodzi w gre czym napedzana??
  
 
jak mowa o hamulcach, to może klocki się kończą
  
 
Dziekuje wszytkim za próby pomocy, już wszytko jasne i zaraz wyjasnię może komuś się przyda. Dzisiaj wybrałem się do OPLA i warto było, nie ma to jak specjaliści a nie jakiś warsztat u Heńka w którym wcześniej tylko zmarnowałem pieniądze. Dobra do rzeczy... remliht control to chodziło tylko o naciśnięcie HAMLUCA w celu sprawdzenia czy działa, potem check znika jeśli test wypadnie pomyślnie, to drugie to chodziło o brak płynu do spryskiwaczy, który mam lecz widocznie mam uszkodzony czujnik i dlatego wyświetlało. Następnie świeciło się KOELVLOEI STOFREIR to chodzi o zbyt niską ilość płynu w chłodnicy. Duże spalanie w moim przypadku spowodowane było uszkodzoną uszczelką przez którą przedostawało się powietrze i komputer chcąc zachować proprcję paliwo/pow poprostu podawał zbyt dużo paliwa a co do pływania obrotów to chyba najczęstsza usterka omegi, która mnie też dotknęła, zasyfiony czujnik obrotów biegu jałowego... po wyczyszczeniu chodzi jakotako... mam nadzieje ze komus się tłumaczenia przydadzą, ja dzisiaj kończe edukację holenderskiego, wgrałem sobie w omege język angielski pozdro!