Jak odpalic rozrusznik na krótko...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam ten problem co wszyscy wiec: jak pojezdze essem i sie nagegrzeje to rozrusznik nie kreci... podobny problem ojciec ma w Vectrze A i jemu elektryk zrobil ze jak nie pali mu to odpala auto z kabelka...ma kawalek kabla przymocowanego przy akumulatorze gdzies na jakiejs rurce sobie wisi i jak rozrusznik nie kreci to wlacza zaplon, bierze na bieg jałowy, łapie za ten kabelek dotyka nim PLUSA na aku i auito odpala jak to zrobic u mnie?


[ wiadomość edytowana przez: RysiekLBN dnia 2006-03-26 01:10:01 ]
  
 
W plastikowej koszulce odrozrusznika do aku ida dwa kable. jeden gruby + polaczony z + aku.
Drugie cienki kolory czarnego z czerownym paskiem "skreca" obok aku i idzie do skrzynki bezpiecznikow.
Wystarczy podac na niego + i rozrusznik zakreci.
  
 
czyli tam przy rozruszniku skad idzie ten czarny doczepic kabel do niego i przeciagnac do aku?
  
 
Ale wg mnie to nie rozwiąże twojego problemu, bo jeśli przestaje kręcić jak się rozgrzeje to masz zwalony sam rozrusznik i raczej poprowadzenie sterowania z innego punktu instalacji nie pomoże.

Lepiej wyjąć rozrusznik i go wyczyścić w środku oraz wymienić zużyte elementy
  
 
Twój ojciec może ma problem ze stacyjką i dlatego półśrodek jakim jest podłączanie rozrusznika z akumulatora spełnia rolę, natomiast Ciebie jak napisał mleko ratuje tylko wyczyszczenie rozrusznika i zawsze masz ten komfort że nie musisz wysiadać z samochodu żeby go odpalić.
  
 
u mnie tez jest za słabe napiecie na rozruszniku, gdy przekrece kluczyk to kontrolki przygasają a rozrusznik stoi...
  
 
Cytat:
2006-03-25 23:30:57, RysiekLBN pisze:
mam ten problem co wszyscy wiec: jak pojezdze essem i sie nagegrzeje to rozrusznik nie kreci... podobny problem ojciec ma w Vectrze A i jemu elektryk zrobil ze jak nie pali mu to odpala auto z kabelka...ma kawalek kabla przymocowanego przy akumulatorze gdzies na jakiejs rurce sobie wisi i jak rozrusznik nie kreci to wlacza zaplon, bierze na bieg jałowy, łapie za ten kabelek dotyka nim PLUSA na aku i auito odpala jak to zrobic u mnie? [ wiadomość edytowana przez: RysiekLBN dnia 2006-03-26 01:10:01 ]



Miałem kiedyś taki patent w "polskim krążowniku szos" (czytaj Polonezie). Zrobiłem to sam. Musisz się wpiąć w przewód komutatorowy przy rozruszniku (cienki kabelek), drugą końcówką dotykasz do + w aku i odpalasz.

Tak swoją drogą jakby takie coś mi wymyślił elektrikus samochodowy to bym go wyśmiał. On powinien znaleźć przyczynę i naprawić usterkę, a nie wymyślać patenty z kabelkami.