Cinquecento 700

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam pytanie odnośnie Fiata Cinquecento 700, mianowicie problem tkwi w silniku tzn gdy wkręca sie na obroty do połowy obrotów wszystko jest dobrze i samochód zachowuje sie normalnie natomiast powyżej zaczyna trochę przerywać i traci na mocy, co może być przyczyną, wymieniony jest rozrząd, przewody wysokiego napięcia, pompka paliwa i bez poprawy. Proszę o jakąś podpowiedz. Pozdrawiam.

[ wiadomość edytowana przez: haos dnia 2007-03-10 16:59:36 ]
  
 
Nie znam tych aut, ale to gaźnik i być może niski poziom paliwa w komorze pływaka
  
 
Witaj!
Jaki jest model twojego CC ( 170AD 30KM z kat.; 170AA 31KM bez kat.)
Wydaje mi sie ze masz problemy z wieksza dawka paliwa, sprawdz sobie: filtr paliwa na przewodzie doprowadzajacym (wymien), filtr paliwa w gazniku (jest on miedzy komora plywakawa a koncem przewodu paliwowego doprowadzajacego) dokladnie go wyczysc badz wymien, sprawdz i w razie potrzeby oczysc zanieczyszczenia z komory plywakowej, przeczysc "dyszki" w gazniku.
Jesli uklad zaplonowy jest w porzadku to mysle ze to powinno pomoc niezaleznie od modelu.
CC 170AD z kat jest przez mechanikow/uzytkownikow nielubiany z uwagi na "naszpikowanie" tego prostego ukladu elektronika (w celu spelnienia norm spalania), jest on dosc czesto awaryjny.
Powodzenia
  
 
Akurat to jest wersja bez katalizatora z gaźnikiem Weber, i sprawdzę to co mi napisałeś i sie odezwę, pozdrawiam.
  
 
Jednak jest to gaźnik Fos, ale sprawdziłem wszystko co polecił kolga i niestety nie dało to żadnego rezultatu. Mam też pytanie, czy w takim razie może to być zużyty wałek rozrządu, przebieg samochodu 170 tyś km. Proszę o rade. Pozdrawiam