Zawieszenie do 127 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pilne pytanie. Ile zwojó ma sprężyna od 127 a ile od 128?
Jeśli ktos jeszce zna średnicę drutu dla łatwiejszej identyfikacji to też poproszę.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2009-07-11 18:00:56, OLO pisze:
Pilne pytanie. Ile zwojó ma sprężyna od 127 a ile od 128? Jeśli ktos jeszce zna średnicę drutu dla łatwiejszej identyfikacji to też poproszę.



Fiat 127 7zwojów a 128 ma 9 zwojów średnica ta sama ale ta od 127 jakaś miękciejsza bo zastava mocno siada na spręzynach od 127
  
 
Dziękuję. te "niby 127" mają 7,5 zwoju i średnicę 10,5mm "Niby zastavowskie" - 9 zwojów i 11,5 drutu.
Mam zanotowane jak samochód stał na zośkowych i teraz zmierzę jak wysoko stoi na "7"

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2009-07-12 09:53:41, OLO pisze:
Dziękuję. te "niby 127" mają 7,5 zwoju i średnicę 10,5mm "Niby zastavowskie" - 9 zwojów i 11,5 drutu. Mam zanotowane jak samochód stał na zośkowych i teraz zmierzę jak wysoko stoi na "7"



aa 127 to może były różne grubości drutu w zależności od silnika?
  
 
co do zastavy to sie zgadza 9 zwojów,
fiat 128 ma o ile pamietam 7 albo 8 mniej od zastawy.
średnica w 128 sport coś koło 11,5
mam wypiaskowane sprężyny od sporta to zmierze next time w garażu.

Sprężyna od 127 w 128 Sport siada mocno. deczko cięższy przód nie pamiętam średnicy druta w 127. Ale jeździć się jeszcze da, wybiera ok.
  
 
Postepy Panie OLO Pan opisuj, postepy!!!!
  
 
Postępy są. Opisze wnet.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
127 ma 40cm wysokośći jak dobrze pamiętam i średnice coś ok 10.5-11mm, tak przynajmniej mi kobieta podawała że ma w kompie w firmie gdzie dorabiają sprężynki
  
 
Odnośnie zawieszenia, czy ktoś z Forumowiczów mógłby podpowiedzieć, od jakich samochodów pasują tuleje wahaczy i tuleje zwrotnicy do fiata 127 mk1?