Nawigacja - palmtop czy zwykly zestaw Gps

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
hej,

Mam pytanko bo przymierzam sie do kupna nawigacji. Interesuje mnie jenda kwestia. Na ile i czy warto wybrac nawigacje w zestawie z palmtopem czy w zupelnosci starczy sam zestaw? ogladalem rozne przmowil do mnie palmtop jeden z palmtopow HP lub zestam Tomtom 700 ? Co polecacie?
  
 
Osobiście mam taką konfigurację : Asus 620BT + Antena zew.
Używam tego zestawu od ponad roku i jestem bardzo zadowolony.
Ważna rzecz przy zakupie plalma: prędkość procesora - odbija sie to na wyznaczaniu tras i przeliczaniu. Tomtom Go czy 700 oczywiście dobre ale na zagranicę. Polska -marna brak szczegółowych map. (używam też Tomtom 3 i Automapa XL)
Dobra karta pamięci też jest ważna.
Powodzonka
  
 
Po pierwsze zadaj sobie pytanie po co ci ta nawigacja?
Ja testowałem jakiś czas, ale potem stwierdziłem, że nie ma najmniejszego sensu, bo i tak cały czas jeżdże w podobne miejsca to droge znam już na pamięć. Jeśli jeździsz bardzo dużo i cały czas w nowym terenie to tak, a jak nie to nie warto. Lepiej zainwestować w dobrą mapę na wszelki wypadek.
  
 
Osobiście uważam, że dobry GPS w zupełności wystarczy
  
 
Miałam raz zwykłą nawigację, ale była beznadziejna, więc się jej pozbyłam, kupiłam tableta i na nim zainstalowałam aplikację z nawigacją. Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie - jak jedna nawigacja nam nie odpowiada to zawsze możemy odinstalować i zainstalować drugą.
  
 
Mam takie samo zdanie na ten temat,czyli również uważam,że zwykłą nawigacja w 100% spełni Twoje wymagania i nie musisz szukac niczego bardziej wymyślnego,szkoda czasu.
  
 
Wiecie jak to jest, jak coś jest do wszystkiego to generalnie jest do niczego. Dlatego ja wybrałbym urządzenie dedykowane.
  
 
Ja korzystam z telefonu komórkowego i jestem zadowolony, tylko bateria się mocniej drenuje, ale żaden problem podłączyć telefon w samochodzie. Jeśli kupujesz telefon za 1000 zł przyjmijmy, to dopłacając 500 zł za nawigację możesz mieć już całkiem niezłą komórę, która da sobie radę w nawigacji. Nie mnóżmy urządzeń do reperowania, pamiętania o nich, uczenia się obsługi.
  
 
Nawigacja się przydaje - np. gdy mam coś do odebrania kupionego przez internet i mam tylko adres.

Nie zgodzę się, że konieczne jest urządzenie dedykowane. Nawigacja z androida w zupełności my wystarcza.
  
 
Moim zdaniem o niebo lepszym wyborem jest zwykły zestaw GPS,standardowa nawigacja prowadzi nas dobrze i dokładnie,a z telefonem różnie bywa,jakoś nie mam do nich zaufania.
  
 
Oj nie zgodzę się obecne telefony bardzo dobrze spisują się w roli nawigacji, wszystko teraz opiera się na bazie potrzeb jakie masz i możliwości jakie daję Ci dane urządzenie.
  
 
To fakt,smartfony z systemem Android bardzo dobrze sprawdzają się w roli nawigacji,tym bardziej jeżeli mamy stały dostęp do internetu,wtedy informuje nas o zagrożeniach i zmianach na trasie.
  
 
To zależy od tego w jaki sposób wolisz użytkować taki system - częstotliwość, dokładność i wygoda użytkowania. Oba motywy są wygodne na swój sposób jednak. Multi-Moto coś nowego ostatnio przedstawili do samochodów 4x4 - działa nawet w lesie
  
 
Teraz można zainstalować auto mapę na komórce bez większych kłopotów. Ale jest też koszt za gps . . Jeśli jest to kłopotem doradzam zwykły gps. Teraz to one i tak mają dodatkowe bajerki których można używać do woli.
  
 
A nie myślałeś o zakupie nawigacji marki telefunken? Widziałam, że mają w miarę tanie navi z mapą Polski i niektórych państw Europy. Mój tata mówi, że pamięta tą markę ze swojego dzieciństwa i była ona bardzo znana i ceniona. Niedawno wróciła do polski i znowu robi furorę
  
 
W mieście nieocenione jest korzystanie z podglądu jaki jest ruch na ulicach. Ma to google maps (czyli smartfon lub tablet), ale też korzystałem ostatnio z tego na tomtom. Fajnie to działa, niby robisz więcej km objeżdżając bocznymi ulicami, ale nie stoisz w korku, w efekcie jestem szybciej na miejscu. Poza tym nawet w długiej trasie możesz zobaczyć wcześniej gdzie sobie postoisz. Oczywiście musi być dostęp do internetu, ale pakiety nie kosztują aż tak dużo, a i nie zabiera to za wiele transferu.
  
 
Ja używam zwykłego zestawów gps i jak na moje potrzeby to w zupełności wystarcza (dłuższa trasa 6-8 razy w roku)
  
 
Moim zdaniem zwykły zestaw wystarczy
  
 
Ja bym wybrał zestaw gps. Czy ktoś z was ma w aucie lokalizator gps? Ta trafiłem ostatnio na firmę monitoring-gps.net i zastanawiam się nad zakupem takiego urządzenia. Z tego co wiem mają sprzęt najwyższej jakości umożliwiający ochronę auta przed kradzieżą i kontrolę paliwa. Mam mała flotę i chciałbym mieć oko na kierowców.