Sonata 93 i ETACS (E.T.A.C.S.) typowe awarie ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Sonata 93 (pierwsze pół roku), z obwodów wchodzących w zakres ETACS, czy tez Electrincs Time & Alarm Control Module) mam problem z:
a) przerywana praca wybieraczek (nie ma jej wcale), ciagla na 2 predkosciach jest
b) obwód ogrzewania tylnej szyby - zero reakcji na klawisz - wlasnie będe chodził woltomierzem od strony szyby i przekażnika.
c) ikona nie zapięcia pasów - nie wiem czy powinno w oóle być w tym typie
d) opóźnione gaszenie lampki po zamknieciu drzwi - jest natychmiastowe - czy powinno być w tym roczniku.

Mam nie idealnie pasujace schematy, czasem inny kolor czy inna wzmianka o polożeniu ATACS (pod środkiem deski miałby być)
Znalazlem go jak rozumiem na lewo od nóg kierowcy, powyżej tapicerki pod deską.

Ranga problemów oczywiście nie jest wysoka choć ogzrewanie szyby by sie przydało, wycieraczka przerywana też.

Czy są to niezależne awarie czy jakiś wspólny powód może mieć ?
Czy coś podpowiecie ?
  
 
a) b) i d) sobie naprawilem - bezpiecznik nr 4
c) chyba nie ma w tym modelu, coś mam dziwny opis. papierowa instrukcja o niej nie wspomina (zawsze sprawdzacie w instrukcji na końcu ?)

Ciekawe jest to że ETACS siedzi na kilku bezpiecznikach w zaskakujacym układzie ....
Co ma wspolnego przerywanie pr.wycieraczki (przy wlaczonym zaplonie) z lampą wnętrza (zawsze aktywną) i ogrzewaniem szyby (przy kręcącym się silniku) ?



24 II Dodam jeszcze że np. funkcjonalnośc centralnego zamka w związku z kluczykiem zaczela działać (wcześniej działała tylko na klawisz,na kluczyk nie); oraz 2 ruchy wycieraczką po użyciu spryskiwacza (nie było tego poiwązania)
[ wiadomość edytowana przez: JacekCz dnia 2006-02-23 08:18:14 ]

[ wiadomość edytowana przez: JacekCz dnia 2006-02-24 12:42:45 ]

[ wiadomość edytowana przez: JacekCz dnia 2006-02-24 22:29:16 ]