Jaka szkola spawania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
nabylem miga 150 a
i tu pytanie jak spawac mam do zespawania dwa kawalki blachy jedna ma ok 4 mm to plaska plytka a truga to rurka ze 3 mm dzis probowalem 1 raz ale cos po puknieciu mlotkiem odlepialo sie jedno od drugiego niebylo zadnych sladow przepalenia ani na plytce ani na rurce sam topik sie tylko gotowal
dopiero pod koniec zauwazylem ze do spawania potrzebna jeszcze jest butla z gazem
jeszcze jej niepodlaczlem czy to byl ten problem przez ktory tak to szlo ?
mam butle 1 kg jednorazowego uzytku na ile spawu taka butla moze wystarczyc ?
i jak to wyglada z doborem drutu do metali ? sa jakies tabele gdzie to mozna zobaczyc co do czego i ile mm ?
z gory dzieki za podpowiedzi
pozdrawiam
  
 
Zdecydowanie słaba wytrzymałość spawów była spowodowana brakiem osłony gazowej podczas spawania. Jeśli chodzi o samo spawanie, to do wszystkiego dojdziesz metodą prób i błędów ale na Twoim miejscu zacząłbym od ustawienia prądu na 120 A przy takich materiałach do pospawania i posuw drutu na 1/4. Bez gazu nie pospawasz a butla 1 kg jednorazowego użytku to chyba jakieś nowum bo nie słyszałem o czymś takim. 9 kilową butlą można już wyspawać prawie cały samochód (ale wszystko jak zwykle zalezy od ilości dziur do połatania ).
  
 
ok ale ja na spawarce mam tylko 3 poziomy wszystko pokazuja swiatelka jeden to mally drugi to sredni a ostatni to wysoki i te poziomy to predkosc posuwu drutu niemam ustawiania amperow a jak mam to jeszcze niedoszedlem gdzie i czy ustawia sie jakos bary na cisnieniomiezu jak tak to na ile ?
  
 
do samochodu tylko drut 0,6mm

gaz jest niezbedny do spawania

litrowa butla nie starczy ci na długo.

jak niemasz sterowania mocą to napewno masz poziomy 1 2 3 4 itp..

w instrukcji napisane jest ile to ile..

gaz ok 10litrów na minute (ustawiane na reduktorze na butli..) na ok 50A jak wiekszy prąd i szybszy posów to więcej ale to poczujesz sam przy spawaniu.. jak bryzga strzela itp -> albo za mało gazu, albo za szybko albo za wolno posuwa się..
jak przepala to znaczy ze za mocny prąd itp

nauczysz sie szybko

POWODZENIA


  
 
dzis sie zdziwilem znalazlem w sklepie drut do spawarki ktory niewymaga butli gazowej zaczolem spawac , i na poczatku metoda prob i bledow na kawalkach blachy az cos zaczelo wychodzic podobnego do spawu
pospawalem tak jak umialem najlepiej narazie trzyma zobaczymy na jak dlugo
powiedzcie mi tylko czy spaw ma nadtapiac dwa elementy czy ma tylko zaklejic miejsce pomiedzy dwoma elementami spawanymi .
dzieki pozdr
  
 
zeby był dobry MUSI nadtapiać.

ten drut o ktorym mowisz nie jest za dobry.. ale i tak spawają..

pokaż zdjęcia
  
 
Kupiłeś po prostu tzw. drut samoosłonowy. To też jest jakieś wyjście. Niekoniecznie gorsze. Pytanie tylko ile taki drut kosztuje?
  
 
zaplacilem 10.5 funta za maly zwoj 0.8 mm , 0.4 kg
  
 
Właśnie. Do auta tylko drut 0,6. Niby 0,8 to mała różnica ale jeżeli policzysz powieżchnię do wyjdzie że drut 0,6 ma chyba o 70% mniejsza powierzchnię.

Wtedy ustawisz mniejszy prąd i nie będzie ci przepalało.