Kabel antenowy OMEGA B

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Wszystkich!
Mam pytanie dotyczące anteny w OMEDZE B kombi. Sprawa jest taka że mam antenę na dachu ale jest ona nie oryginalna i radio gubi fale. Okazało się jednak iż jest jeszcze na tylnej szybie antena fabryczna.
I teraz moje pytanie jak się podłączyć do tej fabrycznej i czy jak kabel jest obcięty tam przy gumie od klapy to czy jest jakieś dojście do wzmacniacza i samego mocowania kabla tak abym mógł poprowadzić nowy?
Proszę o jakieś wskazówki.
 
 
nawet nie myśl o podłączeniu radia pod antenę w szybie.
Opel szybko zrezygnował z tego wynalazku, jak widzisz, nawet ty masz założoną nową antenę na dachu.
Problem jest z pękającym kablem na przejściu między klapą a nadwoziem.
ps. sprawdź kabel przy radiu oraz przy antenie, to, że gra słabo, wynika pewnie ze złego połaczenia gdzieś na w tych okolicach.
U mnie ściąga ok, zero szumów (mam tzw. bacik na dachu)
  
 
He he dzięki.
Sprawa jasna, antena co prawda jest nie oryginalna ale kabel przy antenie jest łączony na takie złączki jak się używa do łączenia kabli w instalacji np: światła. Wygląda to dość prowizorycznie a w dodatku te złączki są zaśniedziałe. Tak więc po weekendzie wymiana kabla od anteny do radia

Serdeczne dzięki za podpowiedź. Dam znać jak po wymianie ale myślę iż będzie O.K
 
 
zainteresował mnie Wasz temat i sam zastanowiłem się nad swoją anteną .... a jeszcze nie sprawdzałem bo miałem pilniejsze "usterki" , a jeżdzic trzeba - więc jeszcze nic w mojej omesi nie gra bo oczywiście sprzedający wydłubał radio (sprowadził z Holandii) - ale wracając do anteny to przy złączkach w otworze na radio jest czarny kabel z wtyczką (choć trochę inna niż typowa - może zależy od rodzaju - firmy - radia) , a inny szary kabel wyprowadzony jest na lewą tylną boczną szybę (kombi) i zakończony małą puszką przyklejoną do tej szyby - i nie wiem czy to jest przedłużenie tego czarnego kabla czy jest to zupełnie coś innego np. do może wymontowanego GPS czy czegoś podobnego ?????????pozdrawiam Jerzy
  
 
to na bocznej szybie to pewnie coś od telefonu, tj. zestawu głośnomówiącego
  
 
To ja zapytam inaczej. Otóż mój kabel antenowy uległ przetarciu na zgięciu przy klapie. Radio gra słabiej i czasem skrzeczy jak spod krypty. Gdzie i na jakim odcinku dopaść ów kabel by zrobić przedłużkę do normalnego, dachowego bata?
  
 
A u mnie do anteny na dachu podłaczony jest zestaw słuchawkowy. Do czego mam w takim razie podłączyć radio? Może jednak do tylnej szyby?
  
 
Cytat:
2006-09-12 16:02:40, Antracyt pisze:
A u mnie do anteny na dachu podłaczony jest zestaw słuchawkowy. Do czego mam w takim razie podłączyć radio? Może jednak do tylnej szyby?


Piszesz o zestawie głośnomówiącym GSM?
Fabryczna antena bywa dual - radio i GSM. Bacik takiej anteny ma tak jakby "węża" oplecionego wokół głównego pręta. A stopka jest dość spora. Wtedy po drodze na kablu przy nogach pasażera jest złączka koncentryk dla GSM, a kabel dalej idzie do radia.

pozdr, Robert
  
 
to ja sie podłączę do tematu:
dowiedziałem sie że montowane były wzmacniacze antenowe i w zwiazku z tym gdzie go szukać w kombiaku bo chciałbym sie przekonać o jego istnieniu a jak nie mam to chciałbym sie w to uzbroić
  
 
Kolego nie zabardzo wiem jak u Ciebie ale w moim autku do wzmacniacza prowadził " czerwono biały kabelek" Tak więc jak mi montowali antenę na dachu to zamonowali mi podobno oryginalną z nowszego rocznika Omegi i w mocowaniu był tam zasilacz do którego poprostu podłączyli ten kabelek.




A tak na marginesie to mówiłes ostatnio iż wybierasz się do LUBINA
Tak więc daj znać kiedy
 
 
Cytat:
2006-09-14 15:27:13, danp pisze:
to ja sie podłączę do tematu: dowiedziałem sie że montowane były wzmacniacze antenowe i w zwiazku z tym gdzie go szukać w kombiaku bo


witaj danp - sam mam dopiero zamiar to sprawdzić - ale co ustaliłem to w kombi prawdopodobnie po tapicerką drzwi bagażnika a co do tego czerwonobiałego kabelka do wzmacniacza antenowego to wychodzi z kostki instalacji pojazdu i powinien być zasilany kostki radiowej po jego włączeniu z niebieskiego kabla pt.sterowanie anteny automatycznej lub drugiego do sterowania właśnie wzmacniaczem anteny też niebieski (zależnie od radia ja mam oba w sony)- przynajmniej ja tak to rozumię - pozdrawiam jerzy1961 fajna strona w temacie www.sudio24.prv.pl w dziale kablomania ..no i inne............

[ wiadomość edytowana przez: jerzy1961 dnia 2006-09-15 23:10:08 ]
  
 
w każdym bąć razie musi być tak bo jest na wyposażeniu seryjnym?
pytam bo czasami kiepsko mi radio odbiera i nie wiem czy nie padł właśnie ten wzmacniacz

ps. sorki mpieniacki już byłem u tego JACHA ale to było rano i szybko także nie zawracałem Ci gitarry ale jestem chetny na spotkania jak tylko bedę miał chwilkę
A TAK NA MARGINESIE ODRADZAM WSZELAKIE NAPRAWY U "JACHA" W LUBINIE
  
 
SMUTNE ale prawdziwe i tu pozostaje pytanie A NIE MÓWIŁEM??? Tak więc kolega następnym razem na pewno pojedzie do AUTO KRZYCH w Głogowie hehehe bo tam na pewno nie nabijają w butelkę



p.s "danp" nie ma problemu jak by co to pisz lub dzwoń a się jakoś zgadamy

[ wiadomość edytowana przez: mpieniacki dnia 2006-09-16 19:54:19 ]
 
 
Cytat:
2006-09-16 19:53:37, mpieniacki pisze:
SMUTNE ale prawdziwe i tu pozostaje pytanie A NIE MÓWIŁEM??? Tak więc kolega następnym razem na pewno pojedzie do AUTO KRZYCH w Głogowie hehehe bo tam na pewno nie nabijają w butelkę p.s "danp" nie ma problemu jak by co to pisz lub dzwoń a się jakoś zgadamy [ wiadomość edytowana przez: mpieniacki dnia 2006-09-16 19:54:19 ]



napewno będzie to AUTO KRZYCH
  
 
Odświeżam kotleta...
Czy ktoś wie, którędy poprowadzony jest kabel antenowy w kombi od 2000 roku? Chodzi mi o drogę od radia do anteny.