ANTENY KTORA MOZE WIECEJ- zanim załozysz nowy post przeczy - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co myslicie o tej konfiguracji: radio => UNIDEN PRO-520XL; antena => HUSTLER IC 100
  
 
Kolego lepiej już zainwestuj w ML145 do tego unidenka bo ten hustler to nie są wysokie loty



  
 
Cytat:
2007-09-22 19:24:15, davidos88 pisze:
Kolego lepiej już zainwestuj w ML145 do tego unidenka bo ten hustler to nie są wysokie loty


Dzieki bardzo Pozdrawiam
  
 
W konsekwencji po poradzie sprzedawcy kupiłem Unidenka 510XL + Wilson Little Will co myslicie o tej antence??? moze zmienic na ml-145 czy moze jednak niewarto
  
 
[quote]
2006-10-30 05:10:31, arek137 pisze:
Wiele osób się pyta która antena jest lepsza a która gorsza..., aby każdy sam mógł podjąć decyzje , zrobiłem listę która pokazuje ilość energi prominiowanej przez anteny różnych typów - od najsłabszych do najmocniejszych 7 - President kentucky ,Mississippi ,Hawaii , Ohio ,Missouri Lemm AT 900 , AT 106 - około 0,75 m

Do kolegi arek137

Kolego fajny ranking ( dzięki !!! )
Mam jedną prośbę : prosze o odpowiedź czy dobrze odczytałem Twojego posta => punkt 7 - w tym zestwieniu antena kentakcky jest najsłabsza a AT106 najmocniejsza ? )
Jeżeli to mozliwe proszę o pilna odpowiedź .mam 510 i chcę kupić do niej antenę ( ostatnia ktoś mi odcioł ) .

[ wiadomość edytowana przez: MATIZ1 dnia 2008-01-03 04:18:53 ]

[ wiadomość edytowana przez: MATIZ1 dnia 2008-01-03 04:19:56 ]
  
 
kolega Arek ci nie odpowie, bo po prawdzie to wcale nie jego ranking, co zaznaczyłem w jego pierwszym poście.
Zresztą sam napisał że to nie jego praca i chociaż później barwnie opowiada jak testował uważam że bajki opowiada.
Zestawienie pochodzi z innego forum o tematyce cb i jest autorstwa Defendera.
co do samego rankingu: jest to orientacyjny spis, który jedynie może pomóc w doborze anteny.

moje zdanie o sposobie doboru anten znajdziesz tutaj.
Nie podajęw nim konkretnych marek, a ogólne zasady jakimi powinien kierować się użytkownik przed zakupem sprzętu.
  
 
Dzięki za przekierowanie .
Chciałbym zapytac o kilka rzeczy .
Piszesz :
Nie odpowiem Ci, nowy Użytkowniku, antena, jakiego producenta czy jaki konkretny model jest najlepszy. Każda antena w konkretnych warunkach sprawuje się inaczej. To, co u mnie działa świetnie u Ciebie może okazać się kompletną pomyłką. Antena jest sprawą indywidualną i każdy sam, zmieniając i porównując dochodzi do tego, jaki sprzęt jest dla niego najbardziej wydajny.........

Z tego co piszesz wynika że aby wybrac odpowiednia antenę należy przeprowadzić test indywidualnej dla każdej z nich (!?).
Ok jasne , ale jeżeli chcę kupic antenę za np. 190 zl i okaże się fiaskiem to co mam testować kolejne ? Jezeli nastepna bedzie kosztowała 150 zł i cos będzie nie tak to kupić i testować następną na 150 zl ?
Z tego wynika że to moze być droga przyjemność , ale czy tak musi być ?

Czy naprewdę nie ma jekiejś prostszej i tańszej metody ?

Ja potrzebuje antenę do 1 metra do jazdy za miastem do Unidena 510 i na Toyotę Avensis .

Zastanawiałem się nad kupnem anteny President kentucky - ważnym elementem jest długość anteny i zasięg .

Może jednak jest jakiś prostszy i tańszy sposob wyboru anteny iż testowanie coraz to nowych modeli .

Góralu - będę wdzięczny za odpowiedź .

MATIZ 1
  
 
nie to zebym cos mowil o tych antenach pt. 50 cm ale naprawde nei slychac ja na samochodzie mam cos takiego zamontowanego i powiem szczeze ze nie narzekam..



images33.fotosik.pl/128/99e1029b7b8ac796.jpg

[ wiadomość edytowana przez: Góral dnia 2008-03-16 12:36:44 ]
  
 
Cytat:
Z tego co piszesz wynika że aby wybrac odpowiednia antenę należy przeprowadzić test indywidualnej dla każdej z nich (!?).



w zasadzie tak. dlatego że każdy ma swoje potrzeby i co innego uważa za zaletę.

Cytat:
Ok jasne , ale jeżeli chcę kupic antenę za np. 190 zl i okaże się fiaskiem to co mam testować kolejne ? Jezeli nastepna bedzie kosztowała 150 zł i cos będzie nie tak to kupić i testować następną na 150 zl ?



generalnie tak to wygląda. Bo jaką masz pewnośc że antena za 200pln polecana prze KOwalskiego spełni twoje oczekiwania?

Cytat:
Z tego wynika że to moze być droga przyjemność , ale czy tak musi być ?



nie musi tak być. dlatego napisałem czym się kierować przy wyborze. Od tego zależy czy kupisz antenedługa czy króką. Cała reszta to marketing producentów, bo większość anten o tych samych długościach ma te same cewki, te same parametry. I podobne osiągi. Różnią się ceną, która związana jest z jakością wykonania, ale i z znaczkiem producenta...
Ale to od ciebie zalezy którą kupisz.

Cytat:
Może jednak jest jakiś prostszy i tańszy sposob wyboru anteny iż testowanie coraz to nowych modeli



wczytywać sie w opinie użytkowników, ale z odrobiną dystansu.
I nie kupować od razu najdroższej marki
  
 
Tu nie chodzi o to ze sie idzie po markach powiedz mi jak jest lepsza antena pod względem odsłuchu i siły nadawania no nie ma po prostu texas bije na glowe wszystkie. Załóżmy kup sobie płytę CD marki Tesco a kup sobie płytę platinium czy jakoś wykonania plus niezawodność i długie użytkowanie. Następne anteny krótsze maja mniejszy zasięg nawet w mieście nie za dobrze sobie radzą. wiec co tu mowa o tym ze sa dobre dla wymagających użytkowników. odsłuch na trasie 5km a przy teksasie nawet do 60 km wiec raczej nie ma porównania miedzy 50 cm a 208cm tamta jest 1/4 fali a texas 7/8 fali wiec teraz może będziesz miał porównanie..A najgorsze jest to jak ktoś sie pyta jak mnie słychać odpowiada sie a tamta osoba nie słyszy tego.. to jest śmieszne i żałosne...
  
 
Cytat:
powiedz mi jak jest lepsza antena pod względem odsłuchu i siły nadawania no nie ma po prostu texas bije na glowe wszystkie.



a skąd wiesz? mierzyłeś? porównywałeś np. z sirtelem s1200?

Cytat:
Następne anteny krótsze maja mniejszy zasięg nawet w mieście nie za dobrze sobie radzą. wiec co tu mowa o tym ze sa dobre dla wymagających użytkowników



a gdzie ja coś takiego napisałem?

Cytat:
przy teksasie nawet do 60 km



ze stacją bazową... bo jak napiszesz że z drugim mobilem, to dostanę zajadów ze śmiechu.

i zanim zaczniesz komentować, sugeruję najpierw lekturę tego artykułu, a zrozumiesz o czym mowa.
  
 
Cytat:
a skąd wiesz? mierzyłeś? porównywałeś np. z sirtelem s1200?



A co do tego czy porównywałem to tak wyobraź sobie.. sirtel s1200 ma mniejszy zysk.. i mniejszy zasięg.

Cytat:
ze stacją bazową... bo jak napiszesz że z drugim mobilem, to dostanę zajadów ze śmiechu.

i zanim zaczniesz komentować, sugeruję najpierw lekturę tego artykułu, a zrozumiesz o czym mowa.



chodzi mi o stacje bazowe a co najwięcej udało sie uzyskać miedzi właśnie tymi antenami president texas to 40 km a 60km z baza.
Jak nie testowałeś texasa to sie nie wypowiadaj na opiniach innych bo to nieraz piszą głupoty na domu mam zamontowana antenę cało falowa.

SANTIAGO 1200 ma zysk tylko 4,5dBi co do długości fali to nawet na stronie producenta nic nie pisze.
President texas na zysk 6dBi 7/8 fali
Jak nie wiesz co to oznacza to sory

  
 
Cytat:
2008-02-03 17:18:51, djbogus pisze:
A co do tego czy porównywałem to tak wyobraź sobie.. sirtel s1200 ma mniejszy zysk.. i mniejszy zasięg.



czym mierzyłeś i jakie wyniki otrzymałeś?

Cytat:
na domu mam zamontowana antenę cało falowa.



promiennik 11m? no to chętnie poczytam o jego wydajności.

Cytat:
SANTIAGO 1200 ma zysk tylko 4,5dBi co do długości fali to nawet na stronie producenta nic nie pisze. President texas na zysk 6dBi 7/8 fali Jak nie wiesz co to oznacza to sory



po pierwsze słabo szukałeś: podany jest i zysk [(5dB) błednie zresztą, bo co to za jednostka dB?], i długośc fali (5/8 ).
po drugie, wiem co to oznacza: że względem rzeczywistego dipola półfalowego jego zysk wynosi ~1dbd.
Ale marketing nie pozwoli na takie niskie wartości. Lepiej wykazywać "zysk" wzgledem nieistniejącej anteny izotropowej...
Nie myślałeś chyba że twój texas ma zysk więszy niż większość anten bazowych...
  
 
Cytat:
czym mierzyłeś i jakie wyniki otrzymałeś?



Jak to czym mierzyłem SWR-em z takim fajnym przelicznikiem na moc czyli tak zwany wspolczynik fali stojącej - promieniowania anteny. Co do wynikow to nie pamiętam to było z dobry rok temu jak nie dalej. Ale na pewno wiem ze sirtel s1200 mial gorszy wynik niż texas a co do tego czy na innym sprzęcie to nie to samo radio takiej samej długości kabel i taki sam SWR.

Cytat:

promiennik 11m? no to chętnie poczytam o jego wydajności.



To sprzęcik który posiadam to erticale z 120 przeciwwagami a co do wydajności kabel H1000 33,3m niestety na samy kablu mam starte ok 3.0 dB radio ICOM IC 706 MK 2 niestety jeszcze sie nie dorobiłem anteny na KF za duże koszty jak narazi..;/ co to jest dB decybele zysk faktyczny anteny przy jej długości . A co co 7/8 to jest długość fali .D.

Cytat:
Nie myślałeś chyba że twój texas ma zysk więszy niż większość anten bazowych...



A gdzie tak napisałem. Nie pisałem tak. najpierw trzeba dobrze przeczytać zęby coś potem mówić... używaj google. to będziesz wiedział co czasami mowie. Texas jest najlepsza antena mobilną na rynku pod względem osiągów jak i wykonania.
  
 
Cytat:
2008-02-04 19:27:34, djbogus pisze:
A gdzie tak napisałem.



a gdzie ja napisałem że napisałeś?

Cytat:
Jak to czym mierzyłem SWR-em z takim fajnym przelicznikiem na moc czyli tak zwany wspolczynik fali stojącej - promieniowania anteny. Co do wynikow to nie pamiętam to było z dobry rok temu jak nie dalej. Ale na pewno wiem ze sirtel s1200 mial gorszy wynik niż texas a co do tego czy na innym sprzęcie to nie to samo radio takiej samej długości kabel i taki sam SWR.



podeślij linka do tego sprzęciku.
a mierzyłeś poziom natężenia pola? jaka jest różnica między texasem i s1200?
to że masz swr taki sam, o niczym nie świadczy: ważne żeby anteny były w rezonansie w tym samym miejscu...

Cytat:
To sprzęcik który posiadam to erticale z 120 przeciwwagami



to poproszę jakieś bliższe dane techniczne.



Cytat:
niestety jeszcze sie nie dorobiłem anteny na KF za duże koszty jak narazi..;/



jakie koszty? kawałek rurki, 40m kabla pkl plus fider, wtyki... i powstaje dipol na 80m.


Cytat:
A co co 7/8 to jest długość fali



tia... a ja myślałem że wszystkie anteny mobilne to skrócone 1/4 z cewką wydłużającą...


Cytat:
Texas jest najlepsza antena mobilną na rynku pod względem osiągów jak i wykonania.



biorąc stosunek ceny do osiągów, to texas wypada cieniutko.





[ wiadomość edytowana przez: Góral dnia 2008-02-05 15:24:01 ]
  
 
Witam,jestem tu nowy i przepraszam jesli pomyliłem tematy ale mam takie pytanie,ostatnio kolega powiedział mi ze bedac w Zgorzelcu gadał sobie z gościem z Białegostoku,czy jest to mozliwe?? Puzniej powiedział ze czasem kierowcy tirów bedący daleko za granicą rozmawiają z rodzinami z polski,prosze o odpowiedz
  
 
Cytat:
2008-03-16 01:02:38, rybakowy pisze:
mam takie pytanie,ostatnio kolega powiedział mi ze bedac w Zgorzelcu gadał sobie z gościem z Białegostoku,czy jest to mozliwe??



600km. b. rzadko, przy b. sprzyjających warunkach, ale możliwe.

Cytat:
Pózniej powiedział ze czasem kierowcy tirów bedący daleko za granicą rozmawiają z rodzinami z polski,prosze o odpowiedz



to prędzej i łatwiej, ale również przy otwarciu propagacji.
  
 
Siemka
mam pytanie do was mam radyjko Presidenta (Johnson II) i antenke ML 145 ARD i mam taki problem ze mam duze szumy na nim jak sie pytam jak mnie slychac wszyscy mowia ze ok dobrze a ja nikogo prawie nie slysze nie wiem czemu?? moze mi ktos na to odpowiedziec?? co mam zrobic ?? dzis kupilem sobie filterek ale to nic nie pomoglo co mam dalej robis??
POMOZCIE MI!!
  
 

Witam!!

Mam pytanie. Wybrałem już radyjko U520 XL. Teraz chce wybrać antenkę do 1 m na magnesie. Mam takie 3 typy:

1. President Florida
2. President Missouri
3. Sirio AS100

A może jakaś inna?? Czytałem dużo postów na tym forum i nadal się zastanawiam;/ Pomoże ktoś mi rozwiać wątpliwości?

Dzięki z góry.
  
 
Siemka mam problem z wyborem Antenki do radia Midland, ale to nie ważne, proszę o pomoc w wyborze odpowiedniej anteny ????

Mam dylemat miedzy takimi Antenami:

PRESIDENT GEORGIA
Częstotliwość: 26-28 MHz
SWR: 1,2
Zysk: 3 dBi
Moc: 50 W P.E.P
Częstotliwość strojenia: 600 kHz
Długość: 315mm

SNUKER ELITE 116
Częstotliwość: 27 MHz
SWR: >1:1.2
Impedencja: 50 ohm
Moc: 400 W
Długość: 75 cm
Zysk: 4 dBi

Chodzi mi konkretnie o dobry odbiór i daleki zasieg !!!!!!!
PROSZĘ o pomoc ?????