Nawigacja samochodowa itp ...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie wiedziałem w jakim dziale ten temat umieścić, niby tuning ale już prawie standart w samochodach. od kilku dni jeżdżę z pilotem (MIO + mapy Destinator 6 oraz Automapa XL). Co do automapy na terenie kraju nie mam na razie większych pytań, natomiast destinator niby prowadzi dokładnie, informacje podaje szczagółowo ale mam uwagi co do wyświetlania mapy (może nie wiem ze można inaczej ). W automapie lasy, rzeki, jeziora są wyświetlane w odpowiednich dla nich kolorach, natomiast w destionatorze nie ma takich zjawisk . Jest tylko tło i zaznaczone drogi. Zastanawiam się, czy ma tak być, czy ja nie wiem jak przełączyć widok map, szukałem w opcjach, ale nic nie znalazłem takiego. Jak macie orientację w tym temacie, to prosze o pomoc .
  
 
Ja mam Asusa 636N z AutoMapa XL. NIe mam do niej zadnych zastrzezen chociaz na wakacjach jechalem droga a mi pokazalo ze zjechalem zdrogi i faktycznie. Gdy spojrzalem wygladalo to tak jakbym wypadl z drogi w wlas wlecial ;p I odrazu komuinikat " Wybieram nowa trase " Dodam ze byla cholerna burza i padal deszcz ;p
  
 
Witam,

Temat stary ale może ktoś odpowie...
Jestem mało w temacie ale zamierzam nabyć palmptopa z nawigacją i mapami oczywiście, ale interesuje mnie jedna rzecz, podam przykład:
Pan Kowalski idzie do sklepu i kupuje nawigację, podłącza zasilanie w samochodzie, uruchamia i widzi na którym parkingu stoi
...ale czy płaci się na korzystanie z nawigacji GPS?
  
 
raczej sie nie placi... kupujesz nawigacje z mapa i smigasz po karu ktorego masz mape

a ja mam pytanie z innej beczki aczkolwiek dotyczace nawigo...
otóż mam laptopa acera 5720g i chcialbym by sluzył mi jako nawigacja... czy zakup modułu gps i zainstalowanie mapy wystarczy?
  
 
Dzięki za odpowiedź, myślę tak samo jak Ty, że kupuję i ciesze się nowym nabytkiem
Ale wczoraj kumpel mi wyskoczyć z tekstem, że trzeba płacić za tę przyjemność i inny go poparł, dlatego mnie to zaciekawiło.

Co do laptopa to myślę że wystarczy lub jeśli masz wifke i połączenie z siecią to możesz korzystać z zasobów internetu
  
 
Ja mam navi i zakorzystanie się nic nie płaci.
Jedyny wydatek to zakup urządzenia
i co najwyżej dodatkowe mapy.
  
 
twardy11 pochwal się jaki masz sprzęt, jakie mapy i jak się spisuje?
  
 
Sprzęt to GARMIN NUVI 250W z mapą City Navigator NT 2008.
Sprawuję się naprawdę świetnie, bardzo szybko łapie zasięg,
łatwa w obsłudze, 2GB pamięci wudowanej, wyświetlacz 4,3' dokładna mapa Europy,
chyba 33 kraje. Za te pieniądze naprawdę dobry sprzęt.
  
 
Oczywiście za korzystanie z sygnału satelitów GPS nic się nie płaci.
Odkąd Armia Stanów Zjednoczonych udostępniła technologię GPS do publicznego użytku, taka jest idea tego i wtórujących mu systemów (Galileo, Egnos) by był on ogólnodostępny i darmowy.
Pozostawiono sobie jedynie furtkę na odgórne ograniczanie dokładności, jednak Amerykanie raczej nie korzystają z tego przywileju i dokładność ogólnodostępnego GPS jest bardzo duża, w praktyce większa niż przewiduje specyfikacja.
Oczywiście w razie wojny USA ma prawo całkowicie uniemożliwić korzystanie z GPS nieuprawnionym użytkownikom...

Jeśli chodzi o korzystanie z laptopa jako nawigacji to tak, wystarczy odbiornik GPS (bluetooth lub USB) i zainstalowany program obsługujący mapy
  
 
hmm..z tym płaceniem to nie wiem. Mój kolega ma SE P1i i żeby korzystać z navigacji potrzebuje być połączonym z internetem. Nie wiem czy to tylko wada tego modelu czy wszystkich. Może twój kolaga miał na myśli takie opłaty, za poł. z interntem się płaci...

Cytat:
2008-04-15 21:16:44, jaacus pisze:
Dzięki za odpowiedź, myślę tak samo jak Ty, że kupuję i ciesze się nowym nabytkiem Ale wczoraj kumpel mi wyskoczyć z tekstem, że trzeba płacić za tę przyjemność i inny go poparł, dlatego mnie to zaciekawiło. Co do laptopa to myślę że wystarczy lub jeśli masz wifke i połączenie z siecią to możesz korzystać z zasobów internetu

  
 
No pewnie ze sie placi. Ja nie mam nawigacji i zeby ja miec musze za nia zaplacic...

Co do nawigacji i dostepu do internetu to gdzie tu w ogole sens ?
  
 
Ja mam E50 i Tom Tom 6 + Garmin Mobile XT 4 i nie płacę za internet
  
 
Cytat:
2008-04-16 00:24:58, Vex pisze:
Co do nawigacji i dostepu do internetu to gdzie tu w ogole sens ?



moduł BT + Google Earth Pro
  
 
W najblizszym czasie otwieram z bratem(Speedmaster) sklep w ktorym bedziemy handlowac miedzy innymi nawigacja i sprzetem CB , wiec temat GPS jest mi znany. Po kupieniu nawigacji i mapy do tego nie ma już zadnych dodatkowych oplat. Jedynym dodatkowym kosztem moze byc np po roku aktualizacja mapy(ktora nie jest konieczna).
Co do modeli ktore sa znane w Polsce najbardziej polecalbym Garmina. Na tą chwile najlepsza nawigacja w rozsadnej cenie.
  
 
Jimmy a co bys polecil do laptopa? czy to sie nie pyli kombinowac i lepiej kupic nawigo?
  
 
Ja się zastanawiałem na takim modulem do laptopa:
http://www.navibe.com/product/gps_mouse/gm720.html

Robiony na chipsecie SiRF Star III który jest całkiem niezły
Za około 100zł już go kupisz...
Są jeszcze wersje po BT
  
 
Brt85:
Mam ten model, bardzo sprytny Przede wszystkim czuły, gwarantuje to SirfStar III.
Pomijając relatywnie małą poręczność rozwiązania laptop + moduł GPS, stanowczo warto, kwota w porównaniu z autonomicznym odbiornikiem GPS symboliczna, a funkcjonalność porównywalna po zainstalowaniu map.
  
 
No tak, a masz uchwyt na szybe pod laptopa czy przypinasz go pasami ?
Napewno jest to fajny bajer i rzeczywiscie niekosztowny. Wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem jest palmtop z funkcja gps. Wgrac mozna dowolne oprogramowanie, oprocz tego wszelkiego typu aplikacje i WIFI. Urzadzenie male, mozna zabrac na wycieczke np. w gory co napewno zwieksza bezpieczenstwo, poniewaz mozna wrocic po swoich sladach.
  
 
Vex, napewno palmtop jest bardziej poręczny do auta. Ale taki zakup to już większy wydatek, porównywalny do zakupu nawigacji...Zakładam że grzesik już ma laptopa i taniej wyjdzie mu zakup modułu, niż palmtopa czy nawigacji.
Co do mocowania to zawsze można wł. komendy głosowe i położyć go z tyłu....
Przy dłuższych trasach warto jeszcze dokupić ładowarkę samochodową do laptopa.
  
 
no wlasniemam laptopa i jesli malym kosztem moglbym go wykorzystac do nawigo, to czemu nie;p
warto sprobowac