MotoNews.plWitaj w MotoNews.pl | zaloguj się  
Motoryzacja bliżej Ciebie 
Samochody, motoryzacja, opinie

Abarth  Alfa Romeo  Aston Martin  Audi  Bentley  BMW  Bugatti  Cadillac  Chevrolet  Chrysler  Citroen  Dacia  Dodge  Ferrari  Fiat  Ford
Honda  Hyundai  Infiniti  Jaguar  Jeep  Kia  Lamborghini  Lancia  Land Rover  Lexus  Lotus  Maserati  Mazda  McLaren  Mercedes-Benz  Mini
Mitsubishi  Nissan  Opel  Pagani  Peugeot  Porsche  Renault  Seat  Skoda  Smart  SsangYong  Subaru  Suzuki  Toyota  Volkswagen  Volvo
forum klubowedołącz do klubulista klubowiczównasze samochodyclub assistance

Zacznij nowy temat  Dodaj odpowiedź w tym wątku

Wymiana olei i płynów

Moderowane przez: FilipTeodorek
 Forum » Corsa Klub Polska » Wymiana olei i płynów
 « Starszy wątek | Nowszy wątek »
Szukaj na forum: 

Sortuj posty wg daty: 
rosnąco malejąco
 >> wyświetlony od najstarszych postów <<
 Autor
 Wymiana olei i płynów 
zico1ksz

opel corsa
Bielsko

2006-09-07 15:07:41^

sprowadzilem corse 1.2 16v 1999 rok- i zamierzam wymienic olej oraz pasek i pozostałe płyny. Prosze o porade jakie oleje beda dobre do tego autka/silnik,skrzynia/. Pasek rozrzadu orginal czy zamiennik?
A wogóle prosze o radę co trzeba wymienić w takim autku sprowadzonym? Zapewnienia sprzedawcy nie wchodza w grę- wymienic trzeba .!

2006-10-12 09:28

linki sponsorowane
 2014-07-23 08:07:59^

2014-07-23 08:07 
FilipTeodorek (M)
Administrator

Opel Astra H / Opel ...
GrodziskMazowiecki

2006-09-07 18:57:31^

musisz wymienic podstawowe plyny:
olej
plyn hamulcowy
do chlodnicy
jesli masz to do wspomagania
olej w skrzyni
jesli chodzi o pasek to lepiej wymien na oryginal!
jaki stan tej corsy bo z zew to pewnie igla znajac niemcow (oile to z niemiec auto). ile masz przejechane km? masz ks. serwisowa?

2011-10-12 22:34

damocorsa
Klubowicz

Astra II
zawiercie

2006-09-08 09:18:46^

Witam.
Oleju w skrzyni się niewymienia, olej silnikowy powienien być takiej samej klasy lepkości jak do tej pory, ponieważ w tych silnikach po zamianie oleju na inny lubią stukać popychacze (trzy takie przypadki sam na oczy widziałem), płyn do chłodnicy ale to przed zimą, co do paska rozrządu to już w zależności od zasobności portfela. A pozatym to brusić corską i być z tego dumny. Wszystkie (usterki) życzę jak najmniej wyjdą podczas użytkowania.
Pozdrawiam wszystkich corsiarzy!!!!

2008-01-03 15:55

nominalmaniak

ozorków

2006-09-13 22:38:09^

witam, olej wymienia się na taki jaki był, poprzednio, poszukaj naklejki lub jakiś wpisów i notatek, jak nie ma to mobil 1 koniecznie półsyntetyk, płynu chamólcowego się nie rusza bo zaczną się koszty i problemy, za miedzą wymieniają płyn co dwa lata i wszystkie przewody co pięć, zwruć uwagę że to napewno jest wszystko w super stanie, zkontroluj poziom płynu w zbiorniczku, oleju w skrzyni się nie wymienia tylko się dolewa a tak wogule to nie jest olej tylko coś podobnego do płynu od wspomagania, kupuj tylko w salonie opla 27 zł za litr wyjdzie nie więcej niż 025 L płyn chłodniczy wymień jak najszybciej przed zimą będziesz miał z głowy wlej uniwersalny całoroczny teraz wszystkie płyny się mieszają ze sobą bez problemów, KUP 4 LITRY W UKłAD WCHODZI 6 ALE W OPLU NIE ZLECI WSZYSTKO NAWET JAK GO ROZGRZEJESZ I OTWOżY SIę TERMOSTAT, pojeżdzisz troszkę a on znowu się lekko zmętni, nic z tym nie rób, nie zapomnij o filtrze oleju i powietrza, PASEK ROZRZąDU TYLKO GATEZ I NIE SłUCHAJ BAJEK W STYLU ,,NAPINACZ NIE TRZEBA BO JEST DOBRY" WYMIEń NAPIBACZ A NIC CIę NIE ZASKOCZY NIE STOSUJ CZęśCI RZEMIOSłA A ZAMIENNIKI TYLKO ZNANYCH FIRM jak masz pytanie to dzwoń całą dobę 24h podzielę się wiedzą i doświatczeniem, wspieram fotkami, pozdrawiam 696-445-294 lub nominalny@wp.pl POZDRAWIAM WSZYSTKICH MOTO MANIAKóW NIECH MOC BęDZIE Z WAMI !!!

2007-01-15 10:32

zico1ksz

opel corsa
Bielsko

2006-10-05 12:32:57^

olej i filtry wymienione, problem z glowy.

2006-10-12 09:28

Orpheo

Pacanów

2006-10-25 15:19:32^

Zacznę od tego, że jestem kompletnie ciemny w kwestii mechaniki - jestem jednak posiadaczem corsy 1.0 '99 i przy ostatniej wizycie mechanik wymienił mi:

- olej na Mobil 5W50 (39-45 zł.) prawie 3 litry,
- olej w skrzyni na całkiem nowy (2 litry - policzył litr po 90 zł - nie wiem co to za badziewie, ale polski półsyntetyk kosztuje około 22 zł./litr),
- wszystkie możliwe filtry,
- jakieś "gałki" przy kołach,

Samochód ma przejechane 140 tys. i poczułem się jak w nowym po tych wymianach, jest (jeszcze) cichszy, fantastycznie się prowadzi, wzorowo trzyma temperaturę. Nie wiem czy wymiana tego oleju w skrzyni jest istotna - robił wymianę sprzęgła (na sachs'a), ale zwrócił uwagę, że trochę oleju ubyło i zapytał czy wymienić...
Przepraszam za niefachowe słownictwo. Ten mechanik naprawdę zna się na rzeczy, jest człowiekiem szanowanym za to co i jak robi więc chyba nie zrobił tego tylko po to, żeby naciągnąć mnie na koszty. Zresztą rzeczowo tłumaczy co i dlaczego wymienia.

Pozdrawiam

2006-10-25 15:19

KaHa
Klubowicz

Opel Corsa B
Sopot

2006-10-25 15:46:25^

Panowie, mam Corsę dopiero od roku. Co ile trzeba wymieniać olej i filtry?

2006-10-25 15:28

nominalmaniak

ozorków

2006-10-27 21:14:37^

CZEść , OLEJ I FILTR OLEJU WYMIENIA SIę CO 8-10 TYś km JEżELI JEżDZISZ MAłO TO PRZYNAJNIEJ RAZ W ROKU NIE ZALEżNIE OD ORZEBIEGU, FILTR POWIETRZA WYMIENIA SIE TEż W TYM CZASIE ALE JA WYMIENIAM CZęśCIEJ CO 7 TYś km, CZYSTY FILTR POWIETRZA TO żWAWE AUTKO I GWARANCJA MNIEJSZEGO I O STAłEJ WARTOśCI SPALANIA, POZDRAWIAM

2007-01-15 10:32

nemeteh

Ozorkow

2008-02-12 10:53:29^

Ja nie wiem jaki byl poprzednio olej silnikowy.Poprzedni wlasciciel nie byl w stanie mi powiedziec.Wiec kopilem Castrol magnatec polsyntetyk bo tak mi zaufany mechanik poradzil

2008-02-12 10:46

Dre89

CORSA C SPORT
Zabrze

2009-05-21 18:36:09^

Jakie oleje maja byc co CORSY C 1.2 16V Z 2002r???

2009-05-24 09:10

Forum » Corsa Klub Polska » Wymiana olei i płynów
 « Starszy wątek | Nowszy wątek »

strona głównaredakcjaforum samochodowekontakt z namireklama

wiadomości motoryzacyjne - cennik nowych samochodów - autogaleria - opinie o samochodach
Copyright © 1999-2014 MotoNews.pl
Warunki korzystania z serwisu