Samodzielny montaż LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Chciałbym sobie założyć lpg samodzielnie. Miała to by być instalacja całkowicie nowa sekwencyjna. Chodzi mi o to, jak ją zalegalizować, czy istnieje jakaś forma homologacji na montaż - jadę i ktoś wystawia papier że jest prawidłowo zamontowana.

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2006-08-20 12:57:46, Bazyliszekk pisze:
czy istnieje jakaś forma homologacji na montaż - jadę i ktoś wystawia papier że jest prawidłowo zamontowana.


Nie ma nic takiego - papiery wystawia tylko zakład montażu. Nie wiem czy znajdziesz taki, który wypisze Ci papiery. Dodatkowo do legalizacji potrzebna będzie faktura wystawiona przez ten zakład.





ps. samochód też sobie sam zbudowałeś?
  
 
Cytat:
2006-08-20 12:57:46, Bazyliszekk pisze:
Witam, Chciałbym sobie założyć lpg samodzielnie. Miała to by być instalacja całkowicie nowa sekwencyjna. Chodzi mi o to, jak ją zalegalizować, czy istnieje jakaś forma homologacji na montaż - jadę i ktoś wystawia papier że jest prawidłowo zamontowana. pozdrawiam


Tak istnieje coś takiego ale to przekręt, jedziesz do gaziarza on wypisuje fakturkę za robociznę 300PLN i na legalu do rejestrujesz. Widziałem na allegro nawet po 150PLN
  
 
Ale czy na pewno się opłaca?

- kręcimy coś na lewo
- gaziarzowi i tak musimy zapłacić na "fatygę" i pokryć koszty podatku, który musi być zapłacony z racji wystawionej faktury
- musimy trochę poszukać odpowiedniego zakładu, bo nie każdy pójdzie na to
- nie mamy gwarancji na montaż, a tylko na części. wszystko fajnie jak będzie działać bez problemu, a jak zacznie się jeb*ć to przeklniesz sam siebie

Wybór należy do Ciebie.
  
 
Na cng to pewnie warto a na zwykły IIgen lpg to na pewno nie ma co sie bawić
  
 
Mam Mondeo i sam założyłem gaz, kosztował mnie ok. 300 zł . Chodzi jak zegarek i zrobiłem już 12 tys. km. Więc jest sens czy nie.?
  
 
Cytat:
2006-08-22 22:43:32, zacny pisze:
Mam Mondeo i sam założyłem gaz, kosztował mnie ok. 300 zł . Chodzi jak zegarek i zrobiłem już 12 tys. km. Więc jest sens czy nie.?


Co kosztowało 300 zł? Tyle może kosztować nowy reduktor.
  
 
Nie pisałem że nowy. Kupiłem na giełdzie samochodowej wszystkie klamoty używane i butlę do połowy pełną gazu.Gazowałem też golfa III , tam koszt był jeszcze mniejszy bo bez emulatora, tylko jeden przekażnik, Butle zamocowałem w bagażniku na desce, tak że przed sprzedażą w 40 minut wymontowałem wszystko.Na stacji przy tankowaniu nikt nie pytał nigdy o papiery tylko o pieniądze.Ew. legalizacja ok. 200 zł na allegro. Proszę nie traktować tego jako instrukcję tylko głos w temacie SAMODZIELNY MONTAŻ LPG Pozdrawiam.
  
 
Przeczytaj jeszcze raz od początku:

Cytat:
Chciałbym sobie założyć lpg samodzielnie. Miała to by być instalacja całkowicie nowa sekwencyjna. Chodzi mi o to, jak ją zalegalizować, czy istnieje jakaś forma homologacji na montaż - jadę i ktoś wystawia papier że jest prawidłowo zamontowana.




Cytat:
2006-08-22 23:08:48, zacny pisze:
Na stacji przy tankowaniu nikt nie pytał nigdy o papiery tylko o pieniądze.


No i słusznie, bo nie o stacje tu chodzi.

Cytat:
2006-08-22 23:08:48, zacny pisze:
Ew. legalizacja ok. 200 zł na allegro.


Czyli co? Kupiłeś za 200 zł wyciąg z homologacji (czy jak to tam się nazywa) i fakturę i poszedłeś z tymi rzeczami do Wydziału Komunikacji i wbili Ci "LPG" w dowód rejestracyjny?

  
 
Sekwencja czy II-generacja to różnica w cenie , popatrz na allegro.A papiery ?, potrzeba ksero homologacji zbiornika i ksero dowodu rejestracyjnego i dwie stówy, za to dostaniesz papier do wydziału komunikacji i masz gaz w dowodzie.Jeśli masz zamiar pisać o tych wszystkich nieprawidłowościach to ja to wszystko wiem. Ale życie swoje.
  
 
Przecież każdy papier można podrobić. Kiedyś chciałem kupić Astrę I. Jej właściciel powiedział, że jeśli się zdecyduję, to on za 500 zł założy "zalegalizowaną" instalację LPG (wyjętą z innego auta sprowadzonego z Holandii).
PS. zastanawialiści się kiedyś, dlaczego z wielu aut z Holandii demontowana jest instalacja? Myślę, że pierwsza część mojej wypowiedzi to wyjaśnia.
  
 
Cytat:
2006-08-22 23:27:46, zacny pisze:
potrzeba ksero homologacji zbiornika i ksero dowodu rejestracyjnego i dwie stówy, za to dostaniesz papier do wydziału komunikacji i masz gaz w dowodzie.


W wydziale komunikacji należy przedstawić wyciąg ze świadectwa homologacji i FAKTURĘ.