Metamorfoza zderzaka ;)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Na stronie http://www.renowacja-nadwozia.prv.pl/, w dziale Artykuły jest temat o przeróbce zderzaka. Autor pisze,że potrzebne będą do tego następujące rzeczy:

"Oryginalny zderzak , który będzie trzeba ostro ponacinać a wręcz mocno sfatygować żeby żywica, włókno i szpachla dobrze się trzymały"

Moje pytanie brzmi: czy jesli nie mam w planie dołączać elmentów, a jedynie wyrównać powierzchnię zderzka tak aby nie było na niem żadnych wgłębień, fabrycznych rowków itp. to potrzebuję żywicy Ile muszę kupić szpachli aby pokryć nią zderzak do Corsy A

Kolejne dwa pytania to jakiego podkładu użyć do malowania plastiku(zderzaka) i jakiej farby? Zaznaczam,że nie posiadam pistoletu i nie musi to byc super-extra-professional

Pozdrdawiam Forumowiczów

  
 
Zderzak wyrównać najlepiej porządna zywicą. Ja w swoim kaszlaku pomalowałem zderzaki zwykłym sprayem czarny matt z palety dekoralu- ty wiesz jak się trzyma tylko wystarczy dla pewności nałozyc kilka warstw -Efekt zderzak wyglada jak z fabryki więc malowanie zderzaków kosztowało mnie 10 zł.
Aby dobrze i naprawdę trwale malnąć zderzaki uzywaj specjalistycznych do tego lakierów w sprayu koszt jednej puszki dużej ok.22zł do 40 zł góra zaletą dodatkową jest fakt wystepowania takich lakierów w wielu odcieniach koloru czarnego szarego siwego... na corsę trzeba dwóch puszek lakieru chciaż niektóre są bardziej wydajne ale jednak trzeba się liczyć z wydatkiem na dwie puszki