Jaki preparat do czyszczenia stykow?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
THX Z GORY
  
 
papierek scierny 240
  
 
a w sprayu? leniwy jestem...
  
 
najpierw papierkiem ladnie wyczyscic a pozniej siknac elektrosolem i bedzie ladnie przewodzilo i nie beda juz sniedziec
  
 
Jest kilka rodzajow preparatow. Wiekszosc to dwa w jednym, czyli czyszczaco-smarujacy. Mnie udalo sie kupic komplet. Kontakt spray S - do czyszczenia. Usuwa produkty korozji - tlenki siarki, tlenki zelaza, tlenki miedzi. Czyli to wszystko co powstaje na metalach.
Drugi spray z kompletu to Kontakt Spray U - do usuwania rozpuszczonego syfu. Preparaty w malych butleczkach cisnieniowych. Chyba cos okolo 120ml, cena za puszke 7,50 oraz 8zl. Dostepne w sklepach z czesciami elektronicznymi.

Goraco polecam oba preparaty. Warto potraktowac nimi wszystkie wtyczki elektryczne w komorze silnika oraz pod fotelami

Tam gdzie jest dostep mechaniczny warto zastosowac drobnoziarnisty papier scierny 180-240 (jak wspominali koledzy).

[ wiadomość edytowana przez: darmcdoman dnia 2006-08-16 02:28:39 ]
  
 
Polecam Spraje Kontakt-Chemie lub AG Chemia. Cena 7,5 to za preparat 60ml. Za 200ml 20-30pln.
AG Chemia
Kontakt-chemie
ja bym stosował papier nie grubszy niż 320...
  
 
w lotnictwie uzxywa sie spirytusu etylowego - takiego do picia
  
 
O tak! Wlasnie o spraye tej firmy chodzi. Dzialaja bardzo dobrze. Znacznie lepiej niz pojedynczy preparat! Wiec najpierw S, rozpuszczajacy (stopniowo puszcza po nim nawet rdza ze srub). A potem preparat U do splukania syfu i do zakonserwowania styku.

Co do grubosci papieru, to oczywiscie, ze nie ma co przesadzac z ziarnem. Mozna i drobniejszy, tylko, ze przy duzej korozji 400 mozna sobie szlifowac i szlifowac.
  
 
Witam,czy WD-40 nadaje się do czyszczenia styków,kostek
  
 
na moje nie, jest to srodek smarujacy, a kostki sa plastikowe
sam ostatnio kostki od elektrycznych szyb czyscilem papierem i nozem
  
 
To jaki polecacie środek,chodzi o styki el. w kostkach
  
 
Cytat:
2009-07-05 17:02:36, kris2629 pisze:
Witam,czy WD-40 nadaje się do czyszczenia styków,kostek



Nie.
To jest srodek do D.
Tylko jakom odrdzewiacz.
  
 
Cytat:
2009-07-05 20:11:19, kris2629 pisze:
To jaki polecacie środek,chodzi o styki el. w kostkach



nafta ? ;P
  
 
Ja uzywam papieru, jesli nie ma dojscia to tak jak koledzy Kontakt S na puszczenie, potem ekstrakcyjna na przemycie (nie mieli tego U) i na koniec psikam kontakt 61 (zabezpieczajacy). Koszta nie sa duze a mozna sie cieszyc ladnymi stykami