Pomyłka!! Benzyna wlana do diesla

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
WItam kolegów!!
Sprawa wygląda tak: moja żonka pojechała na stacje beznynową zatankować omcie 2.5TDS. W baku było ok 20 litrów ropy. Podeszła do dystrybutora i chwyciła zamiast pistoletu z ropą pistolet z benzyną. No i nim sie skumała że leje złe paliwo w baku znalazło sie ok 8 litrów benzyny. Następnie niczego sobie chwyciła pistolet z ropą i zalała do full.
Podsumowując: w baku znalazła się mieszanka: 60 litrów ropy + ok 8 litrów benzyny.
Po odjachaniu ze stacji zrobiła jakieś 300 kilometrów.
Teraz moje pyatnie: jakie mogą być tego konsekwencje??
Jak dotąd wszystko jest OK. Tylko nie wiem jak długo
pzdr
  
 
z tego co wiem, to do diesli dolewa sie benzyne w czasie zimy (np. w ciezarowkach), zeby paliwo nie zamarzalo, wiec chyba nie powinno sie nic stac?
  
 
Cytat:
2006-08-06 15:17:43, psx pisze:
z tego co wiem, to do diesli dolewa sie benzyne w czasie zimy (np. w ciezarowkach), zeby paliwo nie zamarzalo, wiec chyba nie powinno sie nic stac?


No moze masz racje. Tylko pytanie w jakich proporcjach to się robi zeby bylo bezpiecznie??
  
 
Hej

Myślę, że nie masz się czym martwić, co prawda to nie była ta generacja silnika ale w MB 240D przy temp. 0 - -10 proporcje miały się tak: 70% ropa 30% benzyna, a przy temp. -10 - -15 wlewało się 50%/50% więc wydaje misię, że będzie dobrze
  
 
Cytat:
2006-08-06 15:55:04, mayster pisze:
Hej Myślę, że nie masz się czym martwić, co prawda to nie była ta generacja silnika ale w MB 240D przy temp. 0 - -10 proporcje miały się tak: 70% ropa 30% benzyna, a przy temp. -10 - -15 wlewało się 50%/50% więc wydaje misię, że będzie dobrze


Też mam nadzieję że będzie OK. Dzięki za pocieszenie
pzrd
  
 
Nie masz sie czym przejmowac, bo masz tego okolo 11%. Troszke glosniej bedzie chodzil i nie powinno byc nic poza tym... jak by bylo wiecej % to kto wie...? Dobrze ze zalala na fulla ON od razu bo dzieki temu sie nieco rozcienczylo.
  
 
pracuje na stacji benz. i powiem ci że takie pomyłki to norma. Nie miesiąsa, żeby ktoś nie wlał sobie beny do diesla.
Pół biedy jak wlejesz kilka litrów, wtedy zalewasz ON do pełna, i silnik spokojnie to przepali.
Zimą Pb nalewa się do ON w celu rozrzedzenia paliwa. Mniej więcej do 5 litrów na 100l ON,. ale każdy kierowca robi to po swojemu.
Moim zdaniem nic złego nie powinnno sie stać. (jeszcze nie słyszałem, żeby komuś uszkodził się silnik od takiej mieszaniany)
  
 
Dzięki wszystkim!!
A swoją drogą to ciekawe dlaczego nie wymyślili pistoletów do lania wachy takich któreby uniemożliwiałyby takie pomyłki np: pistolet z ropą włożysz tylko do ropniaka a nie inaczej
  
 
witam

powiem co zrobil moj kolega za pomylke. Gdy zorientowł sie ze leje Pb zamiast ON bylo juz tego ponad 20L w zbiorniku hehe , poszedł i kupił 2l miksolu ktore tez wlał do zbiornika i zalal to wszystko do reszty ON.
Odpalił fiacika i jezdzi do dzis.
  
 
A do tego ja bym jeszcze zatankował olej z "BIEDRONKI"
I tak pojedzie bo to jest taki motor że nic go nie rusza !!!!

Nie przejmuj się

  
 
Cytat:
2006-08-06 16:38:00, bartekxxx25 pisze:
Dzięki wszystkim!! A swoją drogą to ciekawe dlaczego nie wymyślili pistoletów do lania wachy takich któreby uniemożliwiałyby takie pomyłki np: pistolet z ropą włożysz tylko do ropniaka a nie inaczej



jest coś takiego. Pistolet PB włożysz do auta z Dieslem, ale pistoletu z ON nie włożysz do auta z Pb ( pistolet ON ma większą średnicę otworu niż Pb)
Niestety wiele aut ma wloty paliwa o dużej średnicy nawet jak jest to benzyniak.
Opel ogólnie wloty ma ładnie oznaczone i podzielone na ON i Pb

ps. motyw z Mixolem też jest sprawdzony, możesz też nalać nieco
  
 
Witam!
W moim przypadku za starych czasow jak jeszcze bujalem sie skoda 120, kolega ktory pozyczyl autko na 2 dni wlal przez przypadek (bo myslal ze w kanistrze to tylko beznyne sie trzyma) 5 litrow wody bez sprawdzania co jest w srodku.Pozniej jeszcze probowal palic na zaciag bo "cos" slabo pali, heh efekt taki ze cala instalacja lacznie z bakiem do plukania. Skoda przezyla szok. Oj jak dobrze ze to nie omci sie stalo. A co do tematu to nie problem,gorzej by bylo na odwrot.pozdrawiam
  
 
Kiedyś zdarzyło mi sie w wypożyczalni ze klient zalał do pełna benzyny. ON było jakies 10 litrów efekt taki ze odjechał ok 2 km od stacji i stanął.
jakże był zdziwiony ze dieslem jechał.
dodam ze bus to T4 2.5 tdi 150km.
koszta wymiana 2 wtryskiwaczy (zatarły sie) zlanie benzyny (nie nadawała sie do jazdy benzyna (strasznie kopciło). czyszczenie układu paliwowego.