Jak pomalować alufelgi??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pytanko jak przygotować felgi do malowania , nie mówie o piaskowaniu, może papierkiem ściernym .A potem? podkładzik i jaka farba? w sprayu biała czy może jakaś inna? Jak ma ktos juz takie doświadczenie w malowaniu alu prosiłbym o pomoc
  
 
ja dzisiaj nabyłem jedno doświadczenie: od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem zrobienia czegoś z moimi alu (12''), myślałem o piaskowaniu, malowaniu itp (jak mcqueen). ale dzisiaj naszła mnie myśl, założyłem szczotkę drucianą na wiertarkę i przejechałem po feldze.... zakochałem się w niej, pięknie się błyszczy i wogóle (a miałem obawy że powstaną rysy). inna sprawa, że one nie są takie gładnie jak "współczesne" alu po malowaniu...
  
 
oczyszczasz dokładnie felge z wszelkiej rdzy to chyba jasne pozniej trzeba odtłuścic felge, podklad i biała farba. Nie polecam hammeraita !!!
był temat mcqueena o malowaniu felg tam sie sporo osób wypowiedziało.
pozdrawiam
  
 
dramat alu nie warto robic samemu robiłe dwa razy i lipa nie ma to jak lakier akrylowy i pistolet wiem red devil tak robił i jest porównanie
  
 
zedrzec tam gdzie felga koroduje (bo alu tez koroduje) puzniej zmatowic cala felge nastepne prysnac ja szpachla natryskowa wyrownac papierkiem puzniej podkaldzik zamatowic i na koniec lakierek najlepiej to wszystko robic pistoletem i kompresorkiem

koszt w firmie robiocej to profesjonalenie okolo 200 zloty


P.S. Jak mam zmienic nick ?? bo ten nick to pomylka
  
 
nick zmienisz w swoim profilu ,
Cichy zmień polda na jakiegoś Fiata I ZAPISZ SIE DO f&f
Mógł byś wrzucić jakieś świerze fotki potwora ? mam nadzieje że się nie zniechęciłeś i że już go kończysz?

Co do felg , to po dokładnym oczyszczeniu polecam szpachle natryskową , i lakier podkładowy albo z pistoletu albo w sprayu - nic nie malować pędzlem bo z pod lakieru wyjdą póżniej mazy po pędzlu , nawet jak ostatnia watrstwa będzie z pistoletu.
  
 
Polecam wypiskowac!
Jak dobrze poszukasz za 100 wypiaskuja komplet!
Pozniej spryskac podkladem natryskowym (ok 45 zlotych)
na koniec polozyc jakis ladny lakier do felg aluminiowych- z pistoletu!
  
 
nick juz zmieniony a co do poloneza no comment poczytaj tu i tam i bedziesz na bierzoco

teoretycznie szpachle natryskow mozesz polozyc pedzlem ale warunkiem jest to ze ona musi byc grubo polozona bo jak bedziesz szlifowal to i tak zejda te bochomazy ze szpachli

puszka szpachli ksoztuje cos kolo 30 zloty Natryskowej oczywiscie
a kpl spokojnie powininees za 100 wypiaskowac

  
 
Najpierw należy felgi wypiaskować,potem należy ewentualne głębokie rysy zaszpachlować,kupić lakier od felg w spray'u(koszt 18zł)a na koniec położyć na ten lakier na felgach tzw.klar,jest to lakier bezbarwny firmy Motip(koszt 18,50 za 500ml.Jeżeli chcesz wypiaskować felgi to wpadnij do mnie do Łodzi,zrobie to za 50zl(samo piaskowanie 4 felg z jednej zewn.strony).Kontakt:501297328