Wymiana olei i płynów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
sprowadzilem corse 1.2 16v 1999 rok- i zamierzam wymienic olej oraz pasek i pozostałe płyny. Prosze o porade jakie oleje beda dobre do tego autka/silnik,skrzynia/. Pasek rozrzadu orginal czy zamiennik?
A wogóle prosze o radę co trzeba wymienić w takim autku sprowadzonym? Zapewnienia sprzedawcy nie wchodza w grę- wymienic trzeba .!
  
 
musisz wymienic podstawowe plyny:
olej
plyn hamulcowy
do chlodnicy
jesli masz to do wspomagania
olej w skrzyni
jesli chodzi o pasek to lepiej wymien na oryginal!
jaki stan tej corsy bo z zew to pewnie igla znajac niemcow (oile to z niemiec auto). ile masz przejechane km? masz ks. serwisowa?
  
 
Witam.
Oleju w skrzyni się niewymienia, olej silnikowy powienien być takiej samej klasy lepkości jak do tej pory, ponieważ w tych silnikach po zamianie oleju na inny lubią stukać popychacze (trzy takie przypadki sam na oczy widziałem), płyn do chłodnicy ale to przed zimą, co do paska rozrządu to już w zależności od zasobności portfela. A pozatym to brusić corską i być z tego dumny. Wszystkie (usterki) życzę jak najmniej wyjdą podczas użytkowania.
Pozdrawiam wszystkich corsiarzy!!!!
  
 
witam, olej wymienia się na taki jaki był, poprzednio, poszukaj naklejki lub jakiś wpisów i notatek, jak nie ma to mobil 1 koniecznie półsyntetyk, płynu chamólcowego się nie rusza bo zaczną się koszty i problemy, za miedzą wymieniają płyn co dwa lata i wszystkie przewody co pięć, zwruć uwagę że to napewno jest wszystko w super stanie, zkontroluj poziom płynu w zbiorniczku, oleju w skrzyni się nie wymienia tylko się dolewa a tak wogule to nie jest olej tylko coś podobnego do płynu od wspomagania, kupuj tylko w salonie opla 27 zł za litr wyjdzie nie więcej niż 025 L płyn chłodniczy wymień jak najszybciej przed zimą będziesz miał z głowy wlej uniwersalny całoroczny teraz wszystkie płyny się mieszają ze sobą bez problemów, KUP 4 LITRY W UKłAD WCHODZI 6 ALE W OPLU NIE ZLECI WSZYSTKO NAWET JAK GO ROZGRZEJESZ I OTWOżY SIę TERMOSTAT, pojeżdzisz troszkę a on znowu się lekko zmętni, nic z tym nie rób, nie zapomnij o filtrze oleju i powietrza, PASEK ROZRZąDU TYLKO GATEZ I NIE SłUCHAJ BAJEK W STYLU ,,NAPINACZ NIE TRZEBA BO JEST DOBRY" WYMIEń NAPIBACZ A NIC CIę NIE ZASKOCZY NIE STOSUJ CZęśCI RZEMIOSłA A ZAMIENNIKI TYLKO ZNANYCH FIRM jak masz pytanie to dzwoń całą dobę 24h podzielę się wiedzą i doświatczeniem, wspieram fotkami, pozdrawiam 696-445-294 lub nominalny@wp.pl POZDRAWIAM WSZYSTKICH MOTO MANIAKóW NIECH MOC BęDZIE Z WAMI !!!
  
 
olej i filtry wymienione, problem z glowy.
  
 
Zacznę od tego, że jestem kompletnie ciemny w kwestii mechaniki - jestem jednak posiadaczem corsy 1.0 '99 i przy ostatniej wizycie mechanik wymienił mi:

- olej na Mobil 5W50 (39-45 zł.) prawie 3 litry,
- olej w skrzyni na całkiem nowy (2 litry - policzył litr po 90 zł - nie wiem co to za badziewie, ale polski półsyntetyk kosztuje około 22 zł./litr),
- wszystkie możliwe filtry,
- jakieś "gałki" przy kołach,

Samochód ma przejechane 140 tys. i poczułem się jak w nowym po tych wymianach, jest (jeszcze) cichszy, fantastycznie się prowadzi, wzorowo trzyma temperaturę. Nie wiem czy wymiana tego oleju w skrzyni jest istotna - robił wymianę sprzęgła (na sachs'a), ale zwrócił uwagę, że trochę oleju ubyło i zapytał czy wymienić...
Przepraszam za niefachowe słownictwo. Ten mechanik naprawdę zna się na rzeczy, jest człowiekiem szanowanym za to co i jak robi więc chyba nie zrobił tego tylko po to, żeby naciągnąć mnie na koszty. Zresztą rzeczowo tłumaczy co i dlaczego wymienia.

Pozdrawiam
  
 
Panowie, mam Corsę dopiero od roku. Co ile trzeba wymieniać olej i filtry?
  
 
CZEść , OLEJ I FILTR OLEJU WYMIENIA SIę CO 8-10 TYś km JEżELI JEżDZISZ MAłO TO PRZYNAJNIEJ RAZ W ROKU NIE ZALEżNIE OD ORZEBIEGU, FILTR POWIETRZA WYMIENIA SIE TEż W TYM CZASIE ALE JA WYMIENIAM CZęśCIEJ CO 7 TYś km, CZYSTY FILTR POWIETRZA TO żWAWE AUTKO I GWARANCJA MNIEJSZEGO I O STAłEJ WARTOśCI SPALANIA, POZDRAWIAM
  
 
Ja nie wiem jaki byl poprzednio olej silnikowy.Poprzedni wlasciciel nie byl w stanie mi powiedziec.Wiec kopilem Castrol magnatec polsyntetyk bo tak mi zaufany mechanik poradzil
  
 
Jakie oleje maja byc co CORSY C 1.2 16V Z 2002r???