Dalco - co myślicie ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co myslicie o firmie Dalco ? Jakiej jakości są te radia ? Miał może ktoś z nimi styczność ?
  
 
było podobne
http://diyaudio.pl/forum/viewtopic.php?p=81641#81641
  
 
odpusc sobie, lepiej dołozyc 100zł i kupic cos pozadnego CD praktycznie nie da sie słuchac w czasie jazdy, roadio łapie dziwne zakłucenia i niestety bardzo kiepska trwałosc, o jakosci dzwieku juz nie mowie nawet Ogolnie jakosc tych radi jest tragiczna W tej cenie lepiej cos uzywanego a markowego... Chociazby jakies Sony czy JVC
  
 
Człowieku zwariowałes chcesz kupić sobie radio Dalco!!! Vyzn-R się zna i napisał o stronie technicznej radia a ja Ci powiem jeszcze co o tym myslę, gdyby ktoś się Ciebie spytał jakie kupiłes sobie radio a Ty my na to "Dalco" to 95% ludzi Cię wyśmieje pomyśl też i o tym bo jak gra to możesz siebie oszukiwać że dobrze ale inni wiedzą że to jest szit i nikomu nie wmówisz że to jest cos dobrego. Dalco=śmiech na sali. Taka jest moja opinia. Kup se lepiej cos z używek a markowego.
  
 
Fakt, zapomniałem najważniejszy jest szpan. Nie ważne czy radio gra fajnie czy nie ale ile kosztuje i jakiej firmy. Sorry odpadam
  
 
Nie chodzi o szpan. Człowieku Dalco i tym podobne grają po prostu do bani i każdy o tym dobrze wie i dlatego będzie się śmiał z takiego wyboru
  
 
a moze to ce zainteresuje? http://www.allegro.pl/item97967100_hurtownia_wyprzedaz_idealnie_clarion_db_5501hurt_.html tanie , a firma chyba raczej dobra ;]
  
 
WITAM CIE !! Ja mialem stycznosc z DALCO i innymi radyjkami tego typu. Napisze Ci szczerze bo myslalem kiedys tak jak Ty... nie zalezalo mi na szpanowaniu ani nic w tym stylu, chcialem miec tanie a dobre radio i myslalem ze takie DALCO czy cos w tym stylu mi wystarczy. Wymienie kilka podstawowych powodow dla ktorych zakup takiego radia jest zlym wyborem:
1) Podawana moc jest wyssana z palca. Normalne firmowe radyjko na ktorym jest napisane np 4x45 ma w rzeczywistosci okolo 4x25W co wynika rodzaju podawanej mocy. W radiu typu dalco ta moc jest ok 4x10W i to jeszcze jak dobrze trafisz
2) Trwalosc i jakosc... Czytniki te nie czytaja wszystkich plyt, sa wybredne a nawet jak czytaja wszystkie lub wiekszosc to nie dlugo...
3) Jakosc materialu... plastik z ktorego wykonywane sa obudowy, panele, przyciski itp jest kiepskiej jakosci... jest bardzo maly wytrzymaly i kruchutki. W mgnieniu oka wycieraja sie napisy na panelach i przyciskach a pozniej radio wyglada jak sitko za ktorym umieszczono zarowke. Nawet obsluga staje sie zagadkowa i przypadkowa... "coś jest ale zeby dowiedziec sie co to coś uruchamia to trzeba wcisnąć" bo opisu nie widac... Przyciski juz w samym dotyku sa jakies twarde i czesto tez maja ochote wylamywac sie itp. Panele a juz nie wspomne o windach maja ograniczona ilosc zdejmowan itp. Pozniej albo wypada sam, albo nie da sie go wlozyz albo tez wyjac.

To sa glowne powody dla ktorych odradzam tego typu radyjka. SZCZERZE !! Powodow jest jeszcze cala masa. Jesli ktos pomysli ze to nie prawda np: "bo moj kolega sobie kupil to radio czyta wszystkie plyty" to nie znaczy ze napisalem tu nieprawde... W tych "sprzetach" jakosc to loteria. Mozna trafic na wyjatki ale sporadycznie. Ja sam wybralem najnizszy model clariona (ale nie zadna podrobke) i jestem z niego bardzo zadowolony. Ma tylko zwykle CD ale jakosc...doskonala, moc...4x50 czyli ok 4x27 wykonanie...super dopasowane wszystko itp, trwalosc... przekonamy sie Jesli chodzi o brak mp3 itd to w ostatecznosci plytki kosztuja tyle ze mozna nagrac na audio a nie na mp
POZDRAWIAM i zycze dobrego wyboru odtwarzacza. Nie kieruj sie szpanem itp bo to nie ma sensu... kieruj sie jakoscia i cena.
  
 
Cytat:
2006-03-27 14:09:56, Vyzn-R pisze:
odpusc sobie, lepiej dołozyc 100zł i kupic cos pozadnego CD praktycznie nie da sie słuchac w czasie jazdy, roadio łapie dziwne zakłucenia i niestety bardzo kiepska trwałosc, o jakosci dzwieku juz nie mowie nawet Ogolnie jakosc tych radi jest tragiczna W tej cenie lepiej cos uzywanego a markowego... Chociazby jakies Sony czy JVC

widzisz tak sie sklada ze kiedys skusilem sie na sony cdx 3300...po trzech miesiacach zaczely sie scierac napisy na przyciskach..po roku(kilka dni po tym jak skonczyla sie gwarancja) padl laser...dalem za radio tysiaka...sprzedalem na allegro za 100...kupilbym dalco czy inne radio z Lidla i tez chodzilo by rok a 800 mialbym na pierdoly...jesli chodzi o Sony....a raczej somy...to tylko nazwa zostala z dawnej marki
  
 
Cytat:
2007-01-25 22:25:34, Alan28 pisze:
widzisz tak sie sklada ze kiedys skusilem sie na sony cdx 3300...

i top był błąd

ale nie martw sie uzytkownicy "mediona" maja gorzej
  
 
co myślicie zapomnij o tym zlomie grać nie będzie napewno bo nie ma prawa,jakość fatalna ale można się nabrać na wygląd dlatego troszke Cie rozumiem moja propozycja jest taka http://www.allegro.pl/item161208045_pioneer_deh_3900_nowy_gw24.html nie bedziesz żalował mam poprzedni model jestem z niego zadowolony a wyciskam z radyjaka na maksa i prosze nie pisz o szpanowaniu bo takim sprzętem nie poszpanujesz
  
 
Cytat:
2007-01-25 22:25:34, Alan28 pisze:
widzisz tak sie sklada ze kiedys skusilem sie na sony cdx 3300...po trzech miesiacach zaczely sie scierac napisy na przyciskach..po roku(kilka dni po tym jak skonczyla sie gwarancja) padl laser...dalem za radio tysiaka...sprzedalem na allegro za 100...kupilbym dalco czy inne radio z Lidla i tez chodzilo by rok a 800 mialbym na pierdoly...jesli chodzi o Sony....a raczej somy...to tylko nazwa zostala z dawnej marki


dlatego sony ja doradzam tylko wostatecznosci i na pewno nie wtedy kiedy w gre wchodzi 1000zł Bo wtedy to jest kompletna pomyłka i pieniadze wyrzucone w błoto. Chyba ze komuś zalezy na fontannach i wodotryskach...


Co do ziutka, hmmm... doradzic człowiekowi w dobrej wierze to jeszcze na ciebie wskoczy i powie ze zalezy ci na szpanowaniu... chcesz to kup sobie to Dalco skoro ci tak bardzo na nim zalezy przeciez my Ci nie zabraniamy, to nie nasze pieniadze tylko mnie zastanawia w takim razie po co w ogóle sie pytasz nas o zdanie skoro swoje juz masz tak bardzo wyrobione i ukierunkowane?




[ wiadomość edytowana przez: Vyzn-R dnia 2007-01-28 01:54:37 ]
  
 
To że ktoś nie ma kasy na radio to nie jego wina.A to ze ja czy kto inny ma radio za 1.5 klocka nie znaczy że robimy to dla szpanu (SĄ I TACY) tylko dla jakości dzwięku.Ale skoro ma wydać ciężko uciułaną kaske na DAL coś tam to niech lepiej odda ją dla nas bo jakości to nie będzie a chodzenie do serwisu czy sklepu z zepsutym sprzętem tak go zdzazni że wyda więcej chociażby i na raty ale jakiekolwiek firmowe radyjko.Co do soniaków czy innych aktualnych ofert producentów teraz kazda firma idzie na łatwizne i nie ma co sie dziwić że porysowane czy farba zeszła.Jak za najwyższy model kasety soniaka ze 6 latek temu trza było w sklepie zabulić 2 klocki z hakiem to i gra do dzisiaj i w dobrym stanie w komise jest.Ale takie życie więc chłopie zostaw te dal coś tam i dozbieraj kaski na firmówke nawet używke a napewno będziesz zadowolony.UPS sory za referat.
  
 
Dzisiaj spotkałem kolesia ktury ma dal coś tam w nocy temp. były jakie były ale radio zgasło i dopiero odezwało sie samo po nagrzaniu wózka konkretnie.Super sprzęt??????? TANI BYŁ .
  
 
Witam!

Co do firmy DALCO .Macie racje do jednego jeśli chodzi o plastik użyty do produkcji! Ale poza tym wszystko w 100% sprawne .Jedno użytkowałem dwa lata i bez problemowo . Dwa bo przy sprzątaniu spadł mi panel i sie rozwalił. Teraz mam drugie model MP3-F978: opadany panel , czytnik kart mmc i sd ,wejscie usb itd. za jedyne 218,50 I CO WY NA TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja nie musze szpanować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dla mnie wypas!!!!!!!!!!!!!!!

[ wiadomość edytowana przez: ludzio2 dnia 2007-03-24 11:53:45 ]
  
 
ja tez nie muszę szpanować a zdanie takie moje jest jeżeli chcesz wodotryski i jesteś zadowolony oki i chwała ci za to że jeszcze nie wkórwiłeś się na radio które więcej leży w serwisie niż u ciebie w aucie. akurat ci się dobre trafiło ciesz się natomiast jak bym wsadził to do siebie do auta i posłuchał przez kilka godzin to nie wiem czy zdążyłbym otwożyć szybę żeby wyjebać je przez okno.wracałem z takim badziewiem z włoch jak auto ściągałem żeby nie to że musiałem je oddać to poszło przez szyber.i nie mów mi że dobre firmowe radio to szpan bo to tylko lekarstwo dla twoich uszu
  
 
Znajomy miał Dalco w passacie kombi 93' i padło mu po 4 miesiacach i nie chcieli mu na gwaranji naprawic, to wywalił i teraz chce coś markowego Wiadomo w kombi trochę trzęsie ale żeby od razu radio du** dawało?
  
 
Witam chciałem kupić radio firmy dalco model BC4001DVD 3,6'' a chciałem bo troche poczytałem że jesteście nie zadowoleni heh jak mozecie to napiszcie coś o tym modelu bo niechce w błoto wywalić ponad 8stówek ogólnie radyjko fajnie wygląda ale czy sie opłaca dzieki za pomoc pozdro
  
 
zdecydowanie sie nie opłaca... i 8 stówek Dzizas za to to eleganckie Alpine mozna miec
  
 
popieram zdanie większości !!! to radio jest kompletnie nic nie warte !!!!!!!! zrobiłem ponad rok temu ten błąd ze kupiłem dalco ponieważ myślałem ze kupie dobre radio za niewielkie pieniądze. Niestety po tym ponad roku użytkowania stwierdzam ze to radio należało by wsadzić pod gąsienice czołgu i je rozjechać i to tak żeby żadna śrubka nie została cała !!!!!!!!!!!!! jednym słowem kompletne SZAJSTWO