Sonata y2 problem z benzyna

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak pracuje na benzynie i odepne przepływomierz to gasnie wiec jest dobry czy niekoniecznie?


[ wiadomość edytowana przez: marconn dnia 2006-02-21 19:21:47 ]

[ wiadomość edytowana przez: marconn dnia 2006-02-21 21:09:32 ]
  
 
może być pompa paliwowa,może być filtr paliwa zapchany
  
 
Jak racił poprzednik, wymień filtry paliwa i sprawdź ciśnienie pompy paliwa. Jeżeli jezdzisz na gazie bardzo prawdopodobne jest też uszkodzenie przepływomierza.
  
 
Witam.
Ja mam starszą Sonatkę ale podobny silniczek
U mnei dosć podobnie tyle ze .... na zimnym (bardzo zimnym) odpalala i było ok - po pewnym czasie było gorzej (prawie zadnej reakcji na dodawanie gazu), aż sie dogrzała i było OK. Jak wymieniłem wtryskiwacze które były kiepskie ... pogorszyło się - w środkowym etapie wręcz neid ało sie jeździć - rozsypał sie silnik krokowy (działał gdy było zimno i gdy była juz nagrzane, pomiedzy były ogólny zgon). Odpiecie silnika i ustawienie ręczne - później wymana na sprawny - pomogło i nie mam kłopotów.
Ale sprawdź pompe i "elektryke" (mi w ponym przy ostatnich roztopach coś świruje elektryka wysokiego napiecia ale nie mam czasu się temu dokładniej przyglądnąć - pewnie już przewody do wymiany).
Pozdrawiam.
Misio
  
 
Cytat:
2006-02-21 19:20:09, marconn pisze:
jak pracuje na benzynie i odepne przepływomierz to gasnie wiec jest dobry czy niekoniecznie?



Przeplywomierz jest dobry, pytanie tylko dlaczego wtedy gasnie, wg mnie nie powinien. Powinien sie zalanczyc tryb awaryjny - "CHECK ENGINE"
  
 
niekoniecznie powinien-u mnie np włącza się od razu tryb awaryjny ale u brata(scoupe)gdzie jest taki sam przepływomierz-gaśnie od razu-chyba,że odłączysz go na podwyższonych obrotach-wg mnie przepływomierz jest ok...
  
 
no umnie tez jest chyba problem z krokowym ssanie podnosi ale na jałowym przypelmny obciazeniu nie potrafi podneisc obrotów wymienilem czujnik tps bo komputer widzial błąd jego i faktycznie był uszkodzony ale umnie ssanie podniesie ładnie jak je sie uda dostac paliwo nie jestem pewny wlasnie co do przepływomierza ale komputer nie widzi błedu moja sonata niema czeka i musze jej na diodzie sprawdzac pozatym powinna chodzic w trybie awaryjnym normalnie a jej to bez róznicy niewiem czy z tego rocznika komputer moze widziec uszkodzony obwód elek.pompy a i wtryskiwacze mierzyłęm miernikiem wszytskie maja po 14,4 oma wiec elektrycznie sa sprawne