Czym się kierować przy wyborze samochodu?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Właśnie planuje kupno samochodu, ale nie wiem czym się kierować przy jego wyborze. Co jest tak naprawdę najistotniejsze? Proszę o radę, bo w ogóle się na tym nie znam.
  
 
nie sugerować sie rocznikiem tylko stanem auta
  
 
Cytat:
2011-04-26 22:37:33, hatsan pisze:
nie sugerować sie rocznikiem tylko stanem auta



Dokładnie. Może być tak, że licznik pokazuje 80 tys. kilometrów, a wnętrze wygląda jakby pół wieku ktoś tam siedział.
Nie kieruj się też ładnym lakierem tylko tym jak to wszystko wygląda pod spodem. A tam mogą być niespodzianki i to takie, których nikt by nie chciał mieć.
  
 
A ja dodam, nie napalaj się na konkretne auto przy wybieraniu się na oględziny.

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu auta, wsiądź do niego, przejedź się, zobacz czy dobrze się w nim czujesz. Czasem jest tak że ogląda się auto na allegro i niejako na allegro typuje że to auto ci się podoba. Kupujesz, a później okazuje się że ten model samochodu jest niewygodny w prowadzeniu i ma x wad których starałeś się nie dostrzec.

Poza tym jest sporo poradników - google się kłania
  
 
Ja bym się zastanowił, czy więcej będę jeździć po mieście czy po trasach? Bo w mieście (np. w dużym i zakorkowanym), lepiej się sprawdzają auta mniejsze. Dużym miejsca parkingowego nie znajdziesz.
  
 
musisz go dokładnie oglądnąć, zwróć uwagę na stan lakieru, zajrzyj pod maskę i zobacz czy nie ma wycieków oleju z silnika, ale jeśli to auto jest leciwe i będziesz miała czyściutki silnik to wiedz, że to jest trochę podejrzane...na 99% właściciel wyczyścił je przed Twoim przyjściem! Zajrzyj też do bagażnika, jeśli wozi olej, to znaczy, że silnik bierze sobie, więc z takim autem daj sobie spokój...
  
 
Kupując auto warto kierować się opiniami znajomych, popytać o ich ulubione pojazdy, a także czy są zadowoleni ze swoich obecnych wozów. Warto także czytać artykuły motoryzacyjne w sieci, ale brać poprawkę na to, że artykuł może być sponsorowany.
  
 
heh ja bym nie radził słuchac opini znajomych,sa tacy co chwala swoje lub kazdemu co innego sie podoba i znam wielu co wkladaja w zloma ciagle kase a chwala ze juz przejechali juztyle kilometrow i nic sie nie psuje Po pierwsze liczy sie jakas wiedza przy kupnie samochodu ,po drugie fart i przypadek ze akurat to nie jest jakis konkretny wał.
Ile razy jechalo sie po samochod na koniec polski otwieram korek wlewu oleju a tu ciągnie sie glut po motodoktorze...
A szczescie moze sie przydac np.kiedy komus turbina padla olej caly poszedl do wydechu i przejechal kawalek bez oleju ruszylo panewki ,zalal nowym olejem i jest przez kilka tkm ok wiec sprzedaje...
  
 
Cytat:
2011-04-23 02:07:14, autousluga pisze:
Właśnie planuje kupno samochodu, ale nie wiem czym się kierować przy jego wyborze. Co jest tak naprawdę najistotniejsze? Proszę o radę, bo w ogóle się na tym nie znam.


Musimy ustalić pewne rzeczy: czy to ma być nowe auto czy używane, wtedy można zastanawiać się czym się kierować.
Jeżeli chodzi o auto używane to uważam, że warto je najpierw sprawdzić w ASO - i to dotyczy w takiej sytuacji każdej marki i modelu. Tak może z innej strony to wiem napewno, czym się nie kierować: wyglądem i stanem licznika bo z reguły i jedno i drugie nie ma się nijak do stanu faktycznego(oczywiście są wyjątki). Natomiast czym się kierować, to trochę za ogólne pytanie. Można się kierować wielkością auta, wyposażeniem, ekonomicznością, dostępnością i cenami częci zamiennych i jeszcze wiele innych rzeczy.
  
 
Warto zwrócić uwagę na cenę, nie każdy wie, że u dealera można wynegocjować niższą cenę, a jeśli to zrobi osoba kompetentna na przykład negocjator zajmujący się takimi sprawami jak rozmowy z dealerami to można zaoszczędzić całkiem pokaźną sumę.
  
 
przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na klika prostych pytań.

Ile osób będzie jeździło zazwyczaj samochodem a ile max np. na wakacje?
Jak najczęściej będzie użytkowany samochód w mieście czy na trasie?
Ile km rocznie planujesz przejeżdżać?
Czy istnieją przedmioty (np. wózek, sprzęt sportowy) które będziesz chciał przewozić samochodem w bezpieczny sposób?
Jaką kwotę planujesz przeznaczyć na samochód (pamiętaj, że prócz samochodu mamy koszta akcesoriów, rejestracji, ubezpieczenia - nie ustalaj sobie budżetu na sam samochód na poziome max tego co możesz wydać)

Fajnie byłoby gdybyś tu odpowiedział na te pytania, wtedy mógłbym coś doradzić
  
 
Przede wszystkim opanuj emocje. Skorzystaj z jak największej liczby ofert.W internecie poszukaj oferty jak najbliżej twojej miejscowości. Przejrzyj oferty lokalne, również w sieci nie tylko największe fora ale również mniejsze tego typu ogłoszenia motoryzacyjne. Omijaj handlarzy, szukaj pierwszego właściciela, skorzystaj z przeglądu na stacji serwisowej.
  
 
Kolejne kroki:
1. Określ budżet
2. Wyszukaj samochody spełniające Twoje kryteria (gabaryty, spalanie, niezawodność, przyspieszenie)
3. Wytypuj kilka samochodów o najlepszych parametrach mieszczących się w Twoim budżecie i umów się na jazdę próbną!
4. Decyzja po jazdach próbnych będzie już czystą przyjemnością



powód edycji: odnośniki reklamowe



[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2012-12-23 08:38:12 ]
  
 
Sam sobie musisz odpowiedzieć po co Ci jest samochód. Nie ma co kupować auta dla czegoś z czego nie będziemy korzystać. Warto się zastanowić dobrze żeby nie wpaść na minę. Ja potrzebuję auto w teren i do przewiezienia czegoś i dlatego kupiłem sobie jeepa w www.ganinex.com.pl i uważam to za doskonały wybór dla mnie. Tym bardziej że cena była dobra
  
 
Bez wątpienia najlepiej wybrać się do salonu np.Honda Plaza, albo Salonu Renault i kupić nowe autko na gwarancji . Niestety nie zawsze można sobie pozwolić na taki luksus, więc najlepiej sprawdzic dokładnie co auto ma pod maską, i wewnątrz, oczywiście karoseria też powinna wyglądać jak najlepiej.
A rocznik - mam golfa 30-letniego i jeździ jak złoto
  
 
Cytat:
2012-12-22 15:01:50, szukajauto pisze:
Kolejne kroki: 1. Określ budżet 2. Wyszukaj samochody spełniające Twoje kryteria (gabaryty, spalanie, niezawodność, przyspieszenie) 3. Wytypuj kilka samochodów o najlepszych parametrach mieszczących się w Twoim budżecie i umów się na jazdę próbną! 4. Decyzja po jazdach próbnych będzie już czystą przyjemnością powód edycji: odnośniki reklamowe [ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2012-12-23 08:38:12 ]



popieram, wydaje mi się, że kasa jest tutaj kluczowa
  
 
Nie każdego stać na zakup samochodu z salonu,to też należy wziąć pod uwagę. Zdecydowanie lepiej jest kupić 2-3 letni,który będzie na gwarancji oraz stosunkowo nowy i tańszy. Określ poniższe kryteria i postaramy się pomóc podczas wyboru.
  
 
Najważniejsze jeśli kupuje się używane auto przed zakupem jednak sprawdzić w jakimś warsztacie jego stan czy jest zgodny z opisem.
  
 
Mam prośbę o opinię. Moja siostra przeniosła się do Krakowa i zamierza kupić samochód w komisie. Ja niestety mam trochę rozeznania w komisach, ale w okolicach Warszawy. Ona upatrzyła sobie furkę w komisie www.autohit24.com. Czy ktoś miał do czynienia z tym komisem ? Można w nim kupić czy lepiej poszukać innego ?
  
 
Ja zauważyłem (po sobie też), że ludzie najbardziej zwracają uwagę na wygląd, a nie na to jak się czują w samochodzie, czy jest dla nich wygodne i ekonomiczne...